опубліковано 25.06.2019 13:56
Високі температури повітря спричиняють прогрівання водойм і як наслідок зниження вмісту розчиненого кисню.
Так, цьогорічна спека призвела до прогрівання води дніпровських водосховищ і температура води в них досягає 28,5-30 градусів, що негативно пливає на якість води та погіршує умови існування риби. Фахівці Держводагентство спільно з фахівцями з Держрибагентства забезпечують постійний моніторинг якісного стану вод Київського водосховища.
21 червня відібрано проби води у Київському водосховищі поблизу населених пунктів Страхолісся, Толокунь та у верхньому б’єфі Київської ГЕС. Найгірші якісні показники зафіксовано у воді біля села Страхолісся, що знаходиться у верхів’ї Київського водосховища.
Вміст розчиненого кисню там зафіксовано нижче норми – 3 мг/дм3 (при нормі не менше 4 мг/ мг/дм3). Крім того підвищений вміст амоній-іонів та заліза свідчить про негативний вплив р.Прип’ять на якісний стан вод у водосховищі.
Нижче за течією, біля населеного пункту Толокунь спостерігається зростання вмісту розчиненого кисню до 9,8 мг/дм3, що покращує умови існування водних організмів. У верхньому б’єфі Київського водосховища (біля Київської ГЕС) кисень складає 7,8 мг/дм3. 24 червня відібрано чергові проби води, про результати яких буде повідомлено додатково.