Сьогодні у Одесі створили басейнову раду річок Причорномор’я

опубліковано 26.10.2018 18:04

26 жовтня 2018 року у м. Одеса відбулись установчі збори заінтересованих сторін щодо формування складу басейнової ради річок Причорномор’я.
До складу басейнової ради річок Причорномор’я увійшли водокористувач, представники НГО, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, наукових установ Одеської, Херсонської та Миколаївської областей.
Діяльність басейнової ради буде спрямована на розробку узгоджених заходів із покращення екологічного стану водних ресурсів з урахуванням позиції всіх заінтересованих сторін.
Основною задачею стане підготовка плану управління річковим басейном річок Причорномор’я.
Присутнім було продемонстровано відеоролик про річки Причорномор’я.
Крім того, начальником Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю Василем Потом було зазначено, що більшість річок Причорномор’я зазнали значного антропогенного навантаження, тому питання їх екологічного оздоровлення є першочерговим кроком на шляху досягнення доброго екологічного стану поверхневих вод, як це передбачено Водною Рамковою Директивою ЄС.
Одночасно басейн річок Причорномор’я є транскордонним, що потребує узгоджених дій з Республікою Молдовою.
Усього до складу басейнової ради увійшло 30 осіб.
Головою басейнової ради річок Причорномор'я обрано ректора Одеського державного екологічного університету Сергія Степаненка, заступником голови - начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор'я та нижнього Дунаю Василий Потоп, виконавчим секретарем - Иван Кичук заступника начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор'я та нижнього Дунаю.
Зборами було ухвалено проект Положення про басейнову раду, як основного документа, згідно з яким басейнова рада працюватиме найближчі 5 років.
Голова басейнової ради запевнив присутніх, що цілеспрямована робота басейнової ради з питань покращення стану річок басейну Причорномор’я буде направлена на досягнення їх доброго стану із залученням до цього процесу як науковців, так і представників влади та громадськості, і відіграватиме значну роль у формуванні «нової водної політики».
Новообрані члени басейнової ради вже на першому засіданні проявили активну позицію щодо збереження річок Причорномор'я.
Зокрема, було запропоновано подати заявки до WWF для участі у конкурсі проектів з демонтажу гідротехнічних споруд, які не виконують свої функції.
Також було висловлено пропозицію про необхідність залучення міжнародної технічної допомоги для написання елементів плану управління річковим басейном.