Розвиток гідрологічної та водогосподарської ситуації у зв’язку з проходженням паводку на річках Закарпатської області, який проходить з руйнуванням досить великого льодового покриву, обговорено на нараді 4 лютого 2017 року під головуванням Голови Держводагентства Овчаренко Ірини Іванівни.
Моніторинг та прогноз гідрологічної та водогосподарської ситуації на річках Закарпаття здійснюється Держводагентством за допомогою автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи АІВС - «Тиса».
З метою мінімізації негативних наслідків від проходження паводку на підставі прогнозних даних АІВС «Тиса» та за розрахунковими даними моделюючого комплексу DIWA басейновим управлінням р. Тиса підготовлено інформацію про можливий сценарій гідрологічної та водогосподарської обстановки на найближчі дні.
Протягом 4-5 лютого по Закарпатській області очікується продовження помірних опадів, місцями до сильних (дощ, на високогір’ї мокрий сніг).
На річках буде утримуватися підвищена водність з поступовим зниженням рівнів води.
В нижніх течіях р.Латориця та р.Тиса, в районі м.Чоп, протягом 4-5 лютого продовжиться підвищення рівнів води, скресання, льодохід.
На р.Латориця-м.Чоп очікується підйом води на 2.0-2.5 м, вихід води на заплаву у межах міждамбового простору.
На р.Тиса-м.Чоп очікується підйом води на 3.5-4.5 м. в межах корінних берегів без виходу води на заплаву.
Очікувані максимальні рівні води в річках протягом 4 лютого:
- на р.Тиса у смт Вилок досягнення відмітки по рейці 180-230 см - вода в межах корінних берегів без виходу води на заплаву;
- на р.Боржава в с.В.Ремети досягнення відмітки по рейці 600-610 см – перевищення рівень ІІІ ступеню захисту, утримання води на заплаві, підтоплення заплавних сільгоспугідь сіл Сільце, Заріччя, Боржавське, Камянське, В.Комяти та заплавної частини автодороги Виноградів-Шаланки.
Водогосподарськими організаціями забезпечено постійний моніторинг гідрологічної та водогосподарської ситуації на річках області.