15 грудня 2021 року № 2
м. Київ
Формат засідання – онлайн відео-конференція з використанням додатку Google Meet.
Головував: Володимир Максименко, голова басейнової ради середнього Дніпра.
Присутні: 53 члени басейнової ради, 3 запрошених. Усього 56 осіб.
Порядок денний:
1. Результати розробки окремих елементів Плану управління суббасейном середнього Дніпра та кроки на 2022 рік.
2. Проєкт Плану управління ризиками затоплення для окремих територій району річкового басейну Дніпра на 2023-2030 роки.
3. Проєкт Плану заходів з реалізації державного інвестиційного проекту «Реконструкція гідротехнічних споруд захисних масивів дніпровських водосховищ на 2022 рік» по Міжрегіональному офісу захисних масивів дніпровських водосховищ.
Володимир Максименко запропонував для ефективної роботи засідання басейнової ради наступний регламент роботи:
- час для доповіді – 15 хвилин;
- час для обговорення – 5 хвилини.
Члени басейнової ради одноголосно погодилися із запропонованим регламентом роботи засідання.
1. Результати розробки окремих елементів Плану управління суббасейном середнього Дніпра та кроки на 2022 рік.
СЛУХАЛИ: Оксану КОНОВАЛЕНКО – експерта проєкту «Водна ініціатива Європейського союзу плюс» (EUWI+), яка розповіла присутнім про розробку окремих елементів Плану управління суббасейном середнього Дніпра та кроки на 2022 рік. Експерт наголосила на тому, що одним із важливих елементів, який розроблений в межах проєкту це проведений широкомаштабний скринінг в двадцяти семи точках басейну р. Дніпро. Скринінг був зроблений більше ніж на дві тисячі речовин, які можуть знаходитися в дніпровських водах. Це дало змогу розширити програму моніторингу і додати перелік з двадцять однієї речовини до ПУРБ Дніпра. Даний ПУРБ містить перші шість розділів, він розроблений на період з 2025 по 2030 роки. Остаточний і повний проєкт має бути поданий до Кабінету Міністрів України не пізніше 1 серпня 2024 року.
Доповідач проінформувала членів басейнової ради про те, що ПУРБ Дніпра охоплює 1301 річку довжиною більше 10 км та 16 озер площею 0,5 км2, які внесені до геопорталу «Водні ресурси» Державного агентства водних ресурсів України. У межах суббасейну середнього Дніпра було розглянуто 509 річок та отримано 1578 масивів поверхневих вод, з них 940 - річкові масиви, 624 - штучні та істотно змінені.
На даний час проєкт є не повним і його потрібно доопрацьовувати включаючи програму заходів та пов’язаний з нею економічний аналіз. Деякі існуючі розділи потребують вдосконалення, що буде забезпечено результатами моніторингу та новими даними до кінця 2023 року.
ВИРІШИЛИ:
1. Взяти до відома інформацію щодо розробки окремих елементів Плану управління суббасейном середнього Дніпра та кроки на 2022 рік.
2. Проєкт Плану управління річковим басейном Дніпра частина 1 (2025-2030) направити членам басейнової ради.
2. Проєкт Плану управління ризиками затоплення для окремих територій району річкового басейну Дніпра на 2023-2030 роки.
СЛУХАЛИ:
Костянтина ДАНЬКА - завідувача лабораторії з оцінки ризиків затоплення Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України, який представив проєкт Плану управління ризиками затоплення для окремих територій району річкового басейну Дніпра на 2023-2030 роки, описав основи
і пункти змісту Плану. Доповідач розповів про результати попередньої оцінки ризиків затоплення, перспективи розробки карт загроз та ризиків затоплення а також перелік заходів щодо запобігання ризикам затоплення.
Також під час доповіді були розкриті аспекти здійснення моніторингу виконання Плану, моменти транскордонної взаємодії та зроблено огляд координації Плану управління ризиками затоплення з Планом управління річковим басейном.
ВИРІШИЛИ:
-
-
для окремих територій району річкового басейну Дніпра на 2023-2030 роки надати їх до Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України.
-
для окремих територій району річкового басейну Дніпра на 2023-2030 роки направити членам басейнової ради.
3. Проєкт Плану заходів з реалізації державного інвестиційного проєкту «Реконструкція гідротехнічних споруд захисних масивів дніпровських водосховищ на 2022 рік» по Міжрегіональному офісу захисних масивів дніпровських водосховищ.
СЛУХАЛИ:
Валерія ПАНКОВА – заступника начальника Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ.
Валерій Панков звернувся до присутніх з пропозицією розглянути та погодити пропозиції плану заходів на реалізацію державного інвестиційного проєкту «Реконструкція гідротехнічних споруд захисних масивів дніпровських водосховищ» на 2022 рік по Міжрегіональному офісу захисних масивів дніпровських водосховищ, які планується виконати:
Розроблення робочих проєктів:
Реконструкція Ірпінської насосної станції -1450,00 тис. грн.
Реконструкція Козаровицької захисної дамби -1038,50 тис. грн.
Реконструкція Демидівської захисної дамби – 193,50 тис. грн.
Реконструкція Тясминської насосної станції – 1000,00 тис. грн.
Реконструкція Вільшанської насосної станції -1000,00 тис. грн.
Реконструкція Золотонівської насосної станції – 1300,00 тис. грн.
Реконструкція Золотонівської захисної дамби – 734,60 грн. грн.
Реконструкція Вільшанської захисної дамби – 399,84 тис. грн.
ВИРІШИЛИ:
Підтримати та погодити пропозиції проєкту плану заходів на 2022 рік відповідно до реалізації державного інвестиційного проєкту «Реконструкція гідротехнічних споруд захисних масивів дніпровських водосховищ».
Голова басейнової ради
середнього Дніпра В. МАКСИМЕНКО