ПРОТОКОЛ № 7 засідання басейнової ради Дністра

опубліковано 11.06.2021 13:15

10 червня 2021 року                                                                                м. Івано-Франківськ               
 
Місце проведення он-лайн засідання:
м. Івано-Франківськ, головний корпус ІФНТУНГ за допомогою додатку Google Meet, модератор зустрічі голова басейнової ради Дністра (далі – басейнова рада) Олег Мандрик.
Проведення засідання: з 10:00 по 11:45
Реєстрація членів басейнової ради: з 9:30 по 10:00
Закінчення реєстрації членів басейнової ради: 10:00
Присутні: 45 членів басейнової ради (перелік додається, додаток №1)
Всього: 72 членів басейнової ради
Засідання вважається правомочним, якщо присутні більше половини членів басейнової ради (присутні 62,5 % від загального складу).
 
СЛУХАЛИ: Олега Мандрика, голову басейнової ради. Проінформував присутніх про внесення змін до складу басейнової ради Дністра (наказ Державного агентства водних ресурсів від 27.05.2021 р. №367 «Про внесення змін до персонального складу басейнової ради Дністра»).
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - одноголосно.
«ПРОТИ»- немає.
«УТРИМАЛИСЬ»- немає.
Рішення прийняте 45 голосами, що становить 100 % голосів членів басейнової ради, присутніх на зборах.
 
СЛУХАЛИ: Олега Мандрика, голову басейнової ради, який запропонував винести на розгляд та затвердити порядок денний засідання:
  1. План управління ризиками затоплень району річкового басейну Дністра.
  2. Геоінформаційна система моніторингу стану річкових вод (ГІС-Дністер): результати апробації та перспективи використання.
  3. Агрегація масивів поверхневих вод РБР Дністра для оптимізації моніторингу.
  4. Різне.
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - одноголосно.
«ПРОТИ»- немає.
«УТРИМАЛИСЬ»- немає.
Рішення прийняте 45 голосами, що становить 100 % голосів членів басейнової ради, присутніх на зборах.
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
1. План управління ризиками затоплень району річкового басейну Дністра.
  1. Геоінформаційна система моніторингу стану річкових вод (ГІС-Дністер): результати апробації та перспективи використання.
  2. Агрегація масивів поверхневих вод РБР Дністра для оптимізації моніторингу.
  3. Різне.
 
І. План управління ризиками затоплень району річкового басейну Дністра.
СЛУХАЛИ: Костянтина Данько, завідувача лабораторії оцінки та управління ризиками затоплень відділу системних гідрометеорологічних досліджень Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України, експерта проекту ГЕФ/ПРООН/ОБСЄ/ЄЕК ООН.
Доповів про те, що відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом визначено основні зобов’язання України щодо впровадження Директиви 2007/60/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 23 жовтня 2007 р. про оцінку та управління ризиками затоплення (Паводкова директива). Відповідальним органом визначено Державну службу України з надзвичайних ситуацій, а співвиконавцями – Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України і Державне агентство водних ресурсів України.
Представив підготовлений проект Плану управління ризиками затоплення району річкового басейну Дністра, його основні розділи, напрацювання, а також окреслив подальші дії на шляху до його затвердження.
Запропонував прийняти до відома представлену інформацію а також долучитися до громадських обговорень Плану управління ризиками затоплення району річкового басейну Дністра, які триватимуть до 17 грудня.
 
ВИСТУПИЛИ:
Роман Михайлюк, начальник Дністровського бассейнового управління водних ресурсів, які кроки може зробити басейнова рада, щоб збільшити території, для яких необхідно розробити карти загроз і ризиків?
 
Костянтин Данько, завідувач лабораторії оцінки та управління ризиками затоплень відділу системних гідрометеорологічних досліджень Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України, експерт проекту ГЕФ/ПРООН/ОБСЄ/ЄЕК ООН.
Запропонував басейновим управлінням і регіональним офісам долучитися до роботи у створенні цифрових моделей рельєфу, які є основою для моделювання карт загроз та ризиків затоплення.
 
Олег Мандрик, голова басейнової ради.
Запропонував від імені басейнової ради звернутися до Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору, який очолює член-кореспондент Національної академії наук – Олександр Трофимчук, а також запропонував долучити до роботи студентів, компетентних у даному питанні.
 
Мирослав Мальований, національний університет «Львівська політехніка».
Підтримав пропозицію розробити програму та поділити площу, яку потрібно оцифрувати між установами. Також запропонував висунути пропозицію фінансування на державний рівень.
 
Роман Михайлюк, начальник Дністровського басейнового управління водних ресурсів.
Повідомив, що у Івано-Франківській області підготовлений проект обласної цільової протипаводкової програми в області на період до 2025 року. Є співпраця управління із обласною державною адміністрацією, стосовно оцінки першочергових заходів по запобіганню шкідливої дії води.
 
Ольга Пилипович, Львівський національний університет імені Івана Франка. Вказала, що студенти Львівського університету імені Івана Франка готові долучитися до цієї роботи, адже вони вже мають досвід під час написання курсових та магістерських робіт.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - одноголосно.
«ПРОТИ»- немає.
«УТРИМАЛИСЬ»- немає.
Рішення прийняте 45 голосами, що становить 100 % голосів членів басейнової ради, присутніх на зборах.
ВИРІШИЛИ:
  1. Інформацію про План управління ризиками затоплення району річкового басейну Дністра прийняти до відома та оприлюднити матеріали виступу на сайті Дністровського БУВР.
  2. Членам басейнової ради Дністра надати свої пропозиції щодо Плану управління ризиками затоплення району річкового басейну Дністра в секретаріат басейної ради Дністра для представлення їх в ДСНС.
 
ІІ. Геоінформаційна система моніторингу стану річкових вод (ГІС-Дністер): результати апробації та перспективи використання.
 
СЛУХАЛИ: Леоніда Заміховського, завідувача кафедри інформаційно-телекомунікаційних технологій і систем, доктора технічних наук, професора, академіка Української нафтогазової академії, керівника Прикарпатського відділення Української технологічної академії.
Доповів про створення на базі ІФНТУНГ геоінформаційної системи (ГІС-Дністер), яка дозволяє досліджувати гідрологічну ситуацію на ріці Дністер. На даному етапі вже встановлений автоматизований сучасний пост в м. Галич Івано-Франківської області, який в режимі реального часу здійснює моніторинг рівнів води.
«ГІС-Дністер» призначена для здійснення віддаленого моніторингу основних метеорологічних параметрів річкових вод і навколишнього середовища в контрольованих точках і передачі вимірювальних та візуальних даних для їх подальшої обробки, візуалізації, документування та тривалого зберігання.
Миколу Николайчука, доцента кафедри інформаційно-телекомунікаційних технологій і систем, кандидата технічних наук.
Доповів про диспетчерський інтерфейс системи. На сторінках інтерфейсу системи моніторингу містять інформацію відповідно до контрольованого параметру: вологість повітря; температура повітря; температура води; рівень води. Система моніторингу може комплектуватися підсистемою відео спостереження на базі ІР-камер з можливістю створення і перегляду відео архівів безпосередньо з ІР-камери, бо на серверній робочі станції моніторингу.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - одноголосно.
«ПРОТИ»- немає.
«УТРИМАЛИСЬ»- немає.
Рішення прийняте 45 голосами, що становить 100 % голосів членів басейнової ради, присутніх на зборах.
ВИРІШИЛИ:
  1. Інформацію  геоінформаційних систем моніторингу стану річкових вод (ГІС-Дністер): результати апробації та перспективи використання прийняти до відома.
 
ІІІ. Агрегація масивів поверхневих вод РБР Дністра для оптимізації моніторингу.
 
СЛУХАЛИ: Катерину Мудру, експерта гідролога, компанія Екологічний консалтинг Blue Rivers.
Доповіла про здійснення процесу агрегації масивів поверхневих вод Дністра за визначеними критеріями, що дозволило об’єднати всі МПВ у 207 груп. Згідно з програмою моніторингу на 2021 рік, моніторингом буде охоплено 66 МПВ, які входять у 54 груп (501 МПВ) і завдяки інтерполяції можна буде оцінити 43% МПВ річкового басейну. Для того, щоб у майбутньому на 100% охопити МПВ басейну Дністра моніторингом, у програму моніторингу потрібно додати як мінімум 153 пункти моніторингу (653 МПВ).
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - одноголосно.
«ПРОТИ»- немає.
«УТРИМАЛИСЬ»- немає.
Рішення прийняте 45 голосами, що становить 100 % голосів членів басейнової ради, присутніх на зборах.
 
ВИРІШИЛИ:
  1. Інформацію про агрегацію масивів поверхневих вод РБР Дністер прийняти до відома та використання в роботі.
 
IV. Різне.
 
СЛУХАЛИ: Олега Мандрика, голову басейнової ради.  
Зауважив, що на позачерговому засіданні басейнової ради Дністра 6-го травня 2021 року розглядалося питання щодо розмежування функцій Держводагентства, зокрема, передачу функцій водогосподарського меліоративного комплексу Міністерству аграрної політики та продовольства України з метою обрання одного із запропонованих проектів звернення щодо проекту Розпорядження КМУ «Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств, установ та організацій до сфери управління Державного агентства рибного господарства». Голосування не відбулося у зв’язку з відсутністю кворуму, а прийняття рішення було перенесено на наступне засідання басейнової ради.
Однак, дане питання втратило свою актуальність, а обрання проекту звернення є недоцільним, оскільки в Україні вже офіційно створено Державне агентство з меліорації та рибного господарства відповідним рішенням Кабінету Міністрів України від 24 травня 2021 року №539 «Деякі питання розподілу окремих повноважень центральних органів виконавчої влади у сфері меліорації земель».
 
СЛУХАЛИ: Романа Михайлюка, начальника Дністровського басейнового управління водних ресурсів.
Повідомив про заходи з підготовки Плану управління річковим басейном Дністра, котрі заплановані на 2021 рік.
 
 
 
Голова Басейнової ради                                                               Олег МАНДРИК
 
 
Виконавчий секретар                                                                  Іванна ГНАТИШИН
 
 
Члени рахункової комісії:                                                           Оксана БЕЛЕЙ
                                                                                              
                                                                                                          Ольга АНДРЕЙЧУК
                                                                                                         
                                                                                                           Вікторія РАШКОВЕЦЬКА