Напередодні 39-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС делегація Держводагентства вшанувала пам’ять ліквідаторів-водників

опубліковано 25.04.2025 16:08

У переддень Міжнародного дня пам'яті про Чорнобильську катастрофу делегація Державного агентства водних ресурсів України на чолі з Головою Ігорем Гопчаком вшанувала пам’ять загиблих ліквідаторів-водників, які ціною власного життя та здоров’я створили надійний водний щит України від радіаційного забруднення.

Разом із колегами з Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра, серед яких були безпосередні учасники ліквідації наслідків аварії, делегація поклала квіти в с. Страхолісся до Меморіалу пам'яті учасників ліквідації аварії на Чорнобильської АЕС – працівників водогосподарського комплексу України та вшанувала пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

«На тлі великих випробувань українського народу під час широкомасштабної війни з рф спомин про мужність та відданість тих героїв, які віддали своє життя, приборкуючи наслідки Чорнобильської катастрофи, є невід’ємною складовою нашої національної пам’яті і проявом людяності. І я гордий тим, що серед цих героїв є представники водогосподарської галузі, які створили надійний  щит, що  захистив води Дніпра від радіаційного забруднення», — зазначив очільник Держводагентства.

В рамках візиту учасники поспілкувалися з безпосередніми учасниками тих подій — ліквідаторами, які майже чотири десятиліття тому змогли створити надійний водний щит України від радіаційного забруднення.

Ігор Гопчак подякував учасникам-ліквідаторам наслідків аварії за мужність, героїзм та високий професіоналізм й нагородив Грамотами Державного агентства водних ресурсів України представників водної галузі, які брали участь у ліквідації наслідків катастрофи.

Висловлюючи слова подяки ліквідаторам-водникам, очільник Держводагентства окреслив масштаби виконаних робіт: завдяки героїчним зусиллям наших колег для убезпечення поверхневих вод басейну Дніпра було збудовано 131 захисну споруду, 4 донні загати, відремонтовано 65 км існуючих та споруджено 4,5 км нових дамб.

«Жодна статистика не скаже, скільки насправді людських доль понівечено Чорнобилем. Наразі нам важко уявити, як би виглядав світ сьогодні, якби не мужність ліквідаторів аварії, які приборкали пожежу на ЧАЕС і запобігли масштабному радіоактивному забрудненню водних ресурсів», — наголосив Ігор Гопчак.

Фахівці Держводагентства висловили щиру вдячність і повагу персоналу Чорнобильської АЕС та всім працівникам зони відчуження, які несуть свою вахту від початку повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року.