Так, 16 грудня під час чергового онлайн-засідання басейнової ради голова ради Руслан Гречаник поінформував її членів про перспективи фінансування природоохоронних заходів у суббасейнах річок Західного Бугу та Сяну за рахунок коштів Європейського Союзу. У результаті було доручено секретаріату ради скласти та надіслати органам місцевого самоврядування узагальнений перелік програм міжнародних грантів щодо реалізації проєктів, які мають на меті охорону та покращення стану водних ресурсів.
Про виконання та перспективу фінансування природоохоронних програм та заходів у басейні річки Вісла на Львівщині інформував заступник голови ради Андрій Ковтун. Зокрема, він зазначив, що основною проблемою є недофінансування природоохоронних заходів, яке може призвести до підтоплення населених пунктів та сільськогосподарських угідь, замулення та заростання русел річок, каналів, водойм, руйнування гідротехнічних споруд, розмиву берегів, виникнення пожеж на торфовищах та інших негативних явищ.
У свою чергу директор Інституту гідробіології НАН України Сергій Афанасьєв поінформував присутніх про методи та результати встановлення референційних умов у басейні річки Вісла. Референційні умови – значення біологічних показників, характерні для певних типів непорушених людиною масивів поверхневих вод у межах певних екорегіонів. Референційними умовами в басейні Вісли визначено ділянки річок Ріка, Сян, Раків, Білостік, а також озера Велике Піщанське, Пісочне, Оріховець, Засвяття, Пулемецьке, Лука. У результаті члени ради вирішили звернутися до Кабінету Міністрів України та Бюджетного комітету Верховної Ради України щодо фінансування розроблення наступних елементів Плану управління річковим басейном.
Разом з тим, представник Інституту гідробіології НАН України Олександр Савицький ознайомив присутніх з темою «Встановлення екологічного стану масивів поверхневих вод за біологічними показниками відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви ЄС».