23 грудня 2016 року під час наради з керівними басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів та дирекцій водогосподарського будівництва Головою Держводагентства
Ірина Овчаренко було представлено до розгляду першочергові кроки для удосконалення діяльності водогосподарської галузі з метою впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами.
У своїй промові Ірина Овчаренко детально зупинилася на основних проблемних питаннях реформування та першочергових завданнях, які стоять перед водогосподарською галуззю.
Зокрема, вона закцентувала увагу на тому, що Держводагентство вже тривалий час працює у напрямку євроінтеграційних процесів і є першим у екологічному блоці, хто розпочав імплементацію директив Європейського Союзу, а результатом цієї кропіткої праці є прийняття Закону України «Про впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом».
Також вона наголосила, що суть результативного впровадження басейнового принципу полягає в зміні філософії, підходів до управління та використання водних ресурсів, наслідком якої є зміна організаційної структури.
Саме завдання щодо реформування системи управління водними ресурсами та переходу від адміністративно-територіального до басейнового управління, при якому одиницею управління є район річкового басейну, як цього вимагає Закон України «Про впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом» та План імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, було визначено одним із основних завдань на 2017 рік.
Перший заступник Голови Агентства
Михаил Хорев окремо зупинявся на нормотворчій роботі Агентства. Зокрема, на розроблених Агентством підзаконних актах, які проходять процеси узгодження з громадськістю та органами влади.
Керівники водогосподарських організацій акцентували увагу на регіональних особливостях діяльності галузі, не менш важливих транскордонних аспектах, проведенні роз’яснювальної роботи щодо реформ з місцевими органами влади та громадами.
Підсумовуючи сказане, Ірина Овчаренко зазначила, що виважені реформи це не руйнування та знищення, а необхідне підґрунтя для подальшого розвитку водогосподарської галузі. Тільки спільними і злагодженими діями професіоналів буде забезпечено ефективний результат.