Про готовність водогосподарських організацій Держводагентства до пропуску льодоходу, повені і паводків у 2022 році

опубліковано 10.02.2022 15:26

Державне агентство водних ресурсів України інтенсивно готується до пропуску льодоходу, повені і паводків у 2022 році.
 
Відтак, з метою своєчасного вжиття заходів щодо захисту населених пунктів, господарських об’єктів, сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод під час пропуску льодоходу, повені та паводків Агентством затверджений відповідний План дій та проведено низку попереджувальних заходів.
 
Зокрема, для недопущення негативних наслідків від впливу руйнівної дії повені та паводків на всій території України у водогосподарських організаціях Держводагентства створено 383 аварійних бригади у складі 2,9 тис. осіб. На експлуатаційних дільницях водогосподарських організацій створено аварійний запас матеріалів.
 
Окрім того, водогосподарськими організаціями:
  • розроблено заходи щодо сталого функціонування водогосподарських об'єктів під час проходження льодоходу, повені та паводків;
  • обстежено та приведено у готовність гідрометричні споруди на відомчих водомірних постах, меліоративних системах та каналах для здійснення гідрологічних спостережень під час пропуску льодоходу, повені та паводків;
  • проведено перевірку технічного стану гідротехнічних споруд на річках, водосховищах, ставках, інших водоймах, меліоративних та інших водогосподарських системах, які знаходяться у зоні впливу можливої шкідливої дії льодоходу, повені та паводків, а також вжиті заходи для забезпечення їх готовності до безаварійного пропуску.
 
Держводагентством у рамках виконання міжурядових угод про співробітництво у галузі водного господарства на транскордонних водотоках організовано обмін гідрометеорологічною інформацією між суміжними державами з метою сталого функціонування галузі та забезпечення заходів для безаварійного пропуску льодоходу, повені та паводків на річках, які беруть початок за територією України і протікають у її межах.
 
Також Держводагентство забезпечує постійний аналіз спостережень за гідрологічним і льодовим режимом річок під час формування та проходження повені, а також доведення інформації до заінтересованих центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
 
На засіданнях Міжвідомчої комісії при Держводагентстві щомісячно узгоджуються оптимальні режими роботи водосховищ та водогосподарських систем у басейнах Дніпра і Дністра, з урахуванням гідрологічних прогнозів, водогосподарської ситуації та екологічних вимог.
 
Держводагентством забезпечується моніторинг дотримання встановлених режимів роботи водосховищ Дніпровського каскаду та у басейнах інших річок.
 
Забезпечено функціонування протипаводкових комплексів у басейнах річок Карпатського регіону із урахуванням гідрометеорологічної ситуації. Інформація щодо гідрологічного стану вод в оперативному режимі відслідковується за допомогою автоматизованих інформаційно-вимірювальних систем.