Фахівці Держводагентства долучились до наради з питань вирішення проблеми скиду шахтних вод

опубліковано 15.07.2021 08:30

У середу, 14 липня, в Офісі Державної екологічної інспекції України у Кривому Розі відбулася нарада щодо вирішення проблеми скидання надлишків зворотних вод зі ставка-накопичувача шахтних вод балки Свистунова в річку Інгулець.
 
Від Державного агентства водних ресурсів до зустрічі відеозв’язком долучилися  Перший заступник Голови Олексій Кузьменков та заступник директора департаменту-начальник відділу забезпечення водними ресурсами департаменту управління водними ресурсами Ігор Гопчак. Також в нараді взяли участь в. о. начальника Управління каналів річки Інгулець Віталій Курінний, керівництво РОРВ у Дніпропетровській області Андрій Хитров та Ольга Чехун та завідувач сектору у Дніпропетровській області Дмитро Костюк.
 
Учасники обговорили основні проблеми, які виникають під час відкачування вод з гірничодобувних підприємств та їх подальшого скиду в річку Інгулець. Голова ДЕІ Андрій Мальований зазначив, що за результатами інструментально-лабораторного контролю за якістю води р. Інгулець, що проводився Держекоінспекцією у період з квітня по червень 2021 року під час промивки русла, було виявлено перевищення нормативів ГДК хлоридів, сульфатів тощо.
 
За словами Олексія Кузьменкова, на підставі гідрологічного прогнозу весняної повені у 2021 році в басейні р. Інгулець Держводагентство розробило та затвердило регламент промивання русла і екологічного оздоровлення зазначеної річки, передбачивши в ньому, що протягом квітня-жовтня 2021 року вміст хлоридів у воді на гідрологічному посту с. Андріївка не повинен перевищувати ГДК, яка становить 350 мг/ куб. дм. Відповідно до затвердженого Регламенту, загальний обсяг скиду води з Карачунівського водосховища для промивання русла р. Інгулець становить 148 млн.куб.м, для екологічного оздоровлення – 12 млн.куб.м. Натомість Управління каналів річки Інгулець, що належить до сфери управління Держводагентства, отримало листи від підприємств-забруднювачів щодо дострокового припинення договорів з постачання технічної води каналом Дніпро-Інгулець.
 
Перший заступник Голови Держводагентства наполіг на необхідності виконання Регламенту промивання та екологічного оздоровлення р. Інгулець у 2021 році у повному обсязі й наголосив на важливості дотримання ГКЗ умов договорів на послугу з подачі дніпровської води каналом Дніпро-Інгулець. «Необхідно забезпечити виконання Пункту 4.1 Плану заходів щодо поетапного зменшення обсягів скидання надлишків зворотних вод у р. Інгулець, поліпшення якості води у басейні зазначеної річки, Карачунівському водосховищі, водозаборі Інгулецької зрошувальної системи до 2025 року, затвердженого спільним наказом Мінекономрозвитку та Мінприроди від 08.11.2017 № 1622/405», ­­– резюмував Олексій Кузьменков.
 
За підсумками наради учасники напрацювали низку пропозицій, спрямованих на вирішення проблеми забруднення басейну річки Інгулець внаслідок скидів вищезгаданих шахтних вод, зокрема, проведення комплексного дослідження ставка-накопичувача балки Свистунова, а також негативного впливу підприємств забруднювачів безпосередньо на стан річки Інгулець.
 
Нагадаємо, раніше Держводагентство та Держекоінспекція підписали Меморандум про співробітництво, що дозволить посилити  контроль за охороною вод. Так, відомства взяли на себе взаємні зобов’язання об’єднати зусилля для покращення стану довкілля, зокрема водних ресурсів.