ПРОТОКОЛ зборів представників заінтересованих сторін щодо формування складу басейнової ради Пруту та Сірету

опубліковано 09.01.2019 13:01

м. Чернівці
 
29 жовтня 2018 р.                                                                             № 1
 
Дата проведення зборів представників заінтересованих сторін  – 29.10.2018 р.
Місце зборів представників заінтересованих сторін : Україна, 58013, Чернівецька область, м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 194-Б, 2 поверх, зал засідань БУВР Пруту та Сірету.
Час проведення зборів представників заінтересованих сторін: з 11.00 по 13.00.
Час початку реєстрації представників заінтересованих сторін: 10.00.
Час закінчення реєстрації представників заінтересованих сторін: 11.00.
Присутні: 21 особа (з правом голосу, список додається) з 25 кандидатур до складу Басейнової ради, що складає 84 % із загальної кількості наданих кандидатур.
10 осіб (без права голосу, список додається).
 
Порядок денний:
1. Обрання робочих органів  та затвердження регламенту роботи зборів заінтересованих сторін щодо формування складу Басейнової ради Пруту та Сірету.
2. Формування складу Басейнової ради Пруту та Сірету.
3. Розгляд проекту Положення про Басейнову раду Пруту та Сірету.
4. Обрання голови Басейнової ради та його заступника.
5. Утворення Секретаріату Басейнової ради, його структури та обрання виконавчого секретаря.
6. Різне.
 
1. Обрання робочих органів та затвердження регламенту роботи зборів заінтересованих сторін щодо формування складу Басейнової ради Пруту та Сірету
СЛУХАЛИ: Кавулю Андрія Васильовича – начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет.  
Кавуля А.В. повідомив, оскільки рішення Басейнової ради приймаються відкритим голосуванням простою більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні необхідно обрати лічильну комісію, а також обрати для проведення установчих зборів головуючого та секретаря зборів.
Кавуля А.В. запропонував для ефективності роботи зборів затвердити наступний регламент роботи:
- час для доповіді – до 5 хвилин;
- час для виступу та дебатів – до 3 хвилин;
- час для внесення пропозицій та доповнень – до 3-х хвилин.
 
ВИСТУПИЛИ: Кавуля Андрій Васильович - начальник БУВР Пруту та Сірету, Михайлюк Роман Йосипович -  начальник Дністровського БУВР, Дзюба Ян Вікторович – заступник начальника БУВР Пруту та Сірету.
Кавуля А.В., запропонував: до складу рахункової комісії призначити наступних осіб представників БУВР Пруту та Сірету: Божик Тетяну Флорівну та Тищенко Валентину Григорівну.
Михайлюк Р.Й. запропонував: обрати секретарем зборів заступника начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет Дзюбу Яна Вікторовича.
Дзюба Я.В. запропонував: з огляду на те, що згідно з наказом Держводагентства № 565 від 31.07.2018 відповідальним за підготовку зборів представників заінтересованих сторін, формування складу Басейнової ради та організацію проведення їх засідань визначено Басейнове управління водних ресурсів річок Прут та Сірет, а тому головування покласти на начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет Кавулю А.В.
Кавуля А.В. запропонував: у зв’язку з тим, що запитань, зауважень та інших пропозицій не надійшло, проголосувати за запропоновані кандидатури та затвердити регламент роботи зборів заінтересованих сторін.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 21.
«ПРОТИ» – немає.
«УТРИМАЛИСЬ» - немає.
 
Рішення прийняте 21 голосом, що становить 100 % голосів кандидатів, присутніх на зборах.
 
ВИРІШИЛИ:
1. Обрати головуючим на зборах Кавулю А.В., секретарем зборів Дзюбу Я.В., до складу рахункової комісії включити Божик Т.Ф. та Тищенко В.Г.
2. Затвердити запропонований регламент роботи.
 
2. Формування складу Басейнової ради Пруту та Сірету.
СЛУХАЛИ: Кавулю Андрія Васильовича – начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет. 
Кавуля А.В. повідомив: басейнова рада Пруту та Сірету утворюється Державним агентством водних ресурсів України у відповідності з Водним Кодексом України (ст.133 та 15) для врахування інтересів усіх заінтересованих сторін у межах річкового басейну при впровадженні інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом. 
До складу басейнової ради надійшло 25 заяв від Чернівецької та Івано-Франківської областей, з яких сформовано склад Басейнової ради  за галузевим принципом та принципом рівного територіального представництва, що відповідає квотам.
Строк дії повноважень члена басейнової ради становить 5 років. Персональний склад Басейнової ради затверджується Держводагентством.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 21.
«ПРОТИ» – немає.
«УТРИМАЛИСЬ» - немає.
Рішення прийняте 21 голосом, що становить 100 % голосів кандидатів, присутніх на зборах.
 
ВИРІШИЛИ:
1. Ухвалити персональний склад Басейнової ради Пруту та Сірету (додається) та направити його на затвердження Держводагентством на підставі протоколу цих зборів.
 
3. Розгляд проекту Положення про басейнову раду.
СЛУХАЛИ: Дзюбу Яна Вікторовича – заступника начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет:
Дзюба Я.В, повідомив, що проект положення про Басейнову раду Пруту та Сірету розроблено згідно наказу Міністерства екології та природних ресурсів України № 23 від 26.01.2017 «Про затвердження Типового положення про басейнові ради».
Попередньо, проект Положення було направлено всім кандидатам від заінтересованих сторін.
Даним Положенням регламентується порядок формування складу Басейнової ради, її керівних органів, завдання, повноваження та права членів Басейнової ради, а також порядок роботи.
 
ВИСТУПИЛИ: Заячук Мирослав Дмитрович – заступник голови Чернівецької ОДА, Ющенко Юрій Сергійович – завідувач кафедри гідрометеорології та водних ресурсів ЧНУ ім. Ю.Федьковича, Негадайлова Тетяна Миколаївна – начальник Чернівецького обласного центру з гідрометеорології.
Заячук М.Д., запропонував : в положенні слово «галузь» замінити на слово «сфера»; після слова суббасейн дописати Пруту та Сірету; п.2.1.1. об’єднати з п.2.1.3. та викласти у новій редакції,  а саме: «Вироблення пропозицій, забезпечення узгоджених інтересів та координація дій підприємств, установ та організацій у сфері управління водними ресурсами, використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів у межах суббасейнів Пруту та Сірету»; п.2.1.9 пп.11 викласти у редакції : «надає пропозиції щодо вжиття найважливіших (пріоритетних) заходів збалансованого природокористування (в т.ч. водокористування) та екологічного оздоровлення суббасейнів Пруту та Сірету, механізмів їх фінансування»; п.2.1.9. пп.12 викласти у редакції : «сприяє розвитку  міжнародної співпраці у напрямі використання та охорони прикордонних поверхневих вод суббасейнів Пруту та Сірету»; п.3.1.6. викласти у редакції: «Розглядати питання водогосподарського балансу та соціально-економічного розвитку в частині досягнення/підтримання «доброго» екологічного стану масивів поверхневих вод та підземних вод, а також «доброго» екологічного потенціалу штучних та істотно змінених масивів поверхневих вод на території суббасейнів Пруту та Сірету»; п.3.1.9. викласти у редакції : «Утворювати у своєму складі у разі потреби постійні чи тимчасові робочі комісії, групи тощо»; п.4.8 викласти у редакції : «У складі Басейнової ради Пруту та Сірету водокористувачі становлять не менше ніж 30% чисельності складу Басейнової ради»; п.4.10 викласти в редакції : «Максимальна кількість представників громадськості у складі Басейнової ради становить не більше трьох представників громадськості.Якщо кількість кандидатур для включення до складу Басейнової ради від громадськості перевищує максимальну кількість, передбачену цим пунктом, представництво до Басейнової ради від громадськості визначається рейтинговим голосуванням»;  п.5.9. викласти у редакції: «Рішення Басейнової ради приймаються відкритим голосуванням простою більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні, та при потребі реалізуються шляхом видання відповідного наказу Держводагентства».
Ющенко Ю.С. запропонував: п.1.3 доповнити словами Карпатської конвенції; п.1.5 доповнити словами: Басейнова раду своєчасно залучають до розроблення плану управління басейном. Механізм врахування рішень відповідає правам ради і п.5.9. цього Положення; п.2.1.7 доповнити словами Басейнова рада залучається до розроблення, реалізації та схвалення програм і проектів (далі за текстом).
Негадайлова Т.М. запропонувала : доповнити Положення про Басейнову раду Пруту та Сірету пунктами 13 та 14 типового Положення про басейнові ради
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 21.
«ПРОТИ» –  немає.
«УТРИМАЛИСЬ» - немає.
 
Рішення прийняте 21 голосом, що становить 100 % голосів кандидатів, присутніх на зборах.
 
ВИРІШИЛИ:
1. Ухвалити Положення про Басейнову раду із зауваженнями і доповненнями та надати його для  затвердження до Держводагентства.
 
4. Обрання голови Басейнової ради та його заступника.
СЛУХАЛИ: Кавулю Андрія Васильовича – начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет.
Кавуля А.В. повідомив, що Басейнову раду очолює голова. Голова Басейнової ради має одного заступника, який виконує функції голови у разі його відсутності. Голова та заступник голови Басейнової ради обираються з числа членів Басейнової ради шляхом голосування.
З огляду на те, що Басейнове управління як орган управління водними ресурсами в суббасейні Пруту та Сірету розміщується в Чернівецькій області головування пропонується доручити саме представнику Чернівецької області.
 
