18 травня 2017 року за участю першого заступника Голови Держводагентства Михайла Хорєва відбулося засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України. У заході брали участь члени громадської ради, фахівці Держводагентства та інші.
Розпочав засідання заступник начальника управління водних ресурсів Сергій Васильєв, який проінформував членів громадської ради при Держводагентстві про забезпечення весняних еколого-репродукційних попусків на річках України.
У своєму виступі Сергій Васильєв докладно зупинився на еколого-репродукційному попуску з Дністровського водосховища, зокрема зазначив, що під час проходження екопопуску у середині квітня ускладнилась гідрометеорологічна ситуація (погіршення погодних умов та зниження температурних значень води), що загрожувало призупиненням нересту риби в Дністровських плавнях.
З метою оптимального використання водних ресурсів водосховища, оперативною робочою групою Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ було відкориговано режим еколого-репродукційного попуску. Екологічний попуск тривав 33 доби і був завершений 10 травня із загальним об’ємом скидних витрат 940 млн. м3.
Сергій Васильєв ознайомив присутніх із результатами весняної промивки водосховищ на річці Рось, промивки русла та екологічного оздоровлення р.Інгулець та промивки дніпровських водосховищ. Зокрема зазначив, що у результаті проведених заходів покращився якісний стан води у місцях питних водозаборів, покращились умови існування водних живих біоресурсів тощо.
Начальник управління експлуатації водогосподарських систем, енергозбереження та механізації Держводагентства Вячеслав Розгон доповів членам громадської ради про стан підготовки меліоративних систем до роботи протягом вегетаційного періоду 2017 року.
Вячесла Розгон наголосив на тому, що водогосподарськими організаціями до поливного періоду було відремонтовано та забезпечено працездатність гідротехнічних споруд, насосних станцій тощо та відзначено, що станом на 1 квітня міжгосподарська зрошувальна мережа підготовлена для подачі води на полив сільгоспкультур на площі 639,4 тис. га (100,1 % від завдання).
Ганна Цвєткова - координатор напрямку «Вода та санітарія» Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86, розказала присутнім про управління посухами - міжнародні та українські підходи. Зокрема, Ганна Цвєткова у своєму виступі відзначила, що питання посух є актуальним і важливим для України, особливо зараз, коли на території країни спостерігається інтенсивне потепління.
Підсумував засідання Віктор Мельничук, координатор водного напряму Всеукраїнської громадської організації «Національний екологічний центр України», заступник голови громадської ради при Держводагентстві, своєю доповіддю про вплив великих с/г комплексів на водні об`єкти України (результати громадського моніторингу).