Протокол № 6 засідання басейнової ради річки Прип'ять

опубліковано 10.05.2021 09:25

06 травня 2021 року                                                                                                                     № 6
 
Формат засідання - онлайн відео-конференція шляхом використання додатку Google Meet.
Головував: В.Азима – заступник голови басейнової ради річки Прип’ять, начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.
Присутні: 32 члени басейнової ради (список додається).
 
Порядок денний засідання:
1. Щодо можливої передачі цілісних майнових комплексів від Держводагентства до Держрибагентства.
 
В.Азима запропонував для ефективної роботи засідання басейнової ради річки Прип’ять наступний регламент роботи:
- для доповіді – до 10 хв.
- для виступу та дебатів – до 10 хв.
- для внесення пропозицій та доповнень – до 5 хв.
Члени басейнової ради річки Прип’ять одноголосно погодилися із запропонованим регламентом роботи засідання.
 
Заступник голови басейнової ради річки Прип’ять В. Азима зазначив, що до секретаріату басейнової ради річки Прип’ять надійшли звернення від членів басейнової ради, громадських організацій та науковців, які пропонують провести позачергове онлайн-засідання басейнової ради річки Прип’ять для обговорення планів реформування галузі водного господарства шляхом передачі функцій і цілісних майнових комплексів із Державного агентства водних ресурсів України до сфери управління Державного агентства рибного господарства України.
 
1. Щодо можливої передачі цілісних майнових комплексів від Держводагентства до Держрибагентства.
 
СЛУХАЛИ: Ю.Серилка – виконавчого  секретаря басейнової ради річки Прип’ять, заступника голови правління «Житомирводпроект», який ознайомив членів басейнової ради річки Прип’ять із проєктом розпорядження Кабінету Міністрів України «Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств, установ та організацій до сфери управління Державного агентства рибного господарства» та проєктом постанови Кабінету Міністрів України «про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».
Також було зазаначено, що 22 квітня відбулося чергове засідання громадської ради при Держводагентстві на якому обговорювалось питання передачі цілісних майнових комплексів від Держводагентства до Держрибагентства.  Узагальнюючи усі наведені в процесі обговорення аргументи, члени громадської ради проголосували за застереження й засудження поспішного прийняття рішення без широкого обговорення з усіма зацікавленими сторонами.
Є.Герасімов–к.т.н. доцент, начальник науково-дослідної частини Національного університету водного господарства та природокористування у своєму виступі звернув увагу присутніх на те, що така передача є недоцільною оскільки відповідно до Стратегії зрошення та дренажу в України на період до 2030 року (схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 року №688-р) «Оптимізація структури експлуатаційних водогосподарських організацій має здійснюватися з урахуванням технологічних особливостей та специфіки водогосподарсько-меліоративного комплексу з дотриманням вимог забезпечення гідравлічної зв’язаності та технологічної цілісності меліоративних систем». Зважаючи на вищевикладене більшість водогосподарських об’єктів мають комплексне призначення (меліоративне, протиповіневе), ці об’єкти попадають під подвійне управління та обслуговування.
О.Левицький -  начальник відділу охорони навколишнього середовища ВП «Хмельницька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» зазначив, що в результаті  перепідпорядкування об’єктів водної інфраструктури будуть нанесені збитки аграріям та економіці в цілому. Крім цього, зміна організаційно-управлінської структури на початку вегетаційного періоду ставить під загрозу проведення сільськогосподарських робіт сезону 2021 року. Не врегульованим залишається питання проведення державного моніторингу, тому що всі функції зберігаються за Державним агентством водних ресурсів України, а усі експлуатаційні питання передаються до Державного агентства рибного господарства України.
І.Мерленко– керівник громадської організації «Чисте довкілля Волині» підняв питання щодо доцільності та мети реформування галузі наголосивши на тому, що прийняття рішень щодо реорганізації такої потужної і надважливої галузі потребує опрацювання, професійного та громадського обговорення, оскільки може призвести до негативних наслідків, в тому числі до розбалансування системи функціонування водного господарства та меліорації земель та створить загрозу для ефективного використання меліорованих сільськогосподарських угідь.
ГОЛОСУВАЛИ:
 «ЗА» - 29
 «ПРОТИ» - 1
 «УТРИМАЛИСЬ» -2
 Рішення прийняте 29 голосами, що становить 91% голосів, присутніх на засіданні.
 
ВИРІШИЛИ:
1. Звернутися до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Голови Держводагентства Валентина Шліхти щодо проєкта розпорядження Кабінету Міністрів України «Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств, установ та організацій до сфери управління Державного агентства рибного господарства».
 
 
Заступник голови
басейнової ради річки Прип’ять                                                                                                                                         Василь АЗИМА