ПРОТОКОЛ № 9 засідання басейнової ради Дністра

опубліковано 30.05.2022 13:20

27 травня 2022 року                                                                                м. Івано-Франківськ               
 
Місце проведення он-лайн засідання:
м. Івано-Франківськ, головний корпус ІФНТУНГ за допомогою додатку Google Meet, модератор зустрічі голова басейнової ради Дністра (далі – басейнова рада) Олег Мандрик.
Проведення засідання: з 10:00 по 11:45
Реєстрація членів басейнової ради: з 9:30 по 10:00
Закінчення реєстрації членів басейнової ради: 10:00
Присутні: 38 членів басейнової ради (перелік додається, додаток №1)
Всього: 72 членів басейнової ради
Засідання вважається правомочним, якщо присутні більше половини членів басейнової ради (присутні 53 % від загального складу).
 
На початку засідання було вшановано хвилиною мовчання всіх українських захисників, всіх цивільних мешканців та дітей, які загинули під час російської агресії в Україні, усіх, хто міг би ще жити, якби не війна.
 
СЛУХАЛИ: Олега Мандрика, голову басейнової ради, який привітав членів басейнової ради Дністра та всіх присутніх з Міжнародним днем Дністра. Рішенням спільної XV наради Уповноважених Урядів України та Республіки Молдова від 25 квітня 2017 року з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Молдова про спільне використання та охорону прикордонних вод Дністра, було прийнято рішення щодо відзначення Міжнародного Дня Дністра в останню неділю травня, починаючи з 2018 року. В цьому році 5-та річниця Дня Дністра відзначається 29 травня.
 
СЛУХАЛИ: Олега Мандрика, голову басейнової ради, який запропонував винести на розгляд та затвердити порядок денний засідання:
  1. Представлення проєкту Методичних рекомендацій щодо встановлення екологічних цілей та розробки програми заходів Плану управління річковим басейном Дністра.
  2. Виконання державного моніторингу МПВ басейну Дністра в умовах воєнного стану.
  3. Різне.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - одноголосно.
«ПРОТИ»- немає.
«УТРИМАЛИСЬ»- немає.
Рішення прийняте 38 голосами, що становить 100 % голосів членів басейнової ради, присутніх на зборах.
 
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
  1. Представлення проєкту Методичних рекомендацій щодо встановлення екологічних цілей та розробки програми заходів Плану управління річковим басейном Дністра.
  2. Виконання державного моніторингу МПВ басейну Дністра в умовах воєнного стану.
  3.  Різне.
 
І. Представлення проєкту Методичних рекомендацій щодо встановлення екологічних цілей та розробки програми заходів Плану управління річковим басейном Дністра.
 
СЛУХАЛИ: Олексія Ярошевича, директора Blue Rivers Екологічний консалтинг.
Доповів про те, що згідно визначеного графіку підготовки Плану управління річковим басейном Дністра на 2022 рік заплановано підготувати 5-й та 8-й розділи зазначеного плану, зокрема:
 - розділ 5 «Перелік екологічних цілей для поверхневих вод, підземних вод і зон (територій), які підлягають охороні, та строки їх досягнення (у разі потреби обґрунтування встановлення менш жорстких цілей та/або перенесення строків їх досягнення)»;
- розділ 8 «Повний перелік програм (планів) для району річкового басейну чи суббасейну, їх зміст та проблеми, які передбачено розв’язати».
Представлені методичні  рекомендації спрямовані на підготовку цих двох розділів ПУРБ згідно структури плану управління річковим басейном, відповідно до постанови КМУ № 336 від 18 травня 2017 року. 
Олексій Ярошевич доповів про доручення Держводагентства щодо пропозицій до програми заходів. Також до Басейнової ради Дністра надійшло звернення від Славської селищної ради щодо включення заходів з водопостачання та водовідведення Славської ТГ до програми заходів Плану управління річковим басейном Дністра (лист № 01-05/13 від 23 травня 2022 р.).
 
ВИСТУПИЛИ:
Ольга Пилипович, Львівський національний університет ім.. І.Франка.
Щодо внесення змін до проєкту Методичних рекомендацій щодо встановлення екологічних цілей та розробки програми заходів Плану управління річковим басейном.
 
Сергій Клімов, Національний університет водного господарства та природокористування.
Чи буде регулятор від басейнового управління водних ресурсів щодо надання пріоритетності запропонованим заходам?
 
Петро Савка, Акціонерне товариство «ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО» «ДТЕК БУРШТИНСЬКА ТЕС».
Щодо механізму фінансування Програми заходів Плану управління річковим басейном через фонд басейнової ради, який варто було започаткувати виходячи із податкових відрахувань у басейні Дністра.
Запропоновано інформацію щодо розробленого проєкту Методичних рекомендацій щодо встановлення екологічних цілей та розробки програми заходів  прийняти до відома. Враховуючи звернення Славської ТГ запропоновано організувати зустріч з представниками територіальних громад в межах басейну Дністра щодо підготовки зазначених розділів ПУРБ Дністра.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - одноголосно.
«ПРОТИ»- немає.
«УТРИМАЛИСЬ»- немає.
 
Рішення прийняте 38 голосами, що становить 100 % голосів членів басейнової ради, присутніх на зборах.
 
ВИРІШИЛИ:
  1. Інформацію щодо розробленого проєкту Методичних рекомендацій щодо встановлення екологічних цілей та розробки програми заходів  прийняти до відома.
  2. Організувати зустріч з представниками територіальних громад в межах басейну Дністра щодо підготовки зазначених розділів ПУРБ Дністра.
 
ІІ. Виконання державного моніторингу МПВ басейну Дністра в умовах воєнного стану.
 
СЛУХАЛИ: Марію Засідко, начальника лабораторії моніторингу вод Західного регіону Дністровського БУВР.
Доповіла про, те що важливою частиною євроінтеграційного процесу України є здійснення державного моніторингу поверхневих вод. В басейні Дністра у 2022 році затверджено 92 пункти моніторингу.  Якість поверхневих вод у річковому басейні Дністра по більшості хімічних і фізико-хімічних показників знаходиться в задовільному стані, значення показників значно нижче ГДК (гранично-допустимих концентрацій) для водойм господарського призначення водокористування.
ВИСТУПИЛИ:
Ольга Пилипович, Львівський національний університет ім.. І.Франка.
Поцікавилася, чи є різниця між попередніми даними моніторингу МПВ Дністра, які були представлені в кінці 2021 року і теперішніми даними моніторингу?
Петро Грицишин, Західний центр Українського відділення «Міжнародного центру наукової культури – Всесвітня лабораторія».
Поцікавився, де можна ознайомитися із результатами державного моніторингу МПВ басейну Дністра?
Запропоновано інформацію про виконання державного моніторингу МПВ басейну Дністра в умовах воєнного стану прийняти до відома.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - одноголосно.
«ПРОТИ»- немає.
«УТРИМАЛИСЬ»- немає.
 
Рішення прийняте 38 голосами, що становить 100 % голосів членів басейнової ради, присутніх на зборах.
 
ВИРІШИЛИ:
  1. Інформацію про виконання державного моніторингу МПВ басейну Дністра в умовах воєнного стану прийняти до відома.
 
ІІІ. Різне.
  1. Інформування про основні заходи  щодо підготовки Плану управління річковим басейном Дністра на 2022 р.
 
СЛУХАЛИ: Романа Михайлюка, заступника голови басейнової ради, начальника Дністровського БУВР.  
 Доповів про основні заходи  щодо підготовки Плану управління річковим басейном Дністра на 2022 р., зокрема одним із основних заходів є підготовка розділу 8 «Розробка програми заходів Плану управління річковим басейном».
 
 
Голова Басейнової ради                                                               Олег МАНДРИК
 
 
Виконавчий секретар                                                                  Іванна ГНАТИШИН
 
 
Члени рахункової комісії:                                                           Вікторія РАШКОВЕЦЬКА
                                                                                                          Ольга АНДРЕЙЧУК