Оперативна інформація щодо надзвичайної ситуації на Каховському водосховищі, яка склалася внаслідок затонулого судна станом на 6 жовтня 2017 року

опубліковано 06.10.2017 10:43

За інформацією Херсонського облводресурсів 5 жовтня о 13 годині в акваторії Каховського водосховища в районі Каїрського яру затонуло судно з пошкодженим корпусом, що слідувало із Запоріжжя з вантажем 1788 тонн відсіву щебеню (Судно «Олександр Житник»: - довжина 85,2м, - ширина 15,4м, - осадка 2,8м, 1979 рік будівництва , - екіпаж 5 осіб, порт припису Херсон, власник ТОВ «Вік»). Постраждалих та загиблих немає.
На місце події виїхала оперативна група головного управління ДСНС у Херсонській області. Було встановлено, що судно затонуло в 200 м від урізу берега. На поверхні води виявлено пляму нафтопродуктів у радіусі 300 м. Представниками Державної екологічної інспекції у Херсонській області було відібрано проби води для проведення лабораторних досліджень з метою нарахувань збитків заподіяних довкіллю. Крім того, одразу було поінформовано Чорноморське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки.
О 22 годині 30 хвилин на місце події виїхала Херсонська обласна комунальна аварійно-рятувальна служба (далі – Служба) з плавзасобом, сорбентом  та бонами загородження. О 1 годині 15 хвилин представниками Служби було проведено обстеження акваторії  Каховської ГЕС – плями не виявлено. О 2 годині  40 хвилин працівниками Служби було розпочато роботи з обробки нафтової плями сорбентом та загородження бонами (200 м бонів загородження та використано 40 л сорбентів (для осідання нафтопродуктів). В районі затонулого судна спостерігається сильний запах нафтопродуктів.
Станом на 6 жовтня продовжуються роботи з ліквідації наслідків аварії, підрозділами ДСНС Херсонської області проводиться візуальний моніторинг щодо наявності нафтоплям. Рятування судна здійснюється силами власника.
За інформацією Управління головного Каховського магістрального каналу робота головної насосної станції призупинена, забір води з Каховського водосховища до Каховського магістрального каналу не здійснюється.
 
З метою прийняття управлінських рішень щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації головою Херсонської обласної державної адміністрації було надано доручення суб’єктам системи моніторингу в області, а саме Головному управлінню Дерпродспоживслужби в Херсонській області та Херсонському управлінню водних ресурсів відібрати проби води.
 
Детальна інформація щодо впиву на біоресурси та гідрологічний стан Каховського водосховища буде надана після отримання результатів лабораторних досліджень проб води.
 
Зазначене питання перебуває на особистому контролі голови обласної державної адміністрації та Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації.