Київ
18 травня 2023 року № 1
Головував: Голова громадської ради І. Брагінець.
Присутні: члени громадської ради при Держводагентстві, заступний Голови Держводагентства І. Гопчак.
Усього: 21 особа.
Порядок денний засідання:
1. Інформування щодо виконання плану роботи громадської ради у 2022 році та узгодження проєкту роботи на поточний рік.
Доповідач: Ігор Брагінець – голова громадської ради при Держводагентстві.
2. Розроблення ПУРБ: поточний стан та плани на 2023-2024 роки.
Доповідач:Марія Шпанчик – начальниця управління забезпечення водними ресурсами Держводагентства.
3. Проведення екопопуску з Дністровського водосховища у 2023 році.
Доповідач: Наталія Харченко – головний спеціаліст відділу водних ресурсів управління забезпечення водними ресурсами Держводагентства.
4. Особливості проходження весняного водопілля в Україні
Доповідач: Ігор Гопчак – заступник Голови Держводагентства.
1.СЛУХАЛИ: голову громадської ради Ігоря Брагінця, який коротко проінформував присутніх про роботу громадської ради у минулому році. У зв’язку з оперативною військовою ситуацією у 2022 році відбулося лише одне засідання громадської ради. Відповідно у план роботи громадської ради на 2023 рік взято (з доповненнями) за основу план роботи за т2022 рік, оскільки значна частина його не була виконана у 2022 році. Також голова громадської ради поінформував присутніх, що для забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної водної політики та з метою ефективної роботи громадської ради при Держводагентстві на строк дії воєнного стану та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 16.08.2022 № 909 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996» до положення про громадську раду були внесені відповідні зміни.
ВИРІШИЛИ: Взяти до уваги.
2. Розроблення ПУРБ: поточний стан та плани на 2023-2024 роки.
СЛУХАЛИ: М. Шпанчик, начальницю управління забезпечення водними ресурсами Держводагентства, яка інформувала присутніх про поточний стан розробки Планів управління річковими басейнами та про плани на 2023-2024 роки, доповідачка чітко окреслила стан завдань, які стоять перед Україною як кандидатом у члени ЄС у сфері управління водними ресурсами та поінформувала про стан підготовки ПУРБ.
ВИСТУПИЛИ: А.Неліпа, О.Філь, О.Жовтоног, С.Гоштинар.
ВИРІШИЛИ: Взяти інформацію до відома.
3. Проведення екопопуску з Дністровського водосховища у 2023 році.
СЛУХАЛИ: Н.Харченко, яка поінформувала присутніх про особливість проведення екопопуску З Дністровського водосховища у 2023 році. Екопопуск
Здійснюється з метою дотримання екологічних вимог у пониззі Дністра, у тому числі обводнення дністровських плавнів та нерестовищ, режим роботи водосховища встановлюється в залежності від прогнозу водності та необхідності дотримання екологічних витрат протягом певного періоду.
Екопопуск тривав 27 днів. Спрацювання б’єфу Дністровського водосховища за час проведення екопопуску склало 2,77 м.
ВИСТУПИЛИ: В.Корбутяк, С.Гоштинар.
ВИРІШИЛИ: Взяти до відома інформацію.
4. Особливості проходження весняного водопілля в Україні
СЛУХАЛИ: І. Гопчака щодо особливостей проходження весняного водопілля в Україні. Доповідач зазначив, що у більшості регіонів річки повиходили на заплави, що є позитивним явищем, адже ці процеси наситили ґрунтові води, дали змогу наповнити водосховища, ставки і зробити запас води для питного водозабезпечення населення тощо.
ВИСТУПИЛИ: А.Неліпа.
Голова громадської ради І.БРАГІНЕЦЬ
Секретар громадської ради О.КАНСЬКА