опубліковано 16.05.2019 09:17
Сьогодні, 15 травня 2019 року, басейнова рада річок Причорномор'я провела своє перше засідання. Захід відбувався у Одеському державному екологічному університеті.
Розпочав засідання голова басейнової ради Сергій Степаненко із організаційних питань, а саме формування складу тематичних робочих груп басейнової ради та планування подальшої роботи консультативно-дорадчого органу.
Так, тепер басейнова рада Причорномор’я матиме робочі групи, які займатимуться питаннями:
управління водними ресурсами лиманів, до яких впадають річки басейну Причорномор’я;
імплементації положень Водної рамкової директиви ЄС у сфері управління водними ресурсами та якістю води в басейні річок Причорномор'я;
міжнародного транскордонного співробітництва;
фінансових питань реалізації водоохоронних заходів у басейні річок Причорномор'я.
Упродовж засідання присутніми було обговорено питання стосовно розробки каталогу водного фонду басейну річок Причорномор’я, про що інформував Іван Кічук, виконавчий секретар басейнової ради.
Про основні екологічні проблеми річок Причорномор’я, виконані роботи щодо обстеження водних об’єктів та визначення першочергових природоохоронних заходів екологічного оздоровлення річок говорили Антоніна Кугут, представник Причорноморського центру водних ресурсів та ґрунтів, та Олег Чижик представник БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю.
Про роботи з визначення масивів поверхневих вод району басейну річок Причорномор’я інформував Сергій Кушнір представник Причорноморського центру водних ресурсів та ґрунтів.
Зокрема, за результатами обговорення цього питання члени басейнової ради вирішили підготувати відповідний проект по визначенню масивів поверхневих вод району басейну річок Причорномор’я.
Крім того, членами басейнової ради було висловлено пропозицію, з якою можна звернутися до Держводагентства, стосовно створення та розміщення сучасної лабораторії моніторингу вод та ґрунтів у БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю.
Завершуючи засідання басейнової ради Сергій Степаненко зауважив щодо важливості участі у відродженні водних ресурсів басейну органів місцевого самоврядування, громадськості та інших, і запропонував звернутися до голів обласних державних адміністрацій Одеської, Миколаївської та Херсонської областей з відповідними пропозиціями щодо посилення співпраці у цьому напрямку.
Наступну зустріч члени басейнової ради річок Причорномор'я запланували провести у ІІ півріччі 2019 року.