12 жовтня 2017 року завершилася ІХ нарада Уповноважених Урядів України та Румунії у рамках виконання Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах.
Результатом інтенсивної роботи української та румунської делегацій стало підписання Михайло Хорєв – Уповноваженим Уряду України з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах, першим заступником Голови Агентства, та Адріаною Петку - Уповноваженим Уряду Румунії з виконання Угоди між Урядом Румунії та Урядом України про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах, Державним секретарем Міністерства вод та лісів Румунії, Протоколу ІХ наради Уповноважених Урядів України та Румунії з питань водного господарства на прикордонних водах.
Зазначеним Протоколом передбачена подальша тісна та злагоджена співпраця України та Румунії на транскордонних водних об’єктах у дусі добросусідства та взаєморозуміння.
Сторонами наголошено, що щороку проводяться огляди протиповеневих споруд на обох берегах на спільних ділянках річки Тиса, Прут і Сірет та річки Дунай. Гідротехнічні споруди знаходяться у робочому стані.
За результатами роботи Уповноважені вирішили завершити актуалізацію Регламентів в рамках двостороннього співробітництва беручи до уваги автоматизовані станції, які побудовані в рамках проекту EAST AVERT, і представити їх на затвердження під час наступної Наради Уповноважених.
Разом з тим, Українська Сторона звернулася до Румунської Сторони з проханням розглянути та погодити Комплексну схему стабілізації русла р. Тиса на українсько-румунській прикордонній ділянці річки.
Спільно було вирішено організувати в першій половині 2018 року робочу зустріч на рівні експертів робочої Групи по проблемах р. Тиси, де обговорити зазначену Схему, яка була передана українською Стороною з урахуванням гідрологічних змін і реалізованих робіт у 2010-2017 роках.
Разом з тим, були затверджені обсяги алювіальних відкладів на прикордонних ділянках річок Тиса, Прут і Сірет видалених обома Сторонами.
Також було встановлено термін до 30 днів для відповіді на технічні документації, які передаються на рівні двостороннього співробітництва. Спільно розробити зміст типової технічної документації, яка передається для аналізу та погодження.
Взаємно інформувати про хід реалізації спільних проектів в галузі водного господарства, які фінансуються в рамках європейських програм транскордонного співробітництва та ін.
Підписання Протоколу ІХ наради Уповноважених Урядів України та Румунії з питань водного господарства на прикордонних водах є одним із найважливіших кроків на шляху спільної діяльності обох країн у таких напрямках співпраці, як управління прикордонними водами, охорона прикордонних вод від забруднень природного та техногенного характеру, протипаводковий захист, регулювання та меліорація на прикордонних ділянках, попередження та ліквідація надзвичайних ситуацій.