27.02.2018 09:11
 Версія для друку

Протокол засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України від 09.02.2018 № 5

ПРОТОКОЛ ЗАСІДАННЯ
 
Київ
 
9 лютого 2018 року                                                                                        № 5
 
Головувала: голова громадської ради Л.Гричулевич.
члени громадської ради при Держводагентстві – І.Брагінець, В.Вишневський, О.Гаруцо, Л.Іванова, В.Іващенко, Т.Марченко, В.Мельничук, І.Мерленко, Г.Проців, А.Неліпа, О.Середа, О.Сидоренко, В.Ходченко, Г.Цвєткова, І.Чаус, А.Шевченко, С.Юрчик, М.Яцюк; делеговані членами громадської ради представники за довіреностями: С.Зіньковська (замість В.Антоненка), Л.Гричулевич (замість О.Пилипович);
запрошені особи – О.Гуляєва з ПрАТ «Укргідроенерго»; С.Матус, О.Денищук з міжнародної неурядової організації «Всесвітній фонд природи», І.Тімошков з громадської організації «Громада рибалок Буковини», О.Тесленко – заступник директора Інституту проблем екології та енергозбереження м. Київ; від Держводагентства: М.Хорєв, В.Ковтуненко, Є.Сімкова, О.Лисюк, Н.Харченко.
Усього 29 осіб.
 
Порядок денний засідання:
1. Громадська оцінка сучасного екологічного впливу Дністровського гідроенерговузла на екосистему р. Дністер.
2. Про виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в частині якості води і управління водними ресурсами.
3. Про доцільність розробки нових Правил експлуатації Дніпровських водосховищ.
 
1. Громадська оцінка сучасного екологічного впливу Дністровського гідроенерговузла на екосистему р. Дністер
 
СЛУХАЛИ: В.Мельничука – заступника голови громадської ради при Держводагентстві.
 
ВИСТУПИЛИ: І.Тімошков, М.Яцюк, О.Лисюк, О.Гуляєва, Г.Проців, А.Неліпа, В.Вишневський.
Виступив І.Тімошков – представник громадської організація «Громада рибалок Буковини», щодо впливу екологічних попусків на проходження нересту риб у Дністровському водосховищі та у Дністровських плавнях та щодо громадської думки місцевих мешканців щодо наслідків будівництва каскаду малих ГЕС у верхній частині р.Дністер.
 
ВИРІШИЛИ:
1. Взяти до уваги інформацію щодо громадської оцінки сучасного екологічного впливу Дністровського гідроенерговузла на екосистему р. Дністер.
2. В.Мельничуку підготувати проект звернення до Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ встановити на період еколого-репродукційних попусків (кінець квітня – початок травня) обсяги не менші 700 м3/с.
3. Рекомендувати ПрАТ «Укргідроенерго» дослідити можливість влаштування рибоходів у процесі подальшої розбудови енерговузла.
 
Результати голосування:
за - 19 , проти – 1, утрималось – 0.
 
2. Про виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в частині якості води і управління водними ресурсами
 
СЛУХАЛИ: Г.Проців – члена громадської ради при Держводагентстві.
 
ВИСТУПИЛИ: М.Хорєв, Г.Цвєткова, М.Яцюк, Л.Гричулевич, В.Вишневський.
 
ВИРІШИЛИ:
1. Взяти до уваги інформацію щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в частині якості води і управління водними ресурсами.
 
3. Про доцільність розробки нових Правил експлуатації Дніпровських водосховищ
 
СЛУХАЛИ: В.Вишневського – члена громадської ради при Держводагентстві.
 
ВИСТУПИЛИ: М.Хорєв, О.Лисюк, І.Мерленко, Г.Проців.
 
ВИРІШИЛИ:
1. Взяти до уваги інформацію щодо доцільності розробки нових Правил експлуатації Дніпровських водосховищ.
2. В.Вишневському підготувати проект звернення громадської ради при Держводагентстві до ПрАТ «Укргідроенерго» та Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ з пропозицією щодо перегляду Правил експлуатації Дніпровських водосховищ.
 
4. Різне
 
СЛУХАЛИ: Л.Гричулевич – голову громадської ради при Держводагентстві; А.Неліпу – заступника голови громадської ради при Держводагентстві про розробку проекту нормативно-правового акта щодо заборони фосфатів у миючих засобах;
І.Мерленка – члена громадської ради при Держводагентстві, щодо надання матеріалів для збірника "Екологічні Нотатки" Луцького національного технічного університету.
 
ВИСТУПИЛИ: А.Шевченко, М.Хорєв, І.Брагінець, І.Мерленко.
 
ВИРІШИЛИ:
1. Взяти до уваги інформацію щодо розробки проекту нормативно-правового акта щодо заборони фосфатів у миючих засобах та щодо надання матеріалів для збірника "Екологічні Нотатки" Луцького національного технічного університету.
2. Делегувати А.Неліпі, як заступнику голови громадської ради при Держводагентстві, право провести консультації з експертами щодо розробки проекту нормативно-правового акта щодо заборони фосфатів у миючих засобах.
 
Результати голосування:
за - 18, проти – 0, утрималось – 2.
 
Голова громадської ради Л.Гричулевич
 
Секретар громадської ради В.Ковтуненко