опубліковано 16.01.2025 13:55
8 січня 2025 року № 1 м. Київ
Формат засідання – онлайн-відеоконференція з використанням додатку Google Meet.
Головував: Володимир Максименко, голова басейнової ради середнього Дніпра.
Присутні: 68 членів басейнової ради. Список присутніх додається.
Порядок денний:
Розгляд та затвердження плану роботи басейнової ради середнього Дніпра на 2025 рік.
План управління річковим басейном Дніпра (суббасейн середнього Дніпра) на 2025-2030 роки
Розгляд пропозицій до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2025 р. у cуббасейні середнього Дніпра.
Володимир Максименко запропонував для ефективної роботи засідання басейнової ради наступний регламент роботи:
- час для доповіді – до 10 хвилин;
- час для обговорення – 5 хвилин.
Члени басейнової ради одноголосно погодилися із запропонованим регламентом роботи.
1. Розгляд та затвердження плану роботи басейнової ради середнього Дніпра на 2025 рік.
СЛУХАЛИ: Володимира Максименка – голову бесейнової ради, який наголосив, що згідно Положення про басейнову раду середнього Дніпра на розгляд представлено План роботи басейнової ради на 2025 рік, яким передбачено проведення двох засідань протягом 2025 року. Проєкт плану роботи басейнової ради попередньо був сформований секретаріатом та направлений всім членам басейнової ради для ознайомлення.
ВИРІШИЛИ:
Затвердити План роботи басейнової ради середнього Дніпра на 2025 рік у редакції, що додається.
Басейновому управлінню водних ресурсів середнього Дніпра забезпечити розміщення затвердженого Плану роботи басейнової ради середнього Дніпра на офіційному сайті БУВР середнього Дніпра у розділі «Басейнова рада».
ГОЛОСУВАЛИ:
ЗА -«одноголосно»
ПРОТИ – «-»
УТРИМАЛИСЬ –« - »
2. План управління річковим басейном Дніпра (суббасейн середнього Дніпра) на 2025-2030 роки
СЛУХАЛИ: Інну Смірнову – секретаря басейнової ради середнього Дніпра, яка доповіла присутнім про те, що 1 листопада 2024 року розпорядженням Кабінету Міністрів України за номером № 1077-р затверджено План управління річковим басейном Дніпра.
Програма заходів розроблена на період 6 років, початок реалізації заходу має бути не пізніше третього року від початку циклу (не пізніше 1 січня 2028 року). Затверджена програма в межах суббасейну середнього Дніпра включає 229 заходів (205 основних та 24 додаткових). Загальна вартість основних заходів на період 2025 - 2030 роки складає 77727 млн грн.
Доповідач закликала членів басейнової ради, які представляють відповідні області, максимально інформувати про затвердження Плану управління річковим басейном Дніпра всі територіальні громади та підприємства, по яких заплановані заходи ПУРБ задля досягнення /підтримання «доброго» стану вод, для включення цих заходів до власних документів короткострокового та середньострокового планування, цільових програм та інших документів.
У контексті підкреслено важливість консолідації зусиль усіх зацікавлених сторін для ефективного виконання затверджених заходів.
3. Розгляд пропозицій до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2025 р у cуббасейні середнього Дніпра.
СЛУХАЛИ: Володимира Максименка – голову басейнової ради середнього Дніпра, який повідомив присутнім, що відповідно до п.4 постанови Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 р. № 137 передбачено погодження заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2025 р із територіальними органами ДСНС, облдержадміністраціями та басейновими радами. Секретаріатом басейнової ради зібрано пропозиції від водогосподарських організацій, які входять до суббасейну середнього Дніпра до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2025 рік, що пропонуються до фінансування за рахунок коштів державного бюджету КПКВ 2707070 «Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь, в тому числі в басейні річки Тиса у Закарпатській області» для розгляду та погодження їх басейновою радою.
Головуючий надав слово представникам Регіональних офісів водних ресурсів для висвітлення пропозицій до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2025 р в межах їх областей.
ВИСТУПИЛИ: Микола УРУПА – начальник Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра представив присутнім 12 заходів до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2025 рік в межах Київської області.
ВИРІШИЛИ: Погодити Басейновому управлінню водних ресурсів середнього Дніпра надані пропозиції до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2025 р. КПКВ 2707070 «Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів, сільськогосподарських угідь, в тому числі в басейні р. Тиса у Закарпатській області»:
- Відновлення гідрологічного режиму та екологічного станурічки Безименоїна території с. Мирівка Кагарлицького району Київської області.
- Відновлення працездатності руслового шлюза-регулятора № 10 ПК 760+70 на р. Трубіж Броварського району (зруйнованого внаслідок агресії російської федерації) - у тому числі проектні роботи.
- Капітальний ремонтРШ 2 на ПК 85+00та частини магістрального осушувального каналу (осушувальна система Недра)від ПК 72 до ПК 89на території м. Березань Броварського району Київської області- утому числі проектні роботи.
- Капітальний ремонт шлюза-регулятораРШ№ 4 ПК 82+60 нар. Буча Бучанського району -утому числі проектні роботи.
- Відновлення працездатностіруслового шлюза-регулятора РШ № 14а ПК 1059+48 на р. Трубіж Броварського району (зруйнованого внаслідок агресії російської федерації) - у тому числі проектні роботи.
- Відновлення працездатностіруслового шлюза-регулятора РШ15 ПК 1091+02 на р. Трубіж Броварського району (зруйнованого внаслідок агресії російської федерації) - у тому числі проектні роботи.
- Відновлення працездатності руслового шлюза-регулятораРШ№ 4 на р. Жерева ПК 118+50 в с. Розважів Іванківської ТГ Вишгородського району.(зруйнованого внаслідок агресії російської федерації) -у тому числі проектні роботи.
- Відновлення працездатності руслового шлюза-регулятораШРП 5x2x2,5 нар. СлизнаПК 80+90поблизу с. Зелена ПолянаПоліської ТГ Вишгородського району (зруйнованого внаслідок агресії російської федерації) - у тому числі проектні роботи.
- Капітальний ремонт магістрального каналу р. Ірпінь відПК 630+30 до ПК707+20поблизу с. Жорнівка Київської області – у т.ч. проектні роботи.
- Роботи пов’язані з поліпшенням технічного стану та благоустрою П’ятигірського водосховища вс. П’ятигори Білоцерківського району Київської області у т.ч. проектні роботи.
- Капітальний ремонт частини Дибинецького водосховища (очищення від донних мулових відкладень та заростів очерету) з метою захисту від підтоплення прилеглих територій Богуславської об’єднаної територіальної громади Київської області Обухівського району.
ГОЛОСУВАЛИ:
ЗА -«одноголосно»
ПРОТИ – «-»
УТРИМАЛИСЬ –« - »
ВИСТУПИЛИ: Олександр Тушевський – заступник начальника Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ запропонував до розгляду присутніх 4 заходи в межах Київської області.
ВИРІШИЛИ: Погодити Міжрегіональному офісу захисних масивів дніпровських водосховищ надані пропозиції до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2025 р. КПКВ 2707070 «Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів, сільськогосподарських угідь, в тому числі в басейні р. Тиса у Закарпатській області»:
- «Капітальний ремонт з усунення аварії гідротехнічних споруд та виробничих приміщень захисного масиву «Захист заплави річки Ірпінь» Козаровицької експлуатаційної дільниці».
- Реконструкція гідротехнічних споруд на Канівському водосховищі Бортницька насосна станція в т.ч. проектні роботи.
- Реконструкція гідротехнічних споруд на Канівському водосховищі Трубізька насосна станція в т.ч. проектні роботи.
- Реконструкція гідротехнічних споруд на Канівському водосховищі Конча-Заспа-Плюти насосна станція в т.ч. проектні роботи.
ГОЛОСУВАЛИ:
ЗА -«одноголосно»
ПРОТИ – «-»
УТРИМАЛИСЬ –« - »
ВИСТУПИЛИ: Сергій ЖУРАВЕЛЬ – заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області, ознайомив членів басейнової ради із запропонованими заходами в межах Черкаської області.
ВИРІШИЛИ: Погодити Регіональному офісу водних ресурсів у Черкаській області надані пропозиції до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2025 р. КПКВ 2707070 «Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів, сільськогосподарських угідь, в тому числі в басейні р. Тиса у Закарпатській області»:
- Заходи щодо розроблення та затвердження проектів землеустроющодо встановлення межприбережних захисних смуг водних об’єктів Черкаської області (в межах суббасейну середнього Дніпра, крім Кременчуцького та Канівського водосховищ), а також винесення їх в натуру (на місцевості).
- Реконструкція регулювальної споруди (шлюз-регулятор № 6) на ПК 487 МК р. Тясмин для захисту віл затоплення паводковими та повеневими водами сільськогосподарських угідь в межах Медведівської територіальної громади Черкаського району Черкаської області.
- Реконструкція регулювальної споруди (шлюз-регулятор № 7) на ПК 559 МК р. Тясмин для захисту віл затоплення паводковими та повеневими водами сільськогосподарських угідь в межах Червонослобідськоїтериторіальної громади Черкаського району Черкаської області.
- Реконструкція регулювальної споруди (шлюз-регулятор № 8) на ПК 688+62 МК р. Тясмин для захисту віл затоплення паводковими та повеневими водами сільськогосподарських угідь в межах Степанківської територіальної громади Черкаського району Черкаської області.
- Реконструкція регулювальної споруди (шлюз-регулятор № 1 ПК56+33) для захисту від затоплення паводковими та повеневими водами сільськогосподарських угідь в межах Золотоніської територіальної громади Золотоніського району Черкаської області.
- Реконструкція регулювальної споруди (шлюз-регулятор № 5) на ПК 209+86 МК р. Золотоношка для захисту віл затоплення паводковими та повеневими водами сільськогосподарських угідь в межах Золотоніської територіальної громади Золотоніського району Черкаської області.
ГОЛОСУВАЛИ:
ЗА -«одноголосно»
ПРОТИ – « - »
УТРИМАЛИСЬ –« - »
ВИСТУПИЛИ: Олександр Монастирський – начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області представив присутнім 3 заходи в межах Полтавської області.
ВИРІШИЛИ: Погодити Регіональному офісу водних ресурсів у Полтавській області надані пропозиції до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 р. КПКВ 2707070 «Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів, сільськогосподарських угідь, в тому числі в басейні р. Тиса у Закарпатській області»:
- «Берегоукріплювальні заходи на Кременчуцькому водосховищі в районі с. Мозоліївка Глобинського району (I черга). Коригування».
- Коригування робочого проекту «Берегоукріплювальні заходи на Кременчуцькому водосховищі в районі смт Градизьк для захисту Державного геологічного пам’ятника гори «Пивиха» Глобинського району (I черга)».
- Захист берега Кременчуцького водосховища біля с. Пронозівка Глобинського району Полтавської області від ерозії, у т.ч. коригування робочого проекту.
ГОЛОСУВАЛИ:
ЗА -«одноголосно»
ПРОТИ – «-»
УТРИМАЛИСЬ –« - »
ВИСТУПИЛИ: Катерина Гайдук – начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області представила членам басейнової ради об’єкт: «Берегоукріплення Кременчуцького водосховища біля с. Нагірне Олександрівського району Кіровоградської області (в тому числі проєктно-вишукувальні роботи, оцінка впливу на довкілля, експертиза проєкту)».
ВИРІШИЛИ: Погодити Регіональному офісу водних ресурсів у Кіровоградській області надані пропозиції до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2025 р. КПКВ 2707070 «Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів, сільськогосподарських угідь, в тому числі в басейні р. Тиса у Закарпатській області»:
- «Берегоукріплення Кременчуцького водосховища біля с. Нагірне Олександрівського району Кіровоградської області (в тому числі проєктно-вишукувальні роботи, оцінка впливу на довкілля, експертиза проєкту)».
ГОЛОСУВАЛИ:
ЗА -«одноголосно»
ПРОТИ – «-»
УТРИМАЛИСЬ –« - »
Голова басейнової ради
середнього Дніпра В. МАКСИМЕНКО