Підсумки засідання басейнової ради Пруту та Сірету

опубліковано 27.05.2021 15:04

26 травня  2021 року в режимі онлайн  відбулось чергове засідання басейнової ради Пруту та Сірету  під головуванням декана географічного факультету, доктора географічних наук Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Мирослава Заячука.
 
Учасники засідання обговорили питання розробки окремих елементів планів управління річковими суббасейнами Пруту та Сірету у 2020 році та кроки на 2021 рік. Зокрема, начальник відділу водних відносин, басейнової взаємодії та міжнародного співробітництва Мальвіна Геніч закцентувала увагу на тому, що ПУРБ – це стратегічний документ для реалізації основної мети Водної Рамкової Директиви ЄС – досягнення «доброго» екологічного стану вод. Усі передбачені на 2020 рік розділи ПУРБ Пруту та Сірету виконані:
  • визначені водні масиви та їх типологія,
  • описаний район річкового басейну,
  • проаналізовані антропогенні впливи,
  • створений реєстр зон, що охороняються, розроблена програма моніторингу.
 
Наразі ведеться робота з виконання розділів ПУРБ, передбачених на 2021 рік. 
 
Про стан взяття на баланс гідротехнічних споруд на водних об’єктах, що розташовані на допливах річки Прут, проінформувала начальник відділу водного кадастру та моніторингу вод Людмила Чопюк. З цього питання було прийняте рішення продовжити роботу з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування щодо укладення договорів оренди гідротехнічних споруд, паспортизації водних об’єктів та укладення договорів оренди на водні об’єкти.
 
Юрій Ющенко, доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри гідрометеорології та водних ресурсів, презентував присутнім основні напрями наукових досліджень Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича щодо охорони, відтворення та збереження водних ресурсів.
 
Андрій Кавуля, начальник Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет, представив на розгляд звернення від басейнової ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та  Державного агентства водних ресурсів України з приводу необхідності забезпечення захисту територій і населення Чернівецької та Івано-Франківської областей від шкідливої дії вод через погіршення погодних умов на даний час на території західних областей України та, як наслідок, імовірністю проходження чергового паводку. Більшістю голосів було прийнято рішення підтримати дане звернення.
 
Наостанок голова басейнової ради Мирослав Заячук поінформував учасників засідання, що Україна у період з листопада 2021 року до листопада 2022 року головуватиме у Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону та відповідатиме за визначення пріоритетних напрямів співпраці країн у рамках Стратегії. Доповідач запропонував на наступному засіданні розглянути пропозиції членів ради щодо перспектив участі в Дунайській Стратегії.