Процес підготовки програми заходів, як частини плану управління річковим басейном Вісли, став ключовою темою онлайн-семінару для фахівців водогосподарських організацій та представників територіальних громад регіону.
Захід організовано Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства спільно з екпертами екологічного консалтингу Blue rivers.
Програма заходів — це найбільш змістовна частина планів управління річковими басейнами, що дає можливість мобілізувати фінанси та спланувати максимально ефективні заходи для досягнення доброго стану вод.
Тому сьогодні в рамках вебінару запрошені експерти з європейським досвідом розробки планів управління поділилися дієвими методичними рекомендаціями щодо процесу формування відповідних програм. Зокрема, йшлося про:
-
заходи, спрямовані на зменшення забруднення поверхневих вод;
-
заходи, спрямовані на зменшення впливу гідроморфологічних змін;
-
особливості законодавчого врегулювання тощо.
Україна давно працює над імплементацією європейських директив в національне законодавство і вже має значний прогрес. Власне, наше водне законодавство повністю відповідає європейським вимогам.
«Ми маємо законодавчо закріплені європейські цілі та пріоритети у водній політиці — розробити та реалізувати плани управління для кожного річкового басейну. Сьогодні ПУРБи — це в тому числі і про плани післявоєнного відновлення річкових басейнів, які також зазнають значного впливу війни», — зазначила Марія Шпанчик, начальниця відділу моніторингу поверхневих вод та меліорованих земель Держводагентства.
Обговорення такого типу допомагають ефективно визначати перелік пріоритетних дій для збереження наявних природних ресурсів й дають можливість перейняти та впровадити європейський досвід при плануванні заходів, в тому числі у рамках післявоєнного відновлення країни.