опубліковано 04.04.2025 13:55
Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Державним агентством водних ресурсів України розроблено нову інтерактивну інформаційно-аналітичну платформу «Рось», яка міститиме вичерпну інформацію щодо стану річки.
Платформу створено відповідно до реалізації затвердженого Урядом Плану дій щодо комплексного вирішення проблем басейну річки Рось на 2024 – 2030 роки.
Наразі онлайн-платформа функціонує в тестовому режимі і доповнюється необхідною інформацією.
Та вже зараз там можна переглянути відомості про результати моніторингу стану масивів поверхневих вод, поверхневі водні об’єкти, які знаходяться у басейні річки Рось, у тому числі річки, водосховища, ставки і озера, а також гідротехнічні споруди, що підлягають демонтажу.
За словами т.в.о. Голови Держводагентства Ігоря Гопчака, агентством розроблено та затверджено водогосподарський баланс річки, який дозволяє оцінити наявні водні ресурси та сприятиме їхньому справедливому розподілу між всіма водокористувачами. «Крім того, частина нормативно-правових актів, які розробляються нашими фахівцями в межах згаданого Плану, матимуть поширення практики застосування на всю територію України. Це стосується нещодавно прийнятої Урядом постанови «Про затвердження Порядку встановлення обмеження прав водокористувачів, які здійснюють спеціальне водокористування», оскільки останніми роками на Росі спостерігається маловоддя, а його тривалість поступово збільшується», - наголосив Ігор Гопчак.
Також, як повідомив заступник Голови Державного агентства водних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Герман Філатов, в онлайн-платформу інтегровано дашборд, за допомогою якого можна відстежувати стан виконання Плану дій із зазначенням відповідальних виконавців, терміну виконання та статусу виконання передбачених заходів.
Ознайомитись з онлайн-платформою можна за посиланням: https://rosriver.davr.gov.ua/
Нагадаємо, що Планом дій щодо комплексного вирішення проблем басейну річки Рось на 2024 – 2030 роки передбачено не лише сучасний моніторинг, що надає Платформа «Рось», а й демонтаж незаконних гідроспоруд, які зарегульовують річку, будівництво нових очисних об’єктів та контроль над господарською діяльністю в басейні річки.