ПРОТОКОЛ № 5 позачергового засідання Басейнової ради Пруту та Сірету

опубліковано 13.05.2021 11:09

11 травня 2021 року                                                                                    м.Чернівці
                                                                         
Формат засідання – відео конференція в режимі он-лайн за допомогою додатку Google Meet, модератор зустрічі голова Басейнової ради Пруту та Сірету Мирослав Заячук.
Час проведення засідання: з 15:00 по 16:00.
Прийняли участь: 21 особа (з правом голосу, список додається) з 33 членів Басейнової ради, що складає 63,6 % із загальної кількості членів ради.
                 
 
Порядок денний:
1.Про проєкт розпорядження  Кабінету Міністрів України «Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств, установ та організацій до сфери управління Державного агентства рибного господарства».
 
Голова Басейнової ради Пруту та Сірету Мирослав Заячук запропонував для ефективної роботи засідання Басейнової ради наступний регламент роботи:
- для доповіді – до 10 хв.
- для виступу і дебатів – до 10 хв.
- для внесення пропозицій та доповнень – до 5 хв.
Члени Басейнової ради одноголосно погодились із запропонованим порядком денним та регламентом роботи засідання.
 
1. Про проєкт розпорядження  Кабінету Міністрів України «Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств, установ та організацій до сфери управління Державного агентства рибного господарства».
 
СЛУХАЛИ:
Мирослава Заячука – Голову Басейнової ради Пруту та Сірету, декана географічного факультету, доктора географічних наук Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, який ознайомив присутніх з  проєктом розпорядження  Кабінету Міністрів України «Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств, установ та організацій до сфери управління Державного агентства рибного господарства», а також з аналітичною довідкою щодо економічних та правових ризиків передачі частини підрозділів «Державного агентства водних ресурсів України» іншій державній структурі розробленою ДП «Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків». Відповідно до вищевказаної  аналітичної довідки  проведення такої реорганізації можливе лише за умови узгоджених та скоординованих по часу дій різних органів виконавчої та законодавчої влади, та потребує значних фінансових витрат.
ВИСТУПИЛИ:
Андрій Кавуля – заступник Голови Басейнової ради Пруту та Сірету, начальник БУВР Пруту та Сірету, зазначив що Басейнове управління водних ресурсів річок Прут та Сірет здійснює управління водними ресурсами за басейновим принципом на території Чернівецької та Івано-Франківської області та заходи із протипаводкового захисту і гідротехнічної меліорації на території Чернівецької області. До складу управління входить 5 експлуатаційних дільниць (на яких працюють по 15-20 чоловік та є закріплена техніка) робота яких зосереджена на забезпеченні протипаводкового захисту та здійсненні експлуатаційних заходів на меліоративних системах. Неврегульованим залишається питання відокремлення меліоративної складової від діяльності управління (штати, техніка, будівля), а також відсутність чіткого механізму провадження даного розпорядження.
Роман Михайлюк – начальник Дністровського басейнового управління водних ресурсів, підняв питання щодо доцільності реформування галузі водного господарства, оскільки водогосподарські організації виконують комплексне призначення і є цілісними майновими комплексами.  
Тетяна Негадайлова – начальник Чернівецького обласного центру з гідрометеорології висловила занепокоєння щодо здійснення контролю за водокористуванням і те, що у одного суб’єкта будуть зосереджені різні повноваження. 
Юрій Ющенко – доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри гідрометеорології та водних ресурсів Чернівецького національного університету ім.Юрія Федьковича підтримав основну думку щодо розпорядження,яка вже прозвучала. Підкреслив що даний проект постанови виник надзвичайно швидко та несподівано, потребує попереднього детального обговорення та опрацювання відповідно до норм чинного законодавства. Необхідно звертатися з пропозицією затримання цього проекту для проведення всебічного обговорення та аналізу.
Микола Білоконь – начальник Управління екології та природних ресурсів Чернівецької обласної державної адміністрації, зауважив що дане розпорядження Кабміну не на часі, занепокоєння викликає екологічна складова, зокрема система моніторингу довкілля, охорона водних ресурсів, виконання різних природоохоронних Програм та інших функцій, які виконують водогосподарські організації.
Світлана Скрикуляк – Голова громадської організації «Новоселицька агенція економічного розвитку та транскордонної співпраці» висловила пропозицію, як представник громадськості, що обов’язково необхідно провести  обговорення даного проєкту розпорядження.
ГОЛОСУВАЛИ: «ЗА» - 20.  «ПРОТИ» – немає.  «УТРИМАЛИСЬ» - 1.
  Рішення прийняте 20 голосами, що становить 95,3% голосів членів, присутніх на засіданні.
 
ВИРІШИЛИ:
1. Направити звернення  до керівництва Державного агентства водних ресурсів України щодо проєкту розпорядження  Кабінету Міністрів України «Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств, установ та організацій до сфери управління Державного агентства рибного господарства» (звернення додається).
Голова Басейнової ради                                                                   Мирослав Заячук
 
Виконавчий секретар                                                                  Мальвіна Геніч