11.12.2017 11:19
 Версія для друку

Протокол засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України від 09.11.2017 № 2

ГРОМАДСЬКА РАДА
ПРИ
ДЕРЖАВНОМУ АГЕНТСТВІ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
 
ПРОТОКОЛ ЗАСІДАННЯ
 
Київ
 
9 листопада 2017 року                                                                                            № 2
 
Головувала: голова громадської ради Л.Гричулевич.
члени громадської ради при Держводагентстві – В.Вишневський, О.Гаруцо, В.Іващенко, Т.Марченко, І.Мерленко, Г.Проців, В.Розметанюк, О.Середа, О.Сидоренко, Г.Цвєткова, І.Чаус, А.Шевченко, С.Юрчик; делеговані членами громадської ради представники за довіреностями: В.Ковтуненко (замість М.Горовенка), Є.Сімкова (замість В.Антоненка);
запрошені особи – М.Хорєв, О.Лисюк, Ю.Лебідь, О.Яворська, Л.Іванова.
Усього: 21 особа.
 
Порядок денний засідання:
1. Про проект Положення про громадську раду при Держводагентстві.
2. Про План роботи громадської ради при Держводагентстві на 2018 рік.
3. Стан малих річок України. Проблеми, шляхи їх вирішення з урахуванням можливості здійснення ренатуралізації водних об’єктів.
4.Різне.
 
1. Про проект Положення про громадську раду при Держводагентстві.
 
СЛУХАЛИ: Л.Гричулевич – голову громадської ради при Держводагентстві.
 
ВИСТУПИЛИ: Г.Проців, С.Юрчик, Т.Марченко, В.Розметанюк.
 
ВИРІШИЛИ:
1. З урахуванням зауважень та пропозицій членів громадської ради доопрацювати проект Положення про громадську раду та подати його на затвердження до Держводагентства.
2. Держводагентству забезпечити оприлюднення на офіційному веб-сайті Агентства та у соціальній мережі Facebook Положення про громадську раду після його затвердження.
2. Про План роботи громадської ради при Держводагентстві на 2018 рік.
СЛУХАЛИ: В. Ковтуненко – секретаря громадської ради при Держводагентстві.
ВИСТУПИЛИ: В.Вишневський, І.Чаус, В.Розметанюк, Г.Проців, О.Яворська, О.Середа, С.Юрчик, В.Мерленко, Л.Гричулевич, В.Іващенко, А.Шевченко, Г.Цвєткова.
 
ВИРІШИЛИ:
1. З урахуванням зауважень та пропозицій членів громадської ради взяти за основу та затвердити запропонований проект Плану роботи громадської ради при Держводагентстві на 2018 рік.
2. Держводагентству забезпечити оприлюднення на офіційному веб-сайті Агентства та у соціальній мережі Facebook Плану роботи громадської ради при Держводагентстві на 2018 рік.
 
3. Стан малих річок України. Проблеми, шляхи їх вирішення з урахуванням можливості здійснення ренатуралізації водних об’єктів.
 
СЛУХАЛИ: Л.Гричулевич – голову громадської ради при Держводагентстві,  О. Яворську – голову громадської організації «Зелений світ Поділля».
 
ВИСТУПИЛИ: Г.Цвєткова, С.Юрчик, М.Хорєв, І.Мерленко, А.Шевченко, В.Розметанюк, О.Лисюк, В.Вишневський.
 
ВИРІШИЛИ:
1. Взяти до уваги інформацію про стан малих річок України. Проблеми, шляхи їх вирішення з урахуванням можливості здійснення ренатуралізації водних об’єктів.
2. Схвалити проект звернення громадської ради при Держводагентстві до місцевих органів влади з проханням розробки регіональних програм відновлення малих річок з урахуванням результатів інвентаризації гідротехнічних споруд і штучних водойм на малих річках.
3. Підтримати ідею щодо реалізації пілотного проекту по ренатуралізації річки Ягорлик (Одеська область) (за – 11, проти – 2) та розіслати електронною поштою членам громадської ради відповідні проектні матеріали.
4. Різне.
 
СЛУХАЛИ:
Г.Проців щодо результатів Міжнародної конференції «Інтегроване управління транскордонним басейном Дністра: Платформа для співробітництва та сучасні виклики», яка відбулася 26-27 жовтня 2017 року у Тирасполі, та делегування представників українських громадських організацій для включення до складу Комісії зі сталого використання та охорони басейну річки Дністер;
В.Розметанюка щодо проблемних питань будівництва міні-ГЕС у Карпатському регіоні;
Г.Проців, яка розповіла про стан справ стосовно лікування В.Мельничука – заступника голови громадської ради;
Л.Іванову – директора КО «Центр сталого розвитку та екологічних досліджень Дунайського регіону», яка виступила з проханням включити її до складу громадської ради при Держводагентстві;
М.Хорєва, який інформував членів громадської ради, про розробку геопорталу «Водні ресурси України», де можна буде знайти інформацію про основні річки України, а також інформував про рішення Кабінету Міністрів України щодо перейменування Дніпродзержинського водосховища на Кам’янське.
 
ВИСТУПИЛИ: Г.Цвєткова, І.Чаус, Г.Проців, М.Хорєв, В.Розметанюк, А.Шевченко, І.Мерленко, О.Лисюк, Л.Іванова.
 
ВИРІШИЛИ:
1. З урахуванням зауважень, висловлених членами громадської ради на засіданні, схвалити проект звернення громадської ради при Держводагентстві до Мінприроди щодо делегування представників українських громадських організацій для включення до складу Комісії зі сталого використання та охорони басейну річки Дністер.
2. Взяти до уваги інформацію Г.Проців щодо стану справ стосовно лікування В.Мельничука – члена громадської ради. Л.Гричулевич у групі «Громадська рада при Держводагентстві» у соціальній мережі Facebook поширити контактну інформацію В.Мельничука для надання йому матеріальної допомоги на лікування.
3. Взяти до уваги інформацію Л.Іванової та розглянути питання щодо включення її до складу громадської ради при Держводагентстві на наступному засіданні разом з пакетами документів інших інститутів громадянського суспільства, які виявлять бажання бути членами громадської ради при Держводагентстві.
 
Голова громадської ради Л.Гричулевич
 
Секретар громадської ради В.Ковтуненко