17 січня 2024 року № 1
Формат засідання - онлайн відео-конференція шляхом використання додатку Google Meet.
Головував: Є.Герасімов – голова басейнової ради річки Прип’ять, доктор технічних наук, доцент, начальник науково-дослідної частини Національного університету водного господарства та природокористування.
Присутні: 41 член басейнової ради, 10 запрошених. Усього 51 особа (список додається).
Порядок денний засідання:
1. Розгляд та затвердження плану роботи басейнової ради річки Прип’ять на 2024 рік.
2. Про стан підготовки водогосподарських систем та гідротехнічних споруд для запобігання виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру при пропуску повені та паводків в басейні річки Прип’ять у 2024 році.
3. Розгляд пропозицій до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 рік в басейні річки Прип’ять.
Є.Герасімов запропонував для ефективної роботи засідання басейнової ради річки Прип’ять наступний регламент роботи:
- для доповіді – до 15 хв.
- для виступу та дебатів – до 10 хв.
- для внесення пропозицій та доповнень – до 5 хв.
Члени басейнової ради річки Прип’ять одноголосно погодилися із запропонованим порядком денним та регламентом роботи засідання.
1. Розгляд та затвердження плану роботи басейнової ради річки Прип’ять на 2024 рік
СЛУХАЛИ: Є.Герасімова – голову басейнової ради річки Прип’ять, доктора технічних наук, доцента, начальника науково-дослідної частини Національного університету водного господарства та природокористування, який наголосив, що згідно Положення про басейнову раду річки Прип’ять на розгляд представлено План роботи басейнової ради на 2024 рік сформований з урахуванням пропозицій наданих членами басейнової ради, яким передбачено проведення не менше двох засідань протягом 2024 року.
ВИРІШИЛИ:
1.Затвердити план роботи басейнової ради річки Прип’ять на 2024 рік.
2. Про стан підготовки водогосподарських систем та гідротехнічних споруд для запобігання виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру при пропуску повені та паводків в басейні річки Прип’ять у 2024 році
СЛУХАЛИ: О. Микитина – заступника начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, який наголосив на тому, що захист від повені та паводків є однією із найголовніших водогосподарських проблем. Система захисту має мати комплексний характер, створюватись з урахуванням особливостей формування та проходження повеней та паводків, потребує чіткої взаємодії відповідних органів на території басейну річки Прип’ять.
На державному рівні протоколом від 21.12.2023 №10 засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС затверджено План заходів центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, щодо підготовки пропуску льодоходу, повені і паводків у 2024 році.
Для забезпечення запобігання виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на водогосподарських системах та гідротехнічних спорудах, безпечного проходження льодоходу, повені та паводків та для своєчасного вжиття заходів щодо захисту населених пунктів, сільгоспугідь, інженерний комунікацій і об’єктів господарювання Державним агентством водних ресурсів України виданий наказ від 29.12.2022 №182 « Про пропуск льодоходу, повені та паводків у 2024 році».
ВИРІШИЛИ:
1.Інформацію про стан підготовки водогосподарських систем та гідротехнічних споруд для запобігання виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру при пропуску повені та паводків в басейні річки Прип’ять у 2024 році взяти до відома.
2.Рекомендувати Міжвідомчій комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем в суббасейні річки Прип’ять Басейновому управлінню водних ресурсів річки Прип’ять забезпечити узгодження та встановлення оптимальних режимів роботи штучних водних об’єктів на період пропуску повені та паводків за гідрологічними періодами року та своєчасне їх коригування у відповідності до водогосподарської обстановки.
3. Басейновому управлінню водних ресурсів річки Прип’ять за пропозиціями Регіональних офісів водних ресурсів у Рівненській, Волинській, Хмельницькій та Тернопільській областях, Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну забезпечити розробку та встановлення територіальними органами Державного агентства водних ресурсів України режимів роботи штучних водних об’єктів на період пропуску льодоходу, повені та паводків у 2024 році.
4. Рекомендувати Басейновому управлінню водних ресурсів річки Прип’ять, Регіональним офісам водних ресурсів у Рівненській, Волинській, Хмельницькій та Тернопільській областях, Басейновому управлінню водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну спільно з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, Державною службою надзвичайних ситуацій забезпечити надання пропозицій щодо формування переліку об’єктів для включення до обласних та державних програм захисту від шкідливої дії вод.
5.Рекомендувати органам місцевого самоврядування, органам виконавчої влади, водогосподарським організаціям забезпечити тісну взаємодію на регіональному та міжобласному рівні щодо здійснення в межах повноважень заходів для запобігання можливості виникнення надзвичайних ситуацій пов’язаних з водним фактором в суббасейні річки Прип’ять у 2024 році.
3.Розгляд пропозицій до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 рік в басейні річки Прип’ять
СЛУХАЛИ: А.Федорчука – заступника начальника з фінансових питань та інвестицій Регіонального офісу водних ресурсів у Рівненській області, який ознайомив членів басейнової ради річки Прип’ять з пропозиціями до плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 рік у Рівненській області, а саме:
- Захист від шкідливої дії талих та зливових вод жителів с. Ниви-Золочівські Демидівського району Рівненської області (нове будівництво) на загальну вартість 7286,819 тис.грн;
- Кріплення берега річки Стир для захисту с. Набережне Демидівського району Рівненської області (ІІІ етап) (нове будівництво) (коригування проекту) на загальну вартість 0,78424 тис.грн;
- Кріплення берега річки Стир для захисту с. Набережне Боремельської територіальної громади Дубенського району Рівненської області (ІV етап) (нове будівництво) на загальну вартість 1420,000 тис.грн;
- Кріплення берега річки Горинь для захисту с. Колки Дубровицької територіальної громади Сарненського району Рівненської області (нове будівництво) на загальну вартість 1480,000 тис.грн;
- Капітальний ремонт дамби та шахтного водоскиду Осницького водосховища Рокитнівського району Рівненської області на загальну вартість 10784,194 тис.грн;
- Відновлення гідротехнічної споруди на акумулюючій водоймі для захисту від підтоплення сіл Дитиничі і Переросль Дубенського району Рівненської області на загальну вартість 1400,000 тис.грн.
СЛУХАЛИ: О. Микитина – заступника начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, який ознайомив членів басейнової ради річки Прип’ять з пропозиціями до плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 рік у Житомирській області, а саме:
- Капітальний ремонт гідротехнічної споруди шлюз В 5х2,5 для пропуску та регулювання рівнів води на річці Перга Житомирська область на загальну вартість 2106,208 тис.грн;
- Капітальний ремонт гідротехнічної споруди РШ 5х2,5х2 біля с. Чернявка для пропуску та регулювання рівнів води на річці Тенька Житомирська область на загальну вартість 4712,114 тис.грн;
- Виготовлення проєктно-кошторисної документації «Капітальний ремонт гідротехнічної споруди шлюз В 8х3 в с. Куліші для пропуску та регулювання рівнів води на річці Уборть» Житомирська область на загальну вартість 280,00 тис.грн.
СЛУХАЛИ: Р.Кравчук – заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області, який ознайомив членів басейнової ради річки Прип’ять з пропозиціями до плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 рік у Волинській області, а саме:
- Будівництво водоскидної споруди Білоозерської водоживильної системи Дніпро-Бузького каналу Ратнівського району Волинської області на загальну вартість 8416,7 тис.грн;
- Капітальний ремонт захисної дамби на річці Прип’ять поблизу сіл Щедрогір та Окачево Ковельського району Волинської області на загальну вартість 5914,00 тис.грн.
СЛУХАЛИ: О.Галицького – в.о. начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області, який ознайомив членів басейнової ради річки Прип’ять з пропозиціями до плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 рік у Тернопільській області, а саме:
- Відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Іква та водоподаючого каналу на території Сапанівської сільської ради Кременецького району Тернопільської області. Коригування, в тому числі проектні роботи на загальну вартість 1900,00 тис.грн;
- Проектні роботи на загальну вартість 100,00 тис.грн.
ВИРІШИЛИ:
1.Інформацію про розгляд пропозицій до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 рік в басейні річки Прип’ять взяти до відома.
2.Погодити пропозиції до плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 рік у Рівненській, Житомирській, Волинській та Тернопільській областях.
Рівненська область :
- Захист від шкідливої дії талих та зливових вод жителів с. Ниви-Золочівські Демидівського району Рівненської області (нове будівництво) на загальну вартість 7286,819 тис.грн;
- Кріплення берега річки Стир для захисту с. Набережне Демидівського району Рівненської області (ІІІ етап) (нове будівництво) (коригування проекту) на загальну вартість 0,78424 тис.грн;
- Кріплення берега річки Стир для захисту с. Набережне Боремельської територіальної громади Дубенського району Рівненської області (ІV етап) (нове будівництво) на загальну вартість 1420,000 тис.грн;
- Кріплення берега річки Горинь для захисту с. Колки Дубровицької територіальної громади Сарненського району Рівненської області (нове будівництво) на загальну вартість 1480,000 тис.грн;
- Капітальний ремонт дамби та шахтного водоскиду Осницького водосховища Рокитнівського району Рівненської області на загальну вартість 10784,194 тис.грн;
- Відновлення гідротехнічної споруди на акумулюючій водоймі для захисту від підтоплення сіл Дитиничі і Переросль Дубенського району Рівненської області на загальну вартість 1400,000 тис.грн.
Житомирська область:
- Капітальний ремонт гідротехнічної споруди шлюз В 5х2,5 для пропуску та регулювання рівнів води на річці Перга Житомирська область на загальну вартість 2106,208 тис.грн;
- Капітальний ремонт гідротехнічної споруди РШ 5х2,5х2 біля с. Чернявка для пропуску та регулювання рівнів води на річці Тенька Житомирська область на загальну вартість 4712,114 тис.грн;
- Виготовлення проєктно-кошторисної документації «Капітальний ремонт гідротехнічної споруди шлюз В 8х3 в с. Куліші для пропуску та регулювання рівнів води на річці Уборть» Житомирська область на загальну вартість 280,00 тис.грн.
Волинська область:
- Будівництво водоскидної споруди Білоозерської водоживильної системи Дніпро-Бузького каналу Ратнівського району Волинської області на загальну вартість 8416,7 тис.грн;
- Капітальний ремонт захисної дамби на річці Прип’ять поблизу сіл Щедрогір та Окачево Ковельського району Волинської області на загальну вартість 5914,00 тис.грн.
Тернопільська область:
- Відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Іква та водоподаючого каналу на території Сапанівської сільської ради Кременецького району Тернопільської області. Коригування, в тому числі проектні роботи на загальну вартість 1900,00 тис.грн;
- Проектні роботи на загальну вартість 100,00 тис.грн.
Голова басейнової ради
річки Прип’ять Євгеній ГЕРАСІМОВ