Інформаційні та еколого-просвітницькі заходи - 2025: кожна краплина має значення!

опубліковано 28.03.2025 15:20

Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців – складова стійкості націй. Адже той народ має майбутнє, який п’є чисту воду.

З нагоди Всесвітнього дня води фахівці водогосподарських організацій Держводагентства упродовж тижня проводили тематичні інформаційні та еколого-просвітницькі заходи на свій території України, за винятком тимчасово окупованих та прилеглих до ведення бойових дій, з урахуванням безпекової ситуації та дотриманням правил безпеки під час повітряної тривоги.

Заходи було спрямовано на всі категорії потенційних споживачів води – від дошкільнят до літніх людей, з урахуванням особливостей їхнього сприйняття інформації та можливостей долучитися до практичних дій зі збереження довкілля.

Найбільш масовими і поширеними були толоки та екоівенти з прибирання території прибережних захисних смуг у басейнах українських річокце не просто спільні заходи, а важливі кроки кожного з нас на шляху до відновлення природи та збереження чистоти наших водних ресурсів.

Виховувати дбайливе ставлення до води і довкілля потрібно змалечку. Тому дошкільнят у формі гри знайомили з властивостями води; малюкам розповідали і читали про воду, демонстрували мультфільми.

Вікторини, лекції, тематичні бесіди та виховні години, як то: «Цікаві факти про воду», «Вода, це життя», «Кожна краплина має значення», «Вибiр за тобою. Проблема збереження чистоти води», «Чи знаєте ви, що...», стали чудовою нагодою для школярів поглибити знання про роль води для людини і довкілля, усвідомити необхідність її збереження.

Для дітей також було проведено конкурси малюнків та фотографій на офіційних сторінках водогосподарських організацій у Facebook з врученням заохочувальних призів.

Неабиякий інтерес і навіть захоплення викликали у «відвідувачів» віртуальні екскурсії до столичного музею води - наразі в інформпросторі вони є для різних вікових груп.

Відкриті уроки на берегах водойм та лабораторні дослідження якості води вчителі та фахівці-водогосподарники проводили для старшокласників.

У регіональних ЗМІ було розміщено низку просвітницьких друкованих і відеоматеріалів про стан водойм і важливість їхнього збереження, а також про заходи з благоустрою прибережних смуг і водних об’єктів.

Науково-практичні конференції та лекції для викладачів і студентів коледжів та вишів містили інформацію більш наукового спрямування, зміст якого зводився до загально зрозумілого: вода - неоціненний скарб, стратегічний ресурс людства і запорука майбутнього.

Питання якості води є вкрай важливим! Тому всі лабораторії моніторингу вод Держводагентства працювали цими днями, в тому числі, як просвітницькі центри. Насамперед, для груп студентів-екологів різних вишів, щоб познайомити з новаціями у дослідженні води. Зокрема, з порядком здійснення моніторингу вод в Україні, яким визначено суб’єкти, об’єкти та процедури державного моніторингу вод, показники та періодичність їх виконання.

Для менш професійно вибагливої авдиторії було організовано Дні відкритих дверей, щоб ознайомити пересічних споживачів з роботою регіональних управлінь та лабораторій Держводагентства.

Це лише незначна частина проведених заходів. Більше цікавих новин про відзначення Всесвітнього дня води читайте на сайтах водогосподарських організацій.