Держводагентство: «Проходження весняного водопілля 2018 під контролем фахівців-водників»

опубліковано 04.04.2018 08:58

3 квітня 2018 року громадська рада при Держводагентстві, зібравшись на передодні Великодня, обговорила пропуск весняної повені у 2018 році.
Про те, як водогосподарники пропускають весняне водопілля 2018 року повідомив Михайло Хорєв – перший заступник Голови Держводагентства. Він зазначив, що у середині березня сформувалася перша хвиля водопілля на річках Карпат, вона була нижчою за норму і пройшла у межах русел річок. Зараз на карпатських річках формується наступна хвиля водопілля.
Упродовж першої половини квітня на більшості річок держави (окрім Верхнього Дніпра, Десни, Сули) сформуються максимуми водопілля. На Верхньому Дніпрі, Десні, Сулі у квітні відбуватиметься підйом рівнів води з виходом води на заплаву.
На Дніпрі у Києві можливий вихід води на прирічкові території (пляжі) у межах міських зон відпочинку, не виключена можливість часткового затоплення понижених прируслових ділянок садово-дачної забудови у міській та приміській зонах. Для територій міської житлової забудови, споруд і господарських об'єктів міста негативних наслідків не очікується.
Так, Михайло Хорєв акцентував увагу присутніх, що Держводагентством та водогосподарськими організаціями з метою забезпечення безаварійного пропуску та повені обстежено та приведено у готовність гідрометричні споруди, перевірено технічний стан гідротехнічних споруд на річках, водосховищах, ставках, інших водоймах, меліоративних та інших водогосподарських системах, які знаходяться у зоні впливу можливої шкідливої дії повені.
Держводагентством та водогосподарськими організаціями здійснюється постійний аналіз спостережень за гідрологічним режимом річок. При Держводагентстві створено Міжвідомчий оперативний штаб щодо пропуску повені 2018 року, до складу якого крім представників Держводагентства включено представників ДСНС, Мінінфраструктури та ДП «Укрводшлях».
Завершуючи свою промову Михайло Хорєв запевнив присутніх, що обстановка на водних об’єктах, водогосподарських системах та комплексах гідротехнічних споруд контролюється водогосподарськими організаціями Держводагентства.
Також під час засідання було заслухано спікерів щодо спрощення процедури надання в оренду водних об’єктів; будівництва ГЕС в Карпатському регіоні та їх екологічні наслідки та стосовно громадської оцінки стану гідрологічних об’єктів природно-заповідного фонду у басейні Дністра.
Крім того, варто зазначити, що громадськість відвідала Музей історії розвитку водного господарства, де ознайомилася з історичними етапами становлення водогосподарської галузі в Україні.