ПРОТОКОЛ ЗАСІДАННЯ
Київ
3 квітня 2018 року № 6
Головувала: голова громадської ради Л.Гричулевич.
члени громадської ради при Держводагентстві – О.Гаруцо, М.Горовенко, Т.Марченко, В.Мельничук, Г.Проців, В.Розметанюк, І.Чаус, А.Шевченко, М.Яцюк; делеговані членами громадської ради представники за довіреностями: Н.Козирєва (замість В.Антоненка), Л.Гричулевич (замість О.Пилипович), Є.Сімкова (замість Л.Іванової), В.Мушка (замість І.Мерленка), А.Бойко (замість Г.Цвєткової);
від Держводагентства: М.Хорєв, В.Ковтуненко; від громадської організації «Сіверський Донець – Відродження» А.Толстих.
Усього 17 осіб.
Порядок денний засідання:
1. Про будівництво гідротехнічних споруд, що регулюють перерозподіл стоку на водороздільну частину Дніпро-Бузького каналу в басейнах прикордонних вод з Республікою Білорусь
2. Щодо спрощення процедури надання в оренду водних об’єктів
3. Про будівництво ГЕС в Карпатському регіоні та їх екологічні наслідки
4. Громадська оцінка стану гідрологічних об’єктів ПЗФ у басейні Дністра
5. Про пропуск повені 2018 року
6. Різне
1. Про будівництво гідротехнічних споруд, що регулюють перерозподіл стоку на водороздільну частину Дніпро-Бузького каналу в басейнах прикордонних вод з Республікою Білорусь
СЛУХАЛИ: В.Мушку – представника громадської організації «Чисте довкілля Волині».
ВИСТУПИЛИ: М.Яцюк, Л.Гричулевич, А.Шевченко, М.Горовенко.
ВИРІШИЛИ:
1. Взяти до уваги інформацію щодо будівництва гідротехнічних споруд, що регулюють перерозподіл стоку на водороздільну частину Дніпро-Бузького каналу в басейнах прикордонних вод з Республікою Білорусь.
2. Рекомендувати Держводагентству розглянути можливість:
- фінансування завершення будівництва водоскидної споруди Білоозерської водоживильної системи на території Ратнівського району Волинської області у 2018 році в обсязі 5,54 млн.гривень.
- передбачити на 2019 рік фінансування будівництва водорегулюючої споруди на Оріхівському каналі Ратнівського району Волинської області.
2. Щодо спрощення процедури надання в оренду водних об’єктів
СЛУХАЛИ: М. Горовенка – представника Всеукраїнського благодійного фонду «Сприяння соціальному захисту працівників галузі водогосподарського комплексу «Водоспад».
ВИСТУПИЛИ: Л.Гричулевич, М.Хорєв, А.Шевченко.
ВИРІШИЛИ:
1. Взяти до уваги інформацію щодо спрощення процедури надання в оренду водних об’єктів.
2. Рекомендувати Держводагентству тримати на контролі питання стосовно процедури надання водних об’єктів в користування на умовах оренди.
3. Направити звернення громадської ради при Держводагентстві до Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин щодо підтримки законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення надання водних об’єктів в користування на умовах оренди».
3. Про будівництво ГЕС в Карпатському регіоні та їх екологічні наслідки
СЛУХАЛИ: В.Розметанюка – голову громадської організації «Національна природоохоронна агенція» в Івано-Франківській області».
ВИСТУПИЛИ: Л.Гричулевич, А.Шевченко.
ВИРІШИЛИ:
1. Взяти до уваги інформацію про будівництво ГЕС в Карпатському регіоні та їх екологічні наслідки.
2. В.Розметанюку надати секретаріату громадської ради інформаційні матеріали стосовно будівництва ГЕС в Карпатському регіоні та їх екологічні наслідки для розсилки членам громадської ради при Держводагентстві.
4. Громадська оцінка стану гідрологічних об’єктів ПЗФ у басейні Дністра
СЛУХАЛИ: Г.Проців – голову правління громадської організації «Екологічний клуб «Край».
ВИСТУПИЛИ: М.Хорєв, Л.Гричулевич, В.Мельничук, А.Шевченко, В.Розметанюк.
ВИРІШИЛИ:
1. Взяти до уваги інформацію щодо громадської оцінки стану гідрологічних об’єктів ПЗФ у басейні Дністра.
2. Г.Проців підготувати проект звернення до Адміністрації Президента України щодо підтримки та посилення роботи стосовно збільшення об’єктів природно-заповідного фонду.
5. Про пропуск повені 2018 року
СЛУХАЛИ: М.Хорєва – першого заступника Голови Держводагентства.
ВИСТУПИЛИ: А.Шевченко.
ВИРІШИЛИ:
1. Взяти до уваги інформацію про пропуск повені 2018 року.
6. Різне
СЛУХАЛИ: Л.Гричулевич – голову громадської ради при Держводагентстві, щодо звернення громадської організації «За відродження Десни» та Чернігівського районного центру сприяння розвитку сільського зеленого туризму стосовно започаткування проведення нового щорічного свята – Дня Десни 8 вересня; щодо делегування від громадської ради при Держводагентстві для участі у Форумі «Гідроенергетика і довкілля: сталий розвиток та збалансовані рішення» членів громадської ради при Держводагентстві: Мельничука Віктора Павловича - координатора водного напрямку Національного екологічного центру України та Проців Галину Петрівну – голову правління громадської організації «Екологічний клуб «Край»; щодо проведення наступного засідання громадської ради при Держводагентстві у м.Одеса.
М.Хорєва – першого заступника Голови Держводагентства, стосовно оновлення експозицій Музею історії розвитку водного господарства.
ВИСТУПИЛИ: А.Шевченко, М.Хорєв, М.Яцюк.
ВИРІШИЛИ:
1. Підтримати ініціативи громадської організації «За відродження Десни» та Чернігівського районного центру сприяння розвитку сільського зеленого туризму стосовно започаткування проведення нового щорічного свята – Дня Десни 8 вересня.
2. Делегувати від громадської ради при Держводагентстві для участі у Форумі «Гідроенергетика і довкілля: сталий розвиток та збалансовані рішення» членів громадської ради при Держводагентстві: Мельничука Віктора Павловича - координатора водного напрямку Національного екологічного центру України та Проців Галину Петрівну – голову правління громадської організації «Екологічний клуб «Край».
3. Членам громадської ради при Держводагентстві надсилати на електронну пошту: simkova@davr.gov.ua пропозиції щодо оновлення Музею історії розвитку водного господарства.
Голова громадської ради Л.Гричулевич
Секретар громадської ради В.Ковтуненко