ГРОМАДСЬКА РАДА
ПРИ ДЕРЖАВНОМУ АГЕНТСТВІ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
ПРОТОКОЛ ЗАСІДАННЯ
8 грудня 2016 року № 11
Київ
Головував: голова громадської ради А.Неліпа.
Присутні: члени громадської ради при Держводагентстві: О.Закорко, В.Коротецький, В.Мельничук, О.Середа, О.Сидоренко, В.Ходченко, Г.Цвєткова, А.Шевченко, В.Фещенко;
делеговані членами громадської ради представники за довіреностями: М.Яцюк (замість М.Ромащенка), О.Черненко (замість В.Іващенка), Є.Сімкова (замість В.Хорєва);
запрошені: В.Ковтуненко, О.Лисюк, В.Розгон, С.Малютенко, Т.Семенюк, Н.Харченко.
У засіданні громадської ради взяла участь Голова Держводагентства І.Овчаренко та перший заступник Голови Держводагентства М.Хорєв;
представники інформаційного агентства «Укрінформ» А.Кришньовська, К.Лукіянюк; кореспондент 5 каналу С.Салій; представники ІВПіМ: О.Сидоренко, О.Дегтяр; представники USAID LEV: М.Голуб, В.Недзведська.
Усього: 27 осіб.
Порядок денний засідання:
1. Сучасний стан адаптації законодавства України до права ЄС у сфері управління водними ресурсами, у тому числі щодо роботи басейнових рад.
2. Про плани управління річковими басейнами в транскордонному контексті.
3. Зростання водних ризиків у басейнах річок Київської області за умов трансформації (забудови) меліорованих земель.
4. Щодо проведення поливної кампанії 2016 року.
5. Щодо розробки орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю на 2017 рік.
Відкрила засідання громадської ради при Держводагентстві Голова Держводагентства Ірина Овчаренко. Як новопризначений керівник Агентства, відповідно до визначених Урядом завдань, І.Овчаренко окреслила громадськості першочергові кроки щодо удосконалення діяльності водогосподарської галузі.
Зокрема, поінформувала присутніх про подальше формування басейнових управлінь водних ресурсів та введення в дію таких інституцій, як басейнові ради відповідно до Закону України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами.
Окремо зупинялася на розробці Держводагентством підзаконних актів, які необхідні для зміни філософії принципів управління водними ресурсами, а також переходу від адміністративно-територіального до басейнового. Разом з тим, наголошувала на необхідності розробки гідрографічного та водогосподарського районування території України, розробленні планів управління річковими басейнами, водогосподарських балансів та ін.
Інформувала про те, що протягом найближчого часу командою фахівців Агентства будуть розроблятися й інші нормативно-правові акти, що регулюватимуть впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами і зверталася до громадськості щодо активної участі у їх підготовці.
1. Сучасний стан адаптації законодавства України до права ЄС у сфері управління водними ресурсами, у тому числі щодо роботи басейнових рад
СЛУХАЛИ: О.Лисюк – начальника управління водних ресурсів Держводагентства, Г.Цвєткову - заступника голови громадської ради при Держводагентстві, координатора напрямку «Вода та санітарія» Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86.
ВИСТУПИЛИ: О.Сидоренко, А.Шевченко, М.Яцюк.
ВИРІШИЛИ:
1. Взяти до уваги інформацію про сучасний стан адаптації законодавства України до права ЄС у сфері управління водними ресурсами, у тому числі щодо роботи басейнових рад.
2. Рекомендувати Держводагентству надавати для обговорення громадською радою всі проекти підзаконних актів, необхідних для впровадження Закону України від 04.10.2016 № 1641-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом».
2. Про плани управління річковими басейнами в транскордонному контексті
СЛУХАЛИ: В.Мельничука – заступника голови громадської ради при Держводагентстві, координатора водного напряму Всеукраїнської громадської організації «Національний екологічний центр України».
ВИСТУПИЛИ: О.Лисюк, Г.Цвєткова, О.Черненко, В.Фещенко.
ВИРІШИЛИ:
1. Взяти до уваги інформацію про плани управління річковими басейнами в транскордонному контексті.
2. Рекомендувати робочій групі з євроінтеграції Держводагентства під час розгляду питання про плани управління річковими басейнами звертати особливу увагу на транскордонні аспекти.
3. Зростання водних ризиків у басейнах річок Київської області за умов трансформації (забудови) меліорованих земель
СЛУХАЛИ: А.Шевченка – члена громадської ради при Держводагентстві, члена Української асоціації аграрних інженерів.
ВИСТУПИЛИ: В.Мельничук.
ВИРІШИЛИ:
1. Взяти до уваги інформацію про зростання водних ризиків у басейнах річок Київської області за умов трансформації (забудови) меліорованих земель.
2. Секретарю громадської ради розіслати електронною поштою презентаційні матеріали А.Шевченка.
3. Членам громадської ради інформацію про руйнування незаконних забудов на землях водного фонду доносити до широких кіл громадськості.
4. Щодо проведення поливної кампанії 2016 року
СЛУХАЛИ: В.Розгона – начальника управління експлуатації водогосподарських систем, енергозбереження та механізації Держводагентства.
ВИСТУПИЛИ: Г.Цвєткова, В.Мельничук, М.Яцюк.
ВИРІШИЛИ:
1. Взяти до уваги інформацію щодо проведення поливної кампанії 2016 року.
5. Щодо розробки орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю на 2017 рік
СЛУХАЛИ: В.Ковтуненко – начальника відділу зв’язків з громадськістю та документообігу Держводагентства, секретаря громадської ради при Держводагентстві.
ВИСТУПИЛИ: А.Неліпа, В.Фещенко.
ВИРІШИЛИ:
1. Взяти до уваги інформацію щодо проекту орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю на 2017 рік.
2. Членам громадської ради до наступного засідання надати пропозиції до проекту орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю на 2017 рік.
Голова громадської ради А.Неліпа
Секретар громадської ради В.Ковтуненко