Про це йшлося під час засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України, що відбулося 9 листопада.
Члени громадської ради при Держводагентстві висловлювали свою занепокоєність тим, що в останні роки спостерігається пересихання русел малих річок, а з кожним роком погіршення екологічного стану малих річок набуває більших масштабів.
Зокрема, голова громадської ради Лілія Гричулевич акцентувала увагу на приведенні малих річок до їх природного стану. Інформувала, що відновлення (ренатуралізація) є на сьогодні актуальною необхідністю повернення малих річок до життя.
Першим заступником Голови Держводагентства Михайлом Хорєвим поінформовано присутніх про те, що на 2018 рік з державного бюджету на виконання природоохоронних та протипаводкових заходів передбачено 0,2 млн. грн., що становить лише 0,03 % від потреби за Загальнодержавною цільовою програмою розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року. Це унеможливлює здійснення Держводагентством у повному обсязі будь-яких природоохоронних та протипаводкових заходів. Але виконання зазначених заходів можливе у межах реалізації інших державних та регіональних програм природоохоронного спрямування при їх належному фінансуванні, зокрема за рахунок коштів місцевого бюджету, оскільки екологічний податок у розмірі 80% спрямовується саме до місцевого бюджету.
Після активного обговорення члени громадської ради вирішили звернутись до місцевих органів влади з проханням щодо розробки регіональних програм відновлення малих річок з урахуванням результатів інвентаризації гідротехнічних споруд і штучних водойм на малих річках.
Також у зверненні з акцентовано увагу, що заходи з розчистки русел річок без запровдження комплексного підходу до відновлення природнього стану річок не дадуть очікуваних результатів.
Із доповненням інформації Лілії Гричулевич виступила Олена Яворська – голова громадської організації «Зелений світ Поділля», яка ацентувала увагу на конкретних проблемах малих річок, зокрема щодо побудови міні-ГЕС на малих річках.
Також наприкінці засідання Михайло Хорєв поінформував членів громадської ради, що вже у грудні цього року на офіційному веб-сайті Держводагентства буде розміщено бета-версію геопорталу «Водні ресурси України», де можна буде знайти інформацію про основні річки України, та про рішення Кабінету Міністрів України про перейменування Дніпродзержинського водосховища на Кам’янське.
Разом з тим, членами громадської ради було напрацьовано проект Положення про громадську раду при Держводагентстві та план роботи на 2018 рік.