Так, протягом минулої доби, на 5-43 см спостерігалися підвищення рівнів води на Дністрі та його притоках, окремих ділянка Пруту, річках Закарпаття. Підвищення рівнів води відбулося внаслідок опадів і минулося без негативних наслідків.
На решті річок Карпатського регіону рівні знижувалися з добовою інтенсивністю 1-10 см, на багатьох ділянках річок рівні води залишалися без змін.
В результаті дощів, відмічалися підйоми рівнів води на Західному Бузі та його притоках, окремих ділянках басейну Прип'яті на 1-11 см за добу.
На решті рівнинних річок країни утримувалася літня межень з переважанням повільного спаду рівнів води на 1-9 см.
Відмічаються ділянки стоячої води, відбувається заростання русел.
На р. Мурафа у створі поста Кудіївці (Вінницька область) відсутній стік.
Рівнів води близькі до найнижчих меженних значень за багаторіччя на окремих ділянках річок: Закарпаття (Уж та його притоки, верхів'я Боржави, Ріка, Косівська, Шопурка), верхів'ї Дністра та його гірських приток (Стрий, Свіча, Орава); на Десні вище Макошиного, Сеймі вище Мутиного, річках басейну Прип'яті (Горинь,Смолка, Льва) та басейну Середнього Дніпра (Супій, Ворскла, Самара).
На річках Десна (пост Літки), Тясмин (пост В. Яблунівка) рівні води є нижчими за мінімальні меженні багаторічні значення на 1-6 см, а на Латориці біля Сваляви - на 19 см.
Вода утримується на понижених ділянках заплав річок Солона (Дніпропетровська область) та Інгулець (Кіровоградська область).
Ситуація на водогосподарських системах та комплексах гідротехнічних споруд постійно контролюється водогосподарськими організаціями.
Детальніше про водогосподарську обстановку в Україні станом на 23 липня можна ознайомитися у рубриці Водогосподарська обстановка