За інформацією БУВР Тиси ввечері 15 та вночі 16 грудня по області на фоні відносного тепла до +5° +7°, в горах та на високогір’ї +1+3° з нетривалим переривом продовжуються дощі за даними АІВС ТИСА сильні у басейнах Ужа до 34 мм (Жорнава), Латориці до 41мм (Свалява), Боржави до 35 мм (Довге), а також Верхньої Тиси до 33 мм (Рахів) та дуже сильні дощі у басейнах річок Ріка до 63 мм (Міжгір’я), Теребля до 47 мм (Колочава) та Тересва 57 мм (Усть-Чорна).
Під ранок 16 грудня дощі в горах поступово перейшли в мокрий сніг та сніг.
У верхів’ях річок Уж, Латориця та Боржава відновились підйоми рівнів води на +0,5+1,5 м, що продовжаться з досягненням та перевищенням ІІ ступеню захисту – вихід води на заплави.
Найбільш напруженою паводкова ситуація залишається в нижніх течіях річок Стара, Латориця та Боржава, де відбувається тривале утримання максимальних рівнів з незначним коливанням, що перевищили ІІІ ступень захисту – значний шар води на заплавах поступово збільшується, на р.Стара та Латориця в межах міждамбового протору, на р.Боржава на підтоплених заплавних сільгоспугіддях.
Триває перелив паводковими водами: річки Латориця заплавної частини місцевої автодороги Тисянка – М. Геївці Ужгородського району; річки Боржава автодороги Мукачево-Рогатин на ділянці Гребля-Вільхівка та заплавної частини місцевої автодороги Шаланки – Комяти.
Водогосподарські організації працюють в посиленому режимі пропуску осінньо-зимових паводків. Роботи зосереджені на безаварійному пропуску паводку на державних гідротехнічних спорудах.
Силами аварійної бригади Виноградівського МУВГ виконано отвір у правобережному обвалуванні р. Боржава (с. В.Комяти, Виноградівського району) для попередження підтоплення територій населених пунктів. Також, проводиться відкачка місцевого стоку в с.Завадка (В.Комяти), залучено 6 одиниць техніки та 12 працівників.
За дамбами ріки Латориці в районі м.Чоп, що перебувають в тривалому значному навантаженні паводковими водами Ужгородським МУВГ встановлено спостереження за можливими фільтраціями та зсувами. На найбільш небезпечні та загрозливі ділянки для можливості більш оперативної організації аварійних робіт вивезено аварійний запас 35 м3 сипучих та 4200 шт мішкотари (до мехзагону в с.Добронь та на насосні станції Латорицької осушної системи №12 с.Демічі та №5 с.В.Геївці), задіяно 27працівників та 5 одиниць техніки (екскаватор, самосвали, та автотранспорт).
В зв´язку з різким підняттям рівнів води на р.Боржава для попередження підтоплення с.Вільхівка на місці працює аварійна бригада Берегівського МУВГ з пересувною насосною станцією (6 чоловік, 2 одиниці техніки, аварійний запас мішків та сипучих). Здійснюється відкачка води та установлені мішки з піском для захисту населеного пункту. В с. В.Комяти Виноградівського району місцевими стоками підтоплені дворогосподарства по вул. Волошина.
За попередніми даними площа підтоплених сільськогосподарських угідь складає близько 350 га, що розташовані в заплаві р.Тиса між селами Стеблівка та Сокирниця.
Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працюють відповідно до Правил експлуатації в період паводків – проводиться акумулювання та регулювання стоку. Виконується гравітаційний скид по каналах осушних мереж поверхневого стоку з меліоративних систем у р.Тису. Шлюзи у водозахисних дамбах р.Латориці закриті, паводковий стік відкачують стаціонарні насосні станції. Працюють 15 насосних станцій Латорицької та Берегівської осушних систем. За добу перекачано 1,741млн. м3, з початку року біля 48,8 млн. м3 паводкового стоку. Всі 30 стаціонарних осушних насосних станцій готові до роботи.