опубліковано 04.10.2023 10:24
28 вересня 2023 року № 2
м. Київ
Формат засідання – онлайн-відеоконференція з використанням додатку Google Meet.
Головував: Володимир Максименко, голова басейнової ради середнього Дніпра.
Присутні: 43 члени басейнової ради, 3 запрошених. Усього 46 осіб. Список присутніх додається.
Порядок денний:
1. Стан підготовки Плану управління річковим суббасейном середнього Дніпра в частині розробки розділу 8, який включає в себе перелік програм заходів, необхідних для вирішення головних водно-екологічних проблем суббасейну.
2. Звіт про роботу басейнової ради середнього Дніпра.
3. Різне.
Володимир Максименко запропонував для ефективної роботи засідання басейнової ради наступний регламент роботи:
- час для доповіді – до 10 хвилин;
- час для обговорення – 5 хвилин.
Члени басейнової ради одноголосно погодилися із запропонованим регламентом роботи.
1. Стан підготовки Плану управління річковим суббасейном середнього Дніпра в частині розробки розділу 8, який включає в себе перелік програм заходів, необхідних для вирішення головних водно-екологічних проблем суббасейну.
СЛУХАЛИ: Смірнову Інну – начальника відділу техногенно-екологічної безпеки, моніторингу вод та басейнової взаємодії БУВР середнього Дніпра, яка поінформувала присутніх про стан підготовки Плану управління річковим суббасейном середнього Дніпра в частині розділу 8 «Повний перелік програм заходів». За пропозиціями, які надійшли від територіальних громад, органів місцевого самоврядування, водокористувачів та громадських організацій, до програми включено 238 заходів, з яких 206 заходів - для поверхневих водних об’єктів, з них 194 – основні, 12 - додаткові, та 32 заходи для підземних вод.
Запропоновані заходи, які спрямовані на зменшення забруднення МПВ суббасейну середнього Дніпра належать до трьох груп:
- заходи, спрямовані на зменшення забруднення органічними речовинами (дифузні та точкові джерела) - 124 заходи, що відповідає 33%
- заходи, спрямовані на зменшення забруднення біогенними речовинами (дифузні та точкові джерела) - 125 заходів, що відповідає 34%
- заходи, спрямовані на зменшення забруднення небезпечними речовинами (дифузні та точкові джерела) -124 заходи, що відповідає 33%
До заходів, спрямованих на зменшення забруднення біогенними речовинами (дифузні джерела) додано захід: «Визначення меж водоохоронних зон, прибережних захисних смуг.
При підготовці програми, найбільше уваги приділялось заходам пов’язаним з будівництвом та реконструкцією каналізаційно - очисних споруд (далі КОС). Заходи з реконструкції КОС та каналізайційної мережі (далі КМ) їх 79, у процентному співвідношенні це 64 % потребують 40 територіальних громад. Будівництво нових КОС та КМ це 45 заходів у процентному співвідношені 36 %, планують здійснити 28 ТГ.
Із 124 заходів, які стосуються будівництва те реконструкції КОС 66 заходів у процентному співвідношенні 53% належать до масивів поверхневих вод (далі МПВ), які є «під ризиком» і тільки 3 заходи це 3% відносяться до МПВ категорії «можливо під ризиком», 55 заходів це 44% належать до МПВ «Без ризику». Серед запропонованих заходів, спрямованих на зменшення забруднення органічними, біогенними та небезпечними речовинами кожен четвертий захід належить до категорії «річки».
Окрім того, увагу учасників було також зосереджено на заходах, які відносяться до ГВЕП «Гідроморфологічні зміни» та «Додаткові».
ВИРІШИЛИ:
Схвалити програму заходів щодо підготовки розділу 8 Плану управління річковим суббасейном середнього Дніпра.
Інформацію щодо підготовки Плану управління річковим суббасейном середнього Дніпра в частині розробки розділу 8, який включає в себе перелік програм заходів, необхідних для вирішення головних водно-екологічних проблем суббасейну взяти до відома.
2. Звіт про роботу басейнової ради середнього Дніпра.
СЛУХАЛИ: Володимира Максименка – голову бесейнової ради.
Головуючий нагадав, що басейнова рада середнього Дніпра сформована 31 жовтня 2018 року на установчих зборах представників заінтересованих сторін та затверджена наказом Держводагентства України № 845 від 13.11.2018 року. Це консультативно – дорадчий орган в межах суббасейну середнього Дніпра, який діє на території м. Києва, Київської, Чернігівської, Житомирської, Черкаської, Полтавської, Сумської, Кіровоградської, Вінницької, Харківської та Дніпропетровської областей.
До складу басейнової ради входять представники заінтересованих сторін (центральних та місцевих органів виконавчої влади), органів місцевого самоврядування, басейнових управлінь водних ресурсів, водокористувачів, підприємств, установ та організацій, громадських об’єднань, які здійснюють свою діяльність у межах суббасейну середнього Дніпра. Загальна кількість 80 чоловік. У 2019 році відбулось перше виїздне засідання, яке пройшло у м. Черкаси. Всього виїзних було 2 засідання, всі інші онлайн.
За період 2019 року по вересень 2023 року проведено 10 засідань на яких розглянуто 31 питання.
ВИРІШИЛИ:
1. Інформацію про роботу басейнової ради середнього Дніпра в період 2019-2023 років взяти до відома.
СЛУХАЛИ: Володимира Максименка – голову бесейнової ради, який
повідомив членам басейнової ради, що згідно п. 4.12 Положення про басейнову раду середнього Дніпра, члени басейнової ради здійснюють свої повноваження на громадських засадах. Строк дії повноважень члена басейнової ради становить 5 років. Головуючий проінформував членів басейнової ради про закінчення каденції.
Згідно з наказом Держводагентства від 21.07.2023 №89 «Щодо оновлення персонального складу басейнових рад» Басейнове управління водних ресурсів середнього Дніпра визначено відповідальним за підготовку зборів представників заінтересованих сторін та оновлення персонального складу басейнової ради. Відповідно цього наказу БУВР середнього Дніпра буде розпочато процес оновлення персонального складу басейнової ради. Щоб долучитися до нового складу, необхідно буде надати кандидатуру представника від організації з правом голосу та прийняття рішень. Надання кандидатур здійснюється шляхом подання форми заяви разом із супровідним листом від організації, яку представляє кандидат. Інформацію щодо формування нового складу басейнової ради середнього Дніпра буде висвітлено на офіційному веб сайті Держводагентства та БУВР середнього Дніпра.
Голова басейнової ради
середнього Дніпра В. МАКСИМЕНКО