Оперативна інформація про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 12 годину 4 лютого 2017 року

опубліковано 04.02.2017 13:30

Проходження паводку на річках Закарпатської області ускладнено утворенням льодових заторів на потічках та річках області, випаданням дощу та підняттям рівнів ґрунтових вод.

Це спричинило протягом 3 лютого підтоплення 525 дворогосподарств, 4 житлових будинків, 13 підвалів житлових будинків, 25 га сільгоспугідь у 9 районах області: Перечинському, Іршавському, Тячівському, Свалявському, Мукачівському, Рахівському, Воловецькому, Міжгірському та Хустському районах. Також пошкоджено 3 житлові будинки та 1 магазин (інформація управління ДСНС в Закарпатській області).

На території області здійснювались заходи по відведенню води із домогосподарств і станом на 7 год. 4 лютого відведено воду з 40 домогосподарств (залишається - 485), відкачано воду з одного житлового будинку (залишається - 3), 1 будівлі.

Протягом минулої доби в низинних районах області продовжувались дощі, на високогір’ї сніг: на заході області до 19 мм, у центрі та сході до 37 мм. Продовжувалося скресання льоду та льодохід на річках, утворювались нові затори льоду та руйнація сформованих раніше з швидкоплинними підвищеннями рівнів води на 1.0-2.0 м, відбувався вилив сніготалих вод на незахищені ділянки автодоріг та заплави.

На річках, внаслідок дощу та сніготанення, сформувався невисокий сніго-дощовий паводок з підвищеннями рівнів води: на притоках 0.5-1.5 м, на р.Тиса – 1.0-2.0 м (біля смт Вилок на 4.0 м). Максимальні рівні паводку на більшості річок (за виключенням рівнів під час заторів) пройшли вночі та під ранок.
На ранок 4 лютого на Верхній Тисі та верхів’ях приток льодохід пройшов, відбувається зниження рівнів на -0,3-0,6 м. ( до -2,2 м на р Тур’я в с.Тур’я Поляна) та залишаються навали брил льоду на берегах.

Максимальні рівні паводку на більшості річок (за виключенням рівнів під час заторів) пройшли вночі та під ранок. На 8 год: максимальні рівні на р.Тиса, проходять на ділянці Хуст-Вилок (очікуємий максимальний рівень р.Тиса-смт Вилок 180-230 см); на р.Боржава-с.В.Ремети – формується максимальний рівень 600-610 см.

Протягом доби очікується продовження помірних опадів, місцями до сильних (дощ, на високогір”ї мокрий сніг).
На річка буде утримуватися підвищена водність з поступовим зниженням рівнів води. В нижніх течіях р.Латориця та р.Тиса, в районі м.Чоп, протягом 4-5 лютого продовжиться підвищення рівнів води: р.Латориця-м.Чоп на 2.0-2.5 м, вихід води на заплаву, скресання, льодохід; р.Тиса-м.Чоп на 3.5-4.5 м, скресання, льодохід.

Водогосподарські організації працюють в посиленому паводковому режимі. Встановлено цілодобове чергування. Ведеться постійне спостереження за станом ГТС та обстановкою на підвідомчих потенційно-небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях.

Роботи зосереджені на безаварійному пропуску паводків на державних гідротехнічних спорудах, одночасно з цим надається допомога місцевим органам влади на аварійних роботах по розбиранню льодових заторів, водовідведенню, локалізації підтоплень та інших запобіжних заходів на яких від водогосподарськіх організацій задіяно біля 200 працівників, 21 одиниця техніки, для виконання попереджувальних та локалізаційних заходів витрачено біля 1500 мішків та 20м3 сипучих матеріалів. Окрім того понад 100 працівників здійснюють контроль за закріпленими та паводко-небезпечними ділянками по всій території області.

Всі 32 стаціонарних та 25 пересувних насосних станцій, насосів та мотопомп підготовлені до роботи.

Водосховища системи Чорний Мочар працюють в режимі акумуляції паводкового стоку. Резерв рівнів до нормального підпертого горизонту складає 1,2-1,5 м, до максимального рівня 2,5-3м.

Оперативна інформація про заходи, які вживаються басейновим управлінням водних ресурсів річки Тиса розміщена на сайті управління.

Ситуація знаходиться на контролі водогосподарських організацій Закарпатської області.