ВИСТУПИЛИ: Кавуля А.В. – начальник Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет, Дзюба Ян Вікторович – заступник начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет.
Кавуля А.В. запропонував:  для обрання голови Басейнової ради розглянути кандидатуру представника Чернівецької облдержадміністрації – заступника голови Чернівецької ОДА Заячука Мирослава Дмитровича.
Дзюба Я.В. запропонував, враховуючи досвід діяльності басейнової ради з 2008 року, на заступника голови Басейнової ради розглянути кандидатуру начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет Кавулю Андрія Васильовича.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 21
«ПРОТИ» – немає
«УТРИМАЛИСЬ» - немає
 
Рішення прийняте 21 голосом, що становить 100 % голосів кандидатів, присутніх на зборах.
 
ВИРІШИЛИ:
Обрати:
- головою Басейнової ради Пруту та Сірету заступника голови Чернівецької облдержадміністрації Заячука М.Д.
- заступником голови Басейнової ради Пруту та Сірету  начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет Кавулю А.В.
 
5. Утворення секретаріату Басейнової ради, його структури та обрання виконавчого секретаря.
СЛУХАЛИ: Дзюбу Я.В. – заступника начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет.
Дзюба Я.В. повідомив: для забезпечення підготовки засідань, ефективної роботи та організації виконання прийнятих басейновою радою рішень утворюється Секретаріат - постійно діючий робочий орган Басейнової ради. Секретаріат Басейнової ради очолює виконавчий секретар, обраний Басейновою радою. Положення про секретаріат та його структура затверджуються Басейновою радою.
Запропоновано включити до складу секретаріату – працівників БУВР Пруту та Сірету  та Дністровського БУВР.
 
ВИСТУПИЛИ: Кавуля Андрій Васильович – начальник Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет, Михайлюк Роман Йосипович – начальник Дністровського басейнового управління водних ресурсів.
Кавуля А.В. запропонував, враховуючи досвід роботи з питань управління водними ресурсами, виконавчим секретарем обрати – Геніч Мальвіну Мар’янівну – начальника відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод та включити до складу секретаріату Божик Тетяну Флорівну - провідного інженера з охорони навколишнього середовища відділу міжнародного співробітництва Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет.
Михайлюк Роман Йосипович запропонував до складу секретаріату включити представника Дністровського БУВР – Дмитришак Ірину Зіновіївну. 
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 21
«ПРОТИ» – немає
«УТРИМАЛИСЬ» - немає
 
Рішення прийняте 21 голосом, що становить 100 % голосів кандидатів, присутніх на зборах.
 
ВИРІШИЛИ:
1. Затвердити Положення про секретаріат Басейнової ради Пруту та Сірету і його структуру.
2. Утворити секретаріат Басейнової ради у складі працівників БУВР Пруту та Сірету – Божик Тетяни Флорівни та Дністровського БУВР – Дмитришак Ірини Зіновіївни.
3. Обрати виконавчим секретарем басейнової ради Пруту та Сірету Геніч Мальвіну Мар’янівну – начальника відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет.
 
6. Різне.
СЛУХАЛИ: Кавулю А.В. - начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет щодо порядку роботи Басейнової ради
Кавуля А.В. повідомив, що основною формою роботи Басейнової ради є її засідання. Засідання Басейнової ради є відкритими та проводяться за необхідності, але не менше ніж два рази на рік на території суббасейнів Пруту та Сірету і є правомочним, якщо на ньому присутні більше половини її членів.
Рішення Басейнової ради приймаються відкритим голосуванням простою більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні, оформляються протоколами та реалізуються шляхом видання відповідного наказу Держводагентства. Басейнова рада інформує про свою роботу шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Держводагентства і БУВР Пруту та Сірету у розділі «Басейнові ради» річного плану роботи Басейнової ради, складу постійних та тимчасових робочих органів Басейнової ради, прийнятих рішень, протоколів засідань, щорічних звітів про свою роботу, тощо.
Кавуля А.В. повідомив присутніх, що на адресу БУВР Пруту та Сірету  10.10.2018р. надійшли листи від Вижницької міської ради та ГО «Карпатська екологічна варта» про включення до складу Басейнової ради їхніх представників.
 
ВИРІШИЛИ:
1. Басейновому управлінню водних ресурсів річок Прут та Сірет після затвердження Держводагентством складу та положення про Басейнову раду на підставі  протоколу зборів заінтересованих сторін направити їх всім членам Басейнової ради та розмістити на веб-сайті Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет у розділі «Басейнова рада».
2. Членам Басейнової ради Пруту та Сірету надати виконавчому секретарю Басейнової ради пропозиції щодо розгляду питань для формування плану роботи Басейнової ради на 2019 рік до 03.12.2018 р.
3. Чергове засідання Басейнової ради Пруту та Сірету провести у І півріччі 2019 року.
4. Членам Басейнової ради Пруту та Сірету розглянути листи  Вижницької міської ради та ГО «Карпатська екологічна варта» щодо їхньої участі в роботі Басейнової ради Пруту та Сірету.