Про можливі та реальні збитки від паводка та важливість захисних гідротехнічних комплексів Держводагентства

опубліковано 09.07.2020 16:49

9 липня Михайло Хорєв взяв участь у засіданні Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка відбулася під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Під час заходу серед іншого Іриною Ставчук – заступницею Міністра захисту довкілля та природних ресурсів, представлено інформацію про дії Держводагентства та хід ліквідації наслідків стихійного лиха, яке сталося протягом червня 2020 року.

Зокрема, для оперативного запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та моніторингу гідротехнічної ситуації на водогосподарських об’єктах у режим цілодобового чергування були переведені Дністровське БУВР, БУВР Тиси та БУВР Пруту та Сірету.

На території трьох областей для ліквідації наслідків стихійного лиха задіяні аварійні бригади (93 особи), 30 одиниць техніки, використано аварійний запас основних матеріалів.

Так, усього на ліквідацію наслідків паводка водогосподарськими організаціями Держводагентства було витрачено понад 1 млн. гривень.

Під час засідання Державної комісії ТЕБ та НС було наголошено на обсягах ймовірних збитків у разі руйнування захисних споруд, що виконали свою захисну функцію під час проходження стихійного лиха.

Зазначимо, що у цілому захисними комплексами Держводагентства на річках Карпатського регіону забезпечено захист від підтоплень та затоплень 383 населених пунктів та майже 48 тис. га сільськогосподарських угідь.

Під час проходження паводка зазнали пошкоджень та руйнувань 122 водогосподарські об’єкти, на відновлення яких необхідно майже 400 млн. гривень.

Але без цих водогосподарських об’єктів Держводагентства завдані збитки населенню та галузям економіки України могли би сягнути додатково ще понад 3,7 млрд. гривень.

Наразі водогосподарськими організаціями Держводагентства проводиться робота щодо розробки проєктної документації за об’єктами, які включено до орієнтовного переліку першочергових заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.