Щовесни однією з найбільш обговорюваних тем, що турбує населення країни є формування і проходження водопілля. Що ж очікувати від проходження весняної повені на водних об’єктах у цьому році. Станом на 13 березня Укргідрометцентром підготовлено прогноз розвитку весняного водопілля у басейнах основних річок держави. Так у басейні Дніпра очікується весняна повінь об’ємом 19-23 км3 (у створі Києва), що є дещо нижчим та близьким до норми. Які ж можливі наслідки від проходження весняної повені. Весняна повінь у басейнах річок Дніпра, Прип’яті та Десни прогнозується підйомом рівнів води від 0,9 м до 1,9 м. Розвиток весняного водопілля супроводжуватиметься виходом води на заплаву та обтопленням територій у заплавах річок Чернігівської (Ріпкинський, Чернігівський, Новгород-Сіверський райони) та Кролевецького району Сумської області.
З метою попередження негативних наслідків від проходження високих вод на каскаді дніпровських водосховищ Держводагентством встановлені оптимальні режими роботи ГЕС розташованих на Дніпрі. Наразі водосховища працюють на притокових витратах, а з другої половини березня планується їх наповнення. Станом на 13 березня вільний об’єм водосховищ Дніпровського каскаду складає 8,0 куб.км, і є достатнім для безпечного пропуску максимальних повеневих витрат води.
У басейнах річок Сула, Ворскла і Псел та основних водосховищ басейну річки Південний Буг відбувається акумуляція повеневих вод для забезпечення населення водними ресурсами у літній період року.
У басейні Дунаю обсяг весняної повені прогнозується близьким до норми, наразі спостерігається підйом рівнів води на українській частині дельти, а Придунайські водосховища заповнюються дунайською водою.
У басейні Сіверського Дінця весняна повінь не прогнозується значним підйомом рівнів води, однак витрати води в річках відповідають нормам для цієї пори року.
Станом на 13 березня вода утримується на заплавах окремих річок у Дніпропетровській області (р.р.Мокра Сура, Солона), Миколаївській (р. Мертвовід), Донецькій (р. Мокра Волноваха), Харківській (р.р. Оріль, Сіверський Донець, Оскіл, Уди, Лопань), Луганській (р.р. Євсуг, Деркул), Полтавській (р.р. Сула, Хорол), Волинській (р.р. Прип'ять, Стохід), Рівненській (р. Горинь, Стир), Житомирській (р. Норин), Закарпатській (р. Латориця).
З метою захисту населених пунктів від підтоплення повеневими водами водогосподарські організації Волинської, Рівненської та Закарпатської областей забезпечують відкачку надлишкових вод. Всього з початку року перекачано 235 млн.куб. м води, включаючи захисний масив дніпровських водосховищ.