опубліковано 14.05.2025 17:33
За підтримки Державного агентства водних ресурсів України в Києві пройшла Третя міжнародна конференція «Водні ресурси України: стратегія управління та сучасні рішення», яка зібрала представників органів влади і місцевого самоврядування, міжнародних гуманітарних і фінансових організацій, бізнесу, фахівців водної галузі, комунальних послуг та керівників місцевих Агенцій розвитку зі всієї країни.
Розпочинаючи першу панельну дискусію «Водні ресурси України: стратегічне управління, інфраструктурні проєкти та сталий розвиток», Голова Держводагентства Ігор Гопчак зазначив, що доступ до чистої води є питанням виживання нації, і в надскладних умовах війни Уряд та Держводагентство докладають максимум зусиль для забезпечення населення і галузей економіки водою належної якості та кількості.
Очільник ДАВР презентував розроблену Держводагентством Державну цільову програму комплексного водозабезпечення територій, які зазнали впливу воєнних дій, на період до 2030 року. Держпрограма охоплює 9 областей України та включає 60 заходів на загальну суму 54,19 млрд гривень.
«Внаслідок збройної агресії рф системи водозабезпечення та міжбасейнового перерозподілу водних ресурсів зазнають руйнувань та пошкоджень ще з 2014 року. Натепер втрачено акумульований у водосховищах запас води загальним об'ємом понад 20 млрд кубометрів через руйнування агресором гребель, дамб та інших гідротехнічних споруд, зокрема Каховської ГЕС», – зазначив Ігор Гопчак.
Саме тому Держпрограмою передбачено не тільки будівництво та відновлення систем водопостачання і гідротехнічних споруд, які постраждали під час бойових дій, а й залучення підземних вод для диверсифікації джерел водопостачання.
Реалізація цієї масштабної Державної програми покращить доступ до води для 3,9 млн людей, а після деокупації територій – для 9,3 млн громадян, і дозволить акумулювати запаси води в обсязі 1,6 млрд кубометрів, резюмував Голова Держводагентства.
Також Голова ДАВР висвітлив питання імплементації Водної Рамкової Директиви ЄС та підготовки до офіційної скринінгової зустрічі з Європейською комісією щодо розділу 27 «Довкілля та зміна клімату», яка запланована на червень поточного року.