Протокол засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України від 14.09.2016 № 10

опубліковано 13.10.2016 14:26

ГРОМАДСЬКА РАДА
ПРИ ДЕРЖАВНОМУ АГЕНТСТВІ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
 
ПРОТОКОЛ ЗАСІДАННЯ
 
14 вересня 2016 року                                                                                   № 10
Київ
 
Головував: голова громадської ради А.Неліпа.
Присутні: члени громадської ради при Держводагентстві: О.Гаруцо, В.Мельничук, О.Закорко, В.Іващенко, В.Коротецький, О.Сидоренко, В.Ходченко, О.Середа, А.Шевченко, В.Фещенко, Г.Цвєткова, А.Шевченко;
делегований членом громадської ради представник за довіреністю: А.Шевченко (замість М.Ромащенка);
запрошені: В.Ковтуненко, С.Васильєв, Ю.Яковенко, С.Малютенко, Т.Семенюк,  Н.Адаменко, В.Мельник, Л.Бондар, Р.Мушинський, О.Ніколаєнко.
У засіданні громадської ради взяли участь:
виконувач обов’язків Голови Держводагентства П.Гвозденко;
заступник голови громадської ради при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України О.Бойчун;
представники Інституту водних проблем та меліорації - П.Ковальчук, Г.Балихіна, Р.Коваленко.
 
Усього: 28 осіб.
 
Порядок денний засідання:
1. Проведення заходів щодо екологічного оздоровлення р. Інгулець, поліпшення якості води в Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи
2. Причини та ліквідація пожеж на торфовищах, що знаходяться на меліорованих землях
3. Необхідність відновлення боліт та річкових долин (зокрема, меандрування) з метою збільшення водності, підняття рівня ґрунтових вод та попередження пожеж на торфовищах
4. Запровадження системи еколого-бiологiчного очищення водойм
5. Щодо проведення круглого столу на тему: «Еколого-біологічна очистка водних об’єктів (біомеліорація)»
1. Проведення заходів щодо екологічного оздоровлення р. Інгулець, поліпшення якості води в Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи
 
СЛУХАЛИ: С.Васильєва – заступника начальника упрводресурсів Держводагентства
 
ВИСТУПИЛИ: О.Сидоренко, А.Шевченко, Г.Цвєткова,  П.Ковальчук
 
ВИРІШИЛИ:
1. Взяти до уваги інформацію про проведення заходів щодо екологічного оздоровлення р. Інгулець, поліпшення якості води в Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи.
 
2. Причини та ліквідація пожеж на торфовищах, що знаходяться на меліорованих землях
 
СЛУХАЛИ: Ю.Яковенка – заступника начальника упрексплуатації Держводагентства,
А.Шевченка - члена Української асоціації аграрних інженерів, члена громадської ради при Держводагентстві
 
ВИСТУПИЛИ: В.Мельничук, О.Бойчун, П.Ковальчук, В.Фещенко, О.Сидоренко, Г.Цвєткова
 
ВИРІШИЛИ:
1. Взяти до відома інформацію доповідачів про причини та ліквідацію пожеж на торфовищах, що знаходяться на меліорованих землях.
2. Секретареві громадської ради при Держводагентстві В.Ковтуненко забезпечити оприлюднення на офіційному веб-сайті Держводагентства презентаційних матеріалів, представлених доповідачами про причини та ліквідацію пожеж на торфовищах, що знаходяться на меліорованих землях.
 
Під час засідання відбулося представлення в. о. Голови Держводагентства П.Гвозденка членам громадської ради.
Члени громадської ради, представники Держводагентства та інші запрошені особи, обговорили з Павлом Гвозденком актуальні проблеми та отримали конструктивні відповіді на ключові питання, які наразі потребують першочергового вирішення у галузі водного господарства.
У своєму виступі П.Гвозденко закцентував увагу на продовженні співпраці з фахівцями Світового банку задля проведення організаційних реформ у галузі.
Разом з тим, П.Гвозденко запевнив у подальшій плідній співпраці з науковими установами з метою ефективного впровадження наукових розробок у практичну сферу водогосподарської галузі, наголосив на першочерговості впровадження інтегрованого принципу управління водними ресурсами. Також в. о. Голови Агентства закликав членів громадської ради до активного співробітництва з метою ефективного функціонування галузі та побажав успіхів у роботі.
 
3. Необхідність відновлення боліт та річкових долин (зокрема, меандрування) з метою збільшення водності, підняття рівня ґрунтових вод та попередження пожеж на торфовищах
 
СЛУХАЛИ: В.Мельничука – заступника голови громадської ради при Держводагентстві, координатора водного напрямку Всеукраїнської громадської організації «Національний екологічний центр»
ВИСТУПИЛИ: А.Шевченко, Г.Цвєткова
 
ВИРІШИЛИ:
1. Взяти до уваги інформацію про необхідність відновлення боліт та річкових долин (зокрема, меандрування) з метою збільшення водності, підняття рівня ґрунтових вод та попередження пожеж на торфовищах.
2. Заслухати на наступному засіданні громадської ради фахівців Деснянського басейнового управління водних ресурсів Держводагентства щодо конкретних прикладів з попередження виникнення пожеж на торфовищах, які знаходяться у межах дії осушувальних систем.
 
4. Запровадження системи еколого-біологічного очищення водойм
 
СЛУХАЛИ: В.Коротецького – президента громадської спілки «Інтелектуальний центр з питань раціонального використання водних ресурсів України, члена громадської ради при Держводагентстві
 
ВИСТУПИЛИ: А.Неліпа, А.Шевченко, Г.Цвєткова, В.Іващенко
 
ВИРІШИЛИ:
1. Інформацію про запровадження системи еколого-біологічного очищення водойм взяти до відома.
 
5. Щодо проведення круглого столу на тему: «Еколого-біологічна очистка водних об’єктів (біомеліорація)»
 
СЛУХАЛИ: А.Неліпу – голову громадської ради при Держводагентстві, президента Всеукраїнської громадської організації «Громада рибалок України». А.Неліпа ознайомив присутніх з інформацією щодо проведення круглого столу на тему: «Еколого-біологічна очистка водних об’єктів (біомеліорація)», який планується провести найближчим часом.
Г.Цвєткову – заступника голови громадської ради при Держводагентстві, координатора напряму «Вода та санітарія» Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86». Г.Цвєткова поінформувала про проведення національного політичного діалогу «Переосмислення водної безпеки для України», що організовується за ініціативою Глобального водного партнерства.
 
ВИСТУПИЛИ: В.Коротецький, А.Шевченко, О.Закорко, Г.Цвєткова
 
ВИРІШИЛИ:
1. Взяти до уваги інформацію А.Неліпи щодо проведення круглого столу на тему: «Еколого-біологічна очистка водних об’єктів (біомеліорація)» та Г.Цвєткової про проведення національного політичного діалогу «Переосмислення водної безпеки для України» до відома та запропонувати всім бажаючим взяти участь у зазначених заходах.       
                                            
Голова громадської ради  А.Неліпа
 
Секретар громадської ради В.Ковтуненко