Дата проведення ради – 22 травня 2020 року у форматі «он-лайн» відео-конференції в додатку Google Meet на базі Вінницького національного технічного університету
Час проведення ради: з 1100 до 1400.
Час початку реєстрації: 1000.
Час закінчення реєстрації ради: 1100.
Присутні 35 особи (перелік додається) з 54 членів басейнової ради, що складає 65 % від загального складу басейнової ради, а також усі, хто забажав бути присутнім.
Порядок денний
1. Аналіз проблем в басейні річки Південний Буг, які можуть призвести до недосягнення доброго стану її масивів вод у найближчій перспективі.
2. Залучення потенціалу науки та освіти для вирішення проблем басейну річки Південний Буг.
3. Організаційні питання роботи БР.
4. Різне.
Відкриття четвертого засідання басейнової ради.
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна Віталія Борисовича. Відкрив засідання басейнової ради, привітав усіх присутніх з Днем Південного Бугу.
СЛУХАЛИ: заступника голови басейнової ради Південного Бугу, начальника БУВР Південного Бугу – Магеру Андрія Павловича. Приєднався до привітань, побажав чистої води, вирішення усіх проблемних питань в басейні Південного Бугу та плідної праці ради.
1. Аналіз проблем в басейні річки Південний Буг, які можуть призвести до недосягнення доброго стану її масивів вод у найближчій перспективі.
СЛУХАЛИ: доповідь члена басейнової ради Південного Бугу, голови комісії з питань охорони природи та екобезпеки водних екосистем – Деркача Олега Михайловича та кандидата технічних наук, доцента кафедри екологічної хімії Національного університету кораблебудування
Тимченко І. В. на тему «Аналіз проблем басейну