опубліковано 08.07.2020 19:02
Велика вода зійшла і лишила після себе великі купи сміття, бруду, зруйновану водогосподарську інфраструктуру, пошкоджені оселі місцевих мешканців, підтоплення і перезволоження територій тощо.
Поки місцеві мешканці оговтуються від паводка, водогосподарники готуються до відбудови того, що було зруйновано і наразі не може захищати території від великої води.
Зазначимо, що під час пропуску дощового паводка водники цілодобово чергували на водогосподарських об'єктах та здійснювали моніторинг гідрологічної ситуації. Крім того, у межах можливостей, організовували роботи із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
Михайло Хорєв наголошує, що завдяки професійно проведеній роботі водників вдалося захистити споруди та зменшити завдані збитки населеним пунктам, с/г угіддям, об'єктам інфраструктури.
Важливо, що завдяки протипаводковим захисним спорудам під час пропуску червневого паводка на території Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей забезпечено захист від підтоплень та затоплень 383 населених пунктів та 47,8 тис. га сільськогосподарських угідь.
Варто додати, що у разі руйнування цих захисних споруд, які знаходяться на балансі водогосподарських організацій, ймовірний обсяг завданих збитків, за прогнозними розрахунками, додатково могли би сягнути 3722,5 млн. гривень, а саме:
- Івано-Франківська область — 2263,2 млн. гривень;
- Закарпатська область — 424 млн. гривень;
- Чернівецька область — 1035,3 млн. гривень.
Відповідно, інженерні споруди хоч і не на 100%, але все ж забезпечують захист населення та територій від шкідливої дії вод.