опубліковано 10.01.2024 10:06
17 січня 2024 року № 1
м. Київ
Формат засідання – онлайн-відеоконференція з використанням додатку Google Meet.
Головував: Володимир Максименко, голова басейнової ради середнього Дніпра.
Присутні: 77 членів басейнової ради. Список присутніх додається.
Порядок денний:
Розгляд та затвердження плану роботи басейнової ради середнього Дніпра на 2024 рік.
Розгляд пропозицій до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 р у cуббасейні середнього Дніпра.
Володимир Максименко запропонував для ефективної роботи засідання басейнової ради наступний регламент роботи:
- час для доповіді – до 10 хвилин;
- час для обговорення – 5 хвилин.
Члени басейнової ради одноголосно погодилися із запропонованим регламентом роботи.
1. Розгляд та затвердження плану роботи басейнової ради середнього Дніпра на 2024 рік.
СЛУХАЛИ: Володимира Максименка – голову бесейнової ради, який наголосив, що згідно Положення про басейнову раду середнього Дніпра на розгляд представлено План роботи басейнової ради на 2024 рік, яким передбачено проведення двох засідань протягом 2024 року. Проєкт плану роботи басейнової ради попередньо був сформований секретаріатом та направлений всім членам басейнової ради для ознайомлення.
ВИРІШИЛИ:
Затвердити План роботи басейнової ради середнього Дніпра на 2024 рік у редакції, що додається.
Басейновому управлінню водних ресурсів середнього Дніпра забезпечити розміщення затвердженого Плану роботи басейнової ради середнього Дніпра на офіційному сайті БУВР середнього Дніпра у розділі «Басейнова рада».
ГОЛОСУВАЛИ:
ЗА -«одноголосно»
ПРОТИ – «-»
УТРИМАЛИСЬ –« - »
2. Розгляд пропозицій до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 р у cуббасейні середнього Дніпра.
СЛУХАЛИ: Володимира Максименка – голову басейнової ради середнього Дніпра, який повідомив присутнім, що відповідно до п.4 постанови Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 р. № 137 передбачено погодження заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 р. із територіальними органами ДСНС, облдержадміністраціями та басейновими радами. Секретаріатом басейнової ради зібрано пропозиції від водогосподарських організацій, які входять до суббасейну середнього Дніпра до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 рік, що пропонуються до фінансування за рахунок коштів державного бюджету КПКВ 2707070 «Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь, в тому числі в басейні річки Тиса у Закарпатській області» для розгляду та погодження їх басейновою радою.
Головуючий надав слово представникам Регіональних офісів водних ресурсів для висвітлення пропозицій до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 р в межах їх областей.
ВИСТУПИЛИ: Микола УРУПА – начальник Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра, ознайомив присутніх із заходами до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 рік в межах Київської області та повідомив, що проєктом плану виконання природоохоронних заходів по напрямах та об’єктах, що фінансується за рахунок Державного бюджету за програмою 2707070 у 2024 році передбачено 12 об’єктів у сумі 67 490,807 тис. грн.
ВИРІШИЛИ: Погодити Басейновому управлінню водних ресурсів середнього Дніпра надані пропозиції до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 р. КПКВ 2707070 «Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів, сільськогосподарських угідь, в тому числі в басейні р. Тиса у Закарпатській області»:
- Відновлення гідрологічного режиму та екологічного станурічки Безименоїна території с. Мирівка Кагарлицького району Київської області.
- Відновлення працездатності шлюза - регулятораРШ № 3на р. Ірпінь поблизу с. Синяк Бучанської ОТГ Бучанського району (зруйнованого внаслідок агресії російської федерації) - у тому числі проектні роботи.
- Капітальний ремонт шлюза-регулятораРШ № 3 ПК 68+60р. Буча Бучанського району - утому числі проектні роботи.
- Капітальний ремонт шлюза-регулятораРШ№ 4 ПК 82+60р. Буча Бучанського району -утому числі проектні роботи.
- Капітальний ремонт шлюза-регулятораРШ №5 ПК 101+60р. Буча Бучанського району - утому числі проектні роботи.
- Відновлення працездатності шлюза-регулятора № 15 ПК 1091+02 на р. Трубіж Броварського району (зруйнованого внаслідок агресії російської федерації) - у тому числі проектні роботи.
- Відновлення працездатностішлюза-регулятораРШ 4р.Жерева ПК 118+50 в с. Розважів Іванківської ТГ Вишгородського району (зруйнованого внаслідок агресії російської федерації) -у тому числі проектні роботи.
- Відновлення працездатностішлюза-регулятораШРПр. СлизнаПК 80+90поблизу с. Зелена ПолянаПоліської ТГ Вишгородського району (зруйнованого внаслідок агресії російської федерації) - у тому числі проектні роботи.
- Капітальний ремонт РШ № 8 ПК 655+00 на р. Супій Бориспільського району - у тому числі проектні роботи.
- Поліпшення екологічногостану, очищення від донних мулових відкладень та благоустрою водойми, що знаходиться на східній околиці села Сніжки Ставищенської селищної ради.
- Роботи пов'язані з поліпшенням технічного стану та благоустрою П’ятигірського водосховища вс. П’ятигори Білоцерківського району Київської області.
- Капітальний ремонт частини Дибинецького водосховища (очищення від донних мулових відкладень та заростів очерету) з метою захисту від підтоплення прилеглих територій Богуславської об’єднаної територіальної громади Київської області Обухівського району.
ГОЛОСУВАЛИ:
ЗА -«одноголосно»
ПРОТИ – «-»
УТРИМАЛИСЬ –« - »
ВИСТУПИЛИ: Сергій ЖУРАВЕЛЬ – заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області, ознайомив членів басейнової ради із запропонованими заходами. Від Черкаської області надано пропозиції по таких заходах:
- «Заходи щодо розроблення та затвердження проектів землеустроющодо встановлення межприбережних захисних смуг водних об’єктів Черкаської області (в межах суббасейну середнього Дніпра, крім Кременчуцького та Канівського водосховища), а також винесення їх в натуру (на місцевості)».
- 3 заходи на реконструкцію регулювальних споруд шлюзів-регуляторів МК р. Тясмин Тясминської осушувальної системи № 6, №7 та № 8.
- Захід щодо регулювання та покращення стану р. Золотоношка.
- Захід щодо реконструкції регулювальної споруди шлюза-регулятора № 2 на МК р. Золотоношка. Загальна сума зазначених заходів складає 23500,00 тис. грн. Всього подано 6 пропозицій на суму 63 865,45 тис. грн.
ВИРІШИЛИ: Погодити Регіональному офісу водних ресурсів у Черкаській області надані пропозиції до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 р. КПКВ 2707070 «Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів, сільськогосподарських угідь, в тому числі в басейні р. Тиса у Закарпатській області»:
- Заходи щодо розроблення та затвердження проектів землеустроющодо встановлення межприбережних захисних смуг водних об’єктів Черкаської області (в межах суббасейну середнього Дніпра, крім Кременчуцького та Канівського водосховищ), а також винесення їх в натуру (на місцевості).
- Реконструкція регулювальної споруди (шлюз-регулятор № 6) на ПК 487 МК р. Тясмин для захисту віл затоплення паводковими та повеневими водами сільськогосподарських угідь в межах Медведівської територіальної громади Черкаського району Черкаської області.
- Реконструкція регулювальної споруди (шлюз-регулятор № 7) на ПК 559 МК р. Тясмин для захисту віл затоплення паводковими та повеневими водами сільськогосподарських угідь в межах Червонослобідськоїтериторіальної громади Черкаського району Черкаської області.
- Реконструкція регулювальної споруди (шлюз-регулятор № 8) на ПК 688+62 МК р. Тясмин для захисту віл затоплення паводковими та повеневими водами сільськогосподарських угідь в межах Степанківської територіальної громади Черкаського району Черкаської області.
- Регулювання та покращення санітарного стану р. Золотоношка від ПК 119+35 до ПК 138+86 з реконструкцією регулювальної споруди (шлюз-регулятор № 1 ПК56+33) в межах Золотоніської територіальної громади Золотоніського району Черкаської області.
- Реконструкція регулювальної споруди (шлюз-регулятор № 2) на ПК 138+82 МК р. Золотоношка для захисту віл затоплення паводковими та повеневими водами сільськогосподарських угідь в межах Золотоніської територіальної громади Золотоніського району Черкаської області.
ГОЛОСУВАЛИ:
ЗА -«одноголосно»
ПРОТИ – « - »
УТРИМАЛИСЬ –« - »
ВИСТУПИЛИ: Валентина МАКАРЕНКО – заступник начальника відділу інфраструктури Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області, проінформувала присутніх щодо поданих пропозицій. Від Сумської області пропонується об’єкт: Проєктні роботи «Капітальний ремонт щодо поліпшення технічного стану ГТС Боромлянського водосховища Охтирського району Сумської області» в тому числі проєктно-вишукувальні роботи, оцінка впливу на довкілля, експертиза проєкту.
ВИРІШИЛИ: Погодити Регіональному офісу водних ресурсів у Сумській області надані пропозиції до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 р. КПКВ 2707070 «Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів, сільськогосподарських угідь, в тому числі в басейні р. Тиса у Закарпатській області»:
- Проєктні роботи: «Капітальний ремонт щодо поліпшення технічного стану ГТС Боромлянського водосховища Охтирського району Сумської області» в тому числі проєктно-вишукувальні роботи, оцінка впливу на довкілля, експертиза проєкту.
ГОЛОСУВАЛИ:
ЗА -«одноголосно»
ПРОТИ – «-»
УТРИМАЛИСЬ –« - »
ВИСТУПИЛИ: Михайло Пустовіт – заступник начальника Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ, запропонував до розгляду присутніх захід: проєктні роботи «Капітальний ремонт з усунення аварії гідротехнічних споруд та виробничих приміщень захисного масиву «Захист заплави річки Ірпінь» Козаровицької експлуатаційної дільниці» та «Капітальний ремонт Демидівської дамби».
ВИРІШИЛИ: Погодити Міжрегіональному офісу захисних масивів дніпровських водосховищ надані пропозиції до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 р. КПКВ 2707070 «Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів, сільськогосподарських угідь, в тому числі в басейні р. Тиса у Закарпатській області»:
- Проєктні роботи: «Капітальний ремонт з усунення аварії гідротехнічних споруд та виробничих приміщень захисного масиву «Захист заплави річки Ірпінь» Козаровицької експлуатаційної дільниці» та «Капітальний ремонт Демидівської дамби».
ГОЛОСУВАЛИ:
ЗА -«одноголосно»
ПРОТИ – «-»
УТРИМАЛИСЬ –« - »
ВИСТУПИЛИ: Катерина Гайдук – начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області представила членам басейнової ради об’єкт: «Берегоукріплення Кременчуцького водосховища біля с. Нагірне Олександрівського району Кіровоградської області (в тому числі проєктно-вишукувальні роботи, оцінка впливу на довкілля, експертиза проєкту)».
ВИРІШИЛИ: Погодити Регіональному офісу водних ресурсів у Кіровоградській області надані пропозиції до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 р. КПКВ 2707070 «Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів, сільськогосподарських угідь, в тому числі в басейні р. Тиса у Закарпатській області»:
- «Берегоукріплення Кременчуцького водосховища біля с. Нагірне Олександрівського району Кіровоградської області (в тому числі проєктно-вишукувальні роботи, оцінка впливу на довкілля, експертиза проєкту)».
ГОЛОСУВАЛИ:
ЗА -«одноголосно»
ПРОТИ – «-»
УТРИМАЛИСЬ –« - »
ВИСТУПИЛИ: Олександр Монастирський – начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області представив присутнім об’єкт: «Берегоукріплювальні заходи на Кременчуцькому водосховищі в районі с. Мозоліївка Глобинського району Полтавської області. (I черга)».
ВИРІШИЛИ: Погодити Регіональному офісу водних ресурсів у Полтавській області надані пропозиції до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 р. КПКВ 2707070 «Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів, сільськогосподарських угідь, в тому числі в басейні р. Тиса у Закарпатській області»:
- «Берегоукріплювальні заходи на Кременчуцькому водосховищі в районі с. Мозоліївка Глобинського району (I черга) . Коригування».
ГОЛОСУВАЛИ:
ЗА -«одноголосно»
ПРОТИ – «-»
УТРИМАЛИСЬ –« - »
ВИСТУПИЛИ: Олександр Бовсуновський – начальник Черкаського управління захисних масивів дніпровських водосховищ, доповів по об’єкту: «Реконструкція Оболонської захисної дамби Черкаського управління захисних масивів дніпровських водосховищ, за межами населених пунктів Градизької територіальної громади Кременчуцького району Полтавської області».
ВИРІШИЛИ: Погодити Черкаському управлінню захисних масивів дніпровських водосховищ надані пропозиції до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 р. КПКВ 2707070 «Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів, сільськогосподарських угідь, в тому числі в басейні р. Тиса у Закарпатській області»:
- «Реконструкція Оболонської захисної дамби Черкаського управління захисних масивів дніпровських водосховищ, за межами населених пунктів Градизької територіальної громади Кременчуцького району Полтавської області».
ГОЛОСУВАЛИ:
ЗА -«одноголосно»
ПРОТИ – «-»
УТРИМАЛИСЬ –« - »
Ігор Кугот представник КП «ВодГео» запропонував включити до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 рік проектні роботи: «Відновлення русла річки Ірдинка на Території Білозірської територіальної громади Черкаської області».
Володимир Максименко запропонував з метою вирішення даного питання звернутися до Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області.
ВИСТУПИЛИ: Максим Свірський представник ТОВ «Ежіс Україна» повідомив присутнім про те, що у лютому місяці плянується два великих міжнародних заходи за участю перших осіб держави де буде вирішуватися питання щодо потреб України у відновленні та наданні фінансової допомоги в частині відновлення водних ресурсів. Доповідач запропонував надати зведену інформацію щодо виражених потреб для залучення міжнародного фінансування на подолання кризових явищ пов’язаних з екологічними проблемами.
ВИСТУПИЛИ: Володимир Максименко запропонував для вирішення проблем в частині водних ресурсів забезпечити зворотню комунікацію, закликав членів басейнової ради долучитися до надання пропозицій щодо потреб у вирішенні питань екологічного напрямку для залучення міжнародної допомоги про яку повідомив Максим Свірський.
Голова басейнової ради
середнього Дніпра В. МАКСИМЕНКО