Валентин Шліхта, як новопризначений керівник, висловив своє бачення та стратегічний план розвитку водного сектору: «Давно назріло питання реформування водної галузі, але для того, щоб реформа відбувалася не стихійно, а виважено і ефективно, маємо враховувати усі чинники для правильних дій та отримання у результаті ефективного та діючого українського водного менеджменту».
Очільник Держводагентства наголосив, що очікує від керівників басейнових управлінь не лише бачення вирішення поточних господарських питань, а хоче бачити їх у якості стратегічних водних управлінців із довгостроковими планами управління басейнами річок, за які вони відповідають.
Керівники басейнових управлінь водних ресурсів, у свою чергу проінформували Голову Агентства про поточні питання функціонування басейнових управлінь водних ресурсів, стан оптимізації міжрайонних та районних управлінь водного господарства та заплановані заходи на найближчу перспективу.
Зокрема, представники водогосподарських організацій акцентували увагу на територіальних особливостях басейнів річок, наприклад, Західного регіону, що періодично потерпає від паводків, Півдня та Сходу – про розвиток зрошення, Півночі – осушення та регулювання водно-повітряного режиму грунтів тощо.
Кожен керівник інформував про останні надбання та нагальні проблеми і представляв очільнику Агентства своє бачення їх врегулювання. Так, йшлося про проблему маловоддя, забезпечення аграріїв водними ресурсами, боротьбу зі шкідливою дією вод та фінансові аспекти забезпечення водників гідною оплатою праці та інше.
Підсумовуючи нараду, Валентин Шліхта зазначив, що окреслюючи перед керівниками басейнових управлінь стратегічні питання, він очікує від них конкретних рішень, які сприятимуть ефективному управлінню водною галуззю у басейновому розрізі, як професійними та знаючими свою справу водними менеджерами.
Забезпечення зобов'язань перед водокористувачами, пришвидшення розробки планів управління річковими басейнами, конструктивний діалог з басейновими радами, управління водогосподарською інфраструктурою і розвиток кадрового потенціалу - першочергові задачі водників-управлінців.