Протокол онлайн-засідання басейнової ради нижнього Дунаю від 28.06.2024 № 3

опубліковано 01.07.2024 10:28

28 червня 2024 року                                                                                                                            № 3
 
Час проведення засідання: 10.00 год.
Присутні: 9 членів Басейнової ради нижнього Дунаю, що складає 100% від загального складу Басейнової ради і дає можливість проведення засідання,  5 запрошених (усього 14 осіб, перелік додається).
Головував: Маслов Юрій Костянтинович - голова басейнової ради нижнього Дунаю.
 
Порядок денний:
 
1. Про схвалення проєкту Плану управління річковим басейном Дунаю (суббасейн нижнього Дунаю)  (2025-2030).
Галина Пуцята  – начальник відділу басейнової взаємодії та міжнародних відносин БУВР річок Причорномор'я та нижнього Дунаю
 
2.  Про результати спільних обстежень водних об’єктів суббасейну нижнього Дунаю та виявлення порушень водного законодавства БУВР річок Причорномор'я та Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області).
Олег Гриб  – начальник відокремленого підрозділу БУВР річок Причорномор'я та нижнього Дунаю («Причорноморський ЦВРГ»)
 
1. Про схвалення проєкту Плану управління річковим басейном Дунаю (суббасейн нижнього Дунаю)  (2025-2030).
 
СЛУХАЛИ: Пуцяту Г.Д., начальника відділу басейнової взаємодії, водного кадастру  та моніторингу вод, яка інформувала присутніх, що План управління річковим басейном (ПУРБ) є ключовим документом, що визначає основні напрями управління водними ресурсами річкового басейну на період 2025-2030 років. Він спрямований на забезпечення сталого використання водних ресурсів, покращення якості води, збереження біорізноманіття та екосистем нижнього Дунаю, а також на попередження та мінімізацію негативних наслідків вод.
Протягом 6 місяців тривало громадське обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дунаю (суббасейн нижнього Дунаю).
5 квітня 2024 року у місті Одеса відбувся захід з публічного громадського обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дунаю (суббасейн нижнього Дунаю)
Зауваження та пропозиції подавалися до Держводагентства до 21 червня 2024 року.
Членам Басейнової ради було озвучено зауваження та пропозиції громадськості до проєкту Плану управління річковим басейном Дунаю (суббасейн нижнього Дунаю)  (2025-2030), які були подані в період громадського обговорення.
Шпанчик М.М., яка доповнила доповідь Пуцяти Г.Д. щодо внесення доповнень до проекту ПУРБ річки Дунай (суббасейн нижнього Дунаю), в частині екологічного та хімічного стану які поширюються на всі проекти ПУРБ.
Маслов Ю.К., голова Басейнової ради нижнього Дунаю поінформував, що до Басейнової ради надійшли звернення від Одеської обласної державної (військової) адміністрації, адміністрації морських портів України (АМПУ), депутатів та інших зацікавлених сторін стосовно включення додаткових заходів до проєкту Плану управління річковим басейном Дунаю (суббасейн нижнього Дунаю).
За результатами опрацювання пропозицій секретаріатом басейнової ради із залучення фахівців БУВР річок Причорномор'я та нижнього Дунаю запропонував розглянути на засіданні Басейнової ради 5 додаткових заходів до проєкту Плану управління річковим басейном Дунаю (суббасейн нижнього Дунаю) (додаються).  та доповнити таблицю 16 Реєстр об’єктів у басейні Дунаю, для яких існують ризики аварійного забруднення суб’єктами, які працюють на території портів, що розташовані на р. Дунай.
Дану інформацію представив член Басейнової ради нижнього Дунаю (член секретаріату) Усатюк І.М.
Шпанчик М.М. вказала, що термін подачі пропозицій закінчився 21 червня поточного року, але, вищезгадані  пропозиції  запропонувала винести  на міжвідомчі погодження.
Маслов Ю.К., в зв’язку з надходженням офіційних пропозицій від Одеської ОДА, адміністрації морських портів України (АМПУ), депутатів, інших зацікавлених сторін,  та великого значення для євроінтеграції  України, запропонував все таки внести дані пропозиції до проєкти ПУРБ річки Дунай (суббасейн нижнього Дунаю).
 
ВИРІШИЛИ:
1.1. Інформацію начальника відділу басейнової взаємодії та міжнародних відносин БУВР річок Причорномор'я та нижнього Дунаю Пуцяти Г.Д. взяти до відома.
1.2. Державному агентству водних ресурсів України внести зміни до  проєкту Плану управління річковим басейном Дунаю (суббасейн нижнього Дунаю) (2025-2030): доповнити Програму заходів 5 заходами (додаються) та таблицю 16 Реєстр об’єктів у басейні Дунаю, для яких існують ризики аварійного забруднення наступними суб’єктами: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «Е.К.О. ГРУП»; ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ ПОРТ"; ТОВ "САН ЛОГІСТІК"; ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АГРОТРЕЙДСТИВІДОРІНГ"; ТОВ "ЧОРНОМОРСЬКИЙ РИБНИЙ ПОРТ"; ТОВ "ВІЛЛЕ ФОРТЕ УКРАЇНА"; Державне підприємство "Ренійський морський торговельний порт"; Приватне підприємство "Ларус Шиппінг"; ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВІКІНГ АЛЬЯНС»; Товариство з додатковою відповідальністю "Ренійський Елеватор"; Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРО-РЕНІ»; Товариство з обмеженою відповідальністю «Рені-Лайн»; Товариство з обмеженою відповідальністю «СК Акорд»; Товариство з обмеженою відповідальністю «Дунай Пром Агро»; Товариство з обмеженою відповідальністю «Термінал Дунай»; Товариство з обмеженою відповідальністю «Рені Термінал»; Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрчем»; Товариство з обмеженою відповідальністю «Дунайська Логістична Група»; Товариство з обмеженою відповідальністю "Лоджистлі"; ТОВ "ЗЕРНОВИЙ ТЕРМІНАЛ КІЛІЯ"; ДП "МТП УСТЬ - ДУНАЙСЬК"; ТОВ "КРАНШИП"; порт Джурджулешти (Молдова).
1.3. Схвалити проєкт Плану управління річковим басейном Дунаю (суббасейн нижнього Дунаю) (2025-2030) за умови врахування доповнень до проєкту, передбачених у п. 1.2.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 9
«ПРОТИ» -0
«УТРИМАЛИСЬ» -0
 
2. Про аналіз результатів спільних обстежень водних об’єктів суббасейну нижнього Дунаю та виявлення порушень водного законодавства БУВР річок Причорномор'я та Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області).
СЛУХАЛИ: начальника відокремленого підрозділу БУВР річок Причорномор'я та нижнього Дунаю («Причорноморський ЦВРГ») Олега Гриба, який поінформував, про результати спільних обстежень водних об’єктів суббасейну нижнього Дунаю та виявлення порушень водного законодавства БУВР річок Причорномор'я та Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області).
Олег Гриб повідомив, що з метою реалізації співробітництва, відповідно до положень «» від 20.12.2023 року, були узгоджені та затверджені Плани спільних обстежень і перевірок порушень водного законодавства на водних об’єктах Одеської області на квітень і травень 2024 року.
За період з квітня по травень 2024 року заплановано проведення 10 спільних обстежень водних об’єктів та відбір 13 проб води, а фактично проведено 28 спільних обстежень водних об’єктів та відібрано 16 проб води. На підставі проведених обстежень були складені Акти обстежень та надіслані для реагування до голів відповідних територіальних громад.
На підставі поданої інформації було подано пропозицію проголосувати за наступні рішення:
 
ВИРІШИЛИ:
1. У разі виявлення порушень вимог водоохоронного законодавства або ймовірних ознак порушень при проведенні спільних обстежень, відповідно до Плану спільних обстежень і перевірок порушень водного законодавства на водних об’єктах Одеської області, працівниками Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю спільно з представниками Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області), результати проведених спільних обстежень (Акти обстежень, протоколи вимірювань, фотоматеріали, тощо) направляти Інспекцією та/або Басейновим управлінням водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю до відповідних органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, правоохоронних органів, Одеської обласної військової адміністрації для відповідного реагування, а також є додатковим матеріалом для направлення Інспекцією документів на отримання погодження на проведення позапланового заходу тощо.
2. Підтримати проведення спільних обстежень та виявлення порушень водного законодавства працівниками Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю спільно з представниками Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області).
3. БУВР річок Причорномор'я та нижнього Дунаю та Державній екологічній інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) за можливості, долучати представників Басейнової ради нижнього Дунаю до проведення спільних обстежень водних об’єктів басейну.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 9
«ПРОТИ» -0
«УТРИМАЛИСЬ» -0
 
 
Голова Басейнової ради
нижнього Дунаю                                                                                                              Юрій МАСЛОВ
 
 
Виконавчий секретар                                                                                                      Галина ПУЦЯТА