ПРОТОКОЛ № 8 засідання басейнової ради Південного Бугу

опубліковано 05.07.2021 14:47

29.06.2021                                                                                           м. Вінниця
 
Дата проведення ради – 29 червня 2021 року у форматі «он-лайн» відео-конференції в додатку Google Meet на базі Вінницького національного технічного університету.
Час проведення ради: з 1100 до 1420.
Час початку реєстрації: 1000.
Час закінчення реєстрації ради: 1100.
Присутні 33 особи (перелік додається (Додаток 1) з 56 членів басейнової ради, що складає 59 % від загального складу басейнової ради), а також усі, хто забажав бути присутнім.
 
Порядок денний
1. Проєкт Водної Стратегії України – Стратегії розвитку водної політики України.
2. Організаційні питання роботи БР.
3. Стан виконання завдань План-графіку процесу розроблення проєкту Плану управління річковим басейном Південного Бугу.
4. Проєкт плану управління ризиками затоплення для окремих територій району річкового басейну Південного Бугу на 2023-2030 роки.
5. Аналіз проблем екологічного стану масивів вод басейну річки Південний Буг у Миколаївській області.
6. Різне.
Відкриття засідання басейнової ради.
 
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна Віталія Борисовича. Відкрив засідання басейнової ради, запропонував, за наявності, внести пропозиції щодо зміни порядку денного та запропонованого регламенту.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 33
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» - 0
 
ВИРІШИЛИ:
Пропозиції відсутні, вирішили затвердити одноголосно.
 
1. Проєкт Водної Стратегії України – Стратегії розвитку водної політики України.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: Слово для доповіді надається Білоконю Володимиру Миколайовичу – проектному менеджеру Команди підтримки реформ Міндовкілля.
СЛУХАЛИ: проектного менеджера Команди підтримки реформ Міндовкілля  Білоконя В.М., який презентував основні напрями проєкту Водної Стратегії України – Стратегії розвитку водної політики України та відповів на запитання членів ради.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: виступив з презентацією та вніс ряд своїх пропозицій щодо проєкту Водної Стратегії України і запропонував висловлюватись щодо інших пропозицій та зауважень до презентованого проєкту.
 
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна Віталія Борисовича, який озвучив колегіальні пропозиції членів ради (Мокіна В.Б., Артамонова В. А. та Квартенюка С. М.) щодо проєкту Водної Стратегії України та повідомив про підготовку письмового звернення з пропозиціями до Команди підтримки реформ Міндовкілля.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 33
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» - 0
 
ВИРІШИЛИ:
Вирішили схвалити одноголосно.
 
СЛУХАЛИ: проектного менеджера Команди підтримки реформ Міндовкілля  Білоконя В.М., який подякував за слушні зауваження, у т.ч. надіслані йому зауваження члена ради Колєснікова С. Т. до тексту його презентації, повідомив про те що він їх обов’язково розгляне під час доопрацювання проєкту Водної Стратегії України.
 
2. Організаційні питання роботи басейнової ради.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: надав слово виконавчому секретарю басейнової ради Південного Бугу Галузовій Інні Вʼячеславівні.
  
  • виконавчого секретаря басейнової ради Південного Бугу Галузову Інну Вʼячеславівну щодо інформування членів ради про тих осіб, які, з різних причин, припинили членство у басейновій раді, та виборчих питань стосовно кандидатів у члени ради. Проінформувала про наявність клопотань щодо заміни представників від чотирьох установ, чиї представники з різних причин змінилися, а саме:
 
  • Донецький національний університет імені Василя Стуса повідомив про виключення Лялюк Наталі Михайлівни, яка представляла інтереси даної установи та перебувала на посаді завідувача кафедри ботаніки та екології, та про включення Вашеняк Юлії Анатолівни доцента кафедри ботаніки та екології, кандидата біологічних наук Донецького національного університету імені Василя Стуса;
  • Басейнове управління водних ресурсів річки Південний Буг повідомило про виключення Криська Володимира Григоровича, який представляв інтереси даної установи, перебувючи на посаді виконуючого обов’язки начальника БУВР Південного Бугу, та був обраним заступником голови басейнової ради Південного Бугу, і про включення Дяконовича Іллі Мар’яновича, начальника БУВР Південного Бугу;
  • Управління розвитку територій та інфраструктури Вінницької обласної держаної адміністрації (ОДА) повідомило про виключення Геруса Дмитра Петровича, який представляв інтереси Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА, перебуваючи на посаді начальника відділу на довкілля, природних ресурсів та поводження з відходами, та про включення Кислова Юрія Анатолійовича, заступника начальника управління – начальника відділу дозвільної діяльності та поводження з відходами;
 
  • Басейнове управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю повідомило про виключення Гричулевич Лілії Олександрівни, яка представляла інтереси даної установи, перебувала на посаді начальника БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю, та про включення Чижика Олега Анатолійовича, заступника начальника БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю.
 
Проінформувала про очікувані зміни делегатів від Київської та Черкаської обласних рад, а також від Кодимської ОТГ.
 
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна В. Б. щодо зміни делегованих представників, а саме, про включення Дяконовича Іллі Мар’яновича, начальника БУВР Південного Бугу, до складу басейнової ради.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 33
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» - 0
                                  
ВИРІШИЛИ:
Вирішили схвалити одноголосно.
 
 
 
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна В. Б. щодо  перерозподілу квот між областями, оскільки представник Донецького національного університету імені Василя Стуса займав квоту від закладів вищої освіти іншої області басейну.
 
  • члена ради Гайдук Катерину Іванівну, начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області, висловила протест щодо недотримання квот по областях.
 
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна В. Б, який запропонував проголосувати за пропозицію Гайдук К. І. не перерозподіляти квоти.
 
 ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 30
«ПРОТИ» - 1
«УТРИМАЛИСЬ» - 2
 
ВИРІШИЛИ:
Вирішили схвалити більшістю. Це унеможливлює обрання членом ради представника Донецького національного університету імені Василя Стуса, оскільки квоту від закладів вищої освіти Вінницької області займає завідувач кафедри Вінницького національного технічного університету, д.т.н. професор Мокін В.Б.
 
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна В. Б, який запропонував проголосувати за зміну делегованого представника від БУВР Південного Бугу та прийняття у члени ради начальника БУВР Дяконовича І. М.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 33
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» - 0
                                  
ВИРІШИЛИ:
Вирішили схвалити одноголосно.
 
 
СЛУХАЛИ: начальника БУВР Південного Бугу Дяконовича І. М., який охарактеризував високі професійні якості та досвід у сфері дотримання екологічного законодавства Кислова Ю. А.
 
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна В. Б, який запропонував проголосувати за зміну делегованого представника від Вінницької ОДА та прийняття у члени ради Кислова Ю. А.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 33
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» - 0
                                  
ВИРІШИЛИ:
Вирішили схвалити одноголосно.
 
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна В. Б, який запропонував проголосувати за зміну делегованого представника від БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю, та прийняття у члени ради Чижика О. А.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 33
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» - 0
                                  
ВИРІШИЛИ:
Вирішили схвалити одноголосно.
 
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: повідомив про закінчення каденції члена ради Терещенка О.Л. на посаді заступника Міністра у справах ветеранів України. Запропонував представляти інтереси громадської організації «Асоціація учасників та інвалідів АТО», від якої він був включений у члени басейнової ради на установчих зборах. Запропонував проголосувати.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 33
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» - 0
                                  
ВИРІШИЛИ:
Вирішили схвалити одноголосно.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: повідомив про зміну посади члена ради Грищенка А. В. від Регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області у тій ж самій водогосподарській організації та сфері роботи. Висловив думку щодо збереження представництва цієї організації у членах ради (листів про зміну делегата від цієї організації не надходило).
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 33
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» - 0
                                  
ВИРІШИЛИ:
Вирішили схвалити одноголосно.
 
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна В. Б. щодо обрання начальника БУВР Південного Бугу Дяконовича Іллі Мар’яновича заступником голови басейнової ради Південного Бугу.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 33
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» - 0
                                  
ВИРІШИЛИ:
Вирішили схвалити одноголосно.
 
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна В. Б. щодо зміни назви комісії з біорізноманіття та природоохоронних територій на назву «комісія з питань біорізноманіття та природоохоронних територій» за поданням голови цієї комісії, члена ради Артамонова В. А.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 33
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» - 0
                                  
ВИРІШИЛИ:
Вирішили схвалити одноголосно.
 
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна В. Б. щодо зміни складу комісій та робочих груп ради (Додаток 2), у зв’язку зі змінами складу членів ради, за поданням голів цих робочих органів ради.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 33
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» - 0
                                  
ВИРІШИЛИ:
Вирішили схвалити одноголосно.
 
 
3. Стан виконання завдань План-графіку процесу розроблення проєкту Плану управління річковим басейном Південного Бугу
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: Слово для доповіді надається члену басейнової ради Дяконовичу І. М. начальнику БУВР Південного Бугу.
 
 СЛУХАЛИ: члена басейнової ради Дяконовича І. М. щодо стану виконання завдань План-графіку процесу розроблення проєкту Плану управління річковим басейном Південного Бугу. Проінформував про початок роботи над визначенням референційних умов в басейні Південного Бугу та потребу розробки у 2021 році «Економічного аналізу водокористування». Наголосив, що стратегічною екологічною ціллю є досягнення/підтримання «доброго стану» всіма масивами поверхневих вод.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: запропонував висловлюватись щодо представленого плану виконання завдань План-графіку процесу розроблення проєкту Плану управління річковим басейном Південного Бугу.
 
  • голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна В. Б. висловив пропозицію щодо збільшення точок діагностичного моніторингу вод, оскільки для по них важко буде виявити усі масиви вод, де є ризик недосягнення доброго екологічного стану, адже масивів вод більше 1000, а точок діагностичного моніторингу – лише 50.
 
  • члена ради, голову комісії ради з моніторингу вод Кватернюка Сергія Михайловича, який провів аналіз кількості точок діагностичного моніторингу по Україні та дійшов висновку про те, що в Україні в цілому кількість точок відповідає європейському підходу (1 точка на 1000 км2), але для басейну р. Південний Буг ця кількість не виконується – мало б бути 64 такі точки.
 
  • члена ради Гайдук Катерину Іванівну, яка повідомила про методику визначення точок діагностичного моніторингу вод в басейні Південного Бугу та про обмежені можливості визначеної Держводагентством лабораторії щодо здійснення аналізів хімічних пріоритетних та басейнових специфічних показників якості води.
 
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: запропонував схвалити в цілому.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 33
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» - 0
 
ВИРІШИЛИ:
Вирішили схвалити одноголосно.
 
4. Проєкт плану управління ризиками затоплення для окремих територій району річкового басейну Південного Бугу на 2023-2030 роки.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: Слово для доповіді надається Даньку Костянтину Юрійовичу – завідувачу лабораторії з оцінки та управління ризиками затоплення Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України, к.геогр.н.
 СЛУХАЛИ:  Данько К.Ю., який презентував основні напрями Проєкту плану управління ризиками затоплення для окремих територій району річкового басейну Південного Бугу на 2023-2030 роки, та відповів на запитання членів ради
ГОЛОВУЮЧИЙ: озвучив свої пропозиції щодо презентованого проєкту та  запропонував висловлюватись щодо пропозицій та зауважень інших членів ради.
 
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна Віталія Борисовича, озвучив колегіальні пропозиції щодо Проєкту плану управління ризиками затоплення для окремих територій району річкового басейну Південного Бугу на 2023-2030 роки та повідомив про підготовку письмового звернення з пропозиціями до розробників.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: запропонував схвалити в цілому.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 33
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» - 0
 
ВИРІШИЛИ:
Вирішили схвалити одноголосно.
 
 
5. Аналіз проблем екологічного стану масивів вод басейну річки Південний Буг у Миколаївській області.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: Слово для доповіді щодо звіту Тимчасової робочої групи ради з проблем екологічного стану масивів вод басейну річки Південний Буг у Миколаївській області про стан вивчення проблемних питань та пошуку можливих рішень щодо досягнення доброго екологічного стану у цих масивах вод надається заступнику цієї робочої групи Тимченко Інні Вікторівні.
 
  •  
 
СЛУХАЛИ: Представника ВП «Южно-Української АЕС», ДП «НАЕК «Енергоатом» Гнезділова А.Д., який висловив незгоду з приводу даних, на основі яких проводилось дослідження.
 
  • голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна Віталія Борисовича, який запропонував представника ВП «Южно-Української АЕС», ДП «НАЕК «Енергоатом» прокоментувати по суті підняті у доповіді Тимченко І. В. питання.
 
СЛУХАЛИ: Представника ВП «Южно-Української АЕС», ДП «НАЕК «Енергоатом» Гнезділова А.Д., який зазначив, що він не готовий коментувати ці питання, що цим у них займається окремий відділ, але із ніхто не зміг бути присутнім на даному засіданні.
 
  • голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна Віталія Борисовича, який запропонував провести позачергове засідання басейнової ради на тему екологічного стану масивів вод басейну річки Південний Буг у Миколаївській області з урахуванням думок всіх зацікавлених сторін та заслуховуванням мінімум таких трьох доповідей: відповідної тимчасової робочої групи басейнової ради, представника ВП «Южно-Української АЕС», ДП «НАЕК «Енергоатом» та Миколаївського офісу водних ресурсів у Миколаївській області, тобто підрозділу Держводагентства, який безпосередньо займається цими проблемами
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: запропонував схвалити в цілому.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 31
«ПРОТИ» - 2
«УТРИМАЛИСЬ» - 0
 
ВИРІШИЛИ:
Вирішили схвалити більшістю.
 
 
Голова басейнової ради                                                            В.Б. Мокін
 
Секретар                                                                                      І.В. Галузова
 
Член рахункової комісії:                                                           Ю.В. Кокошко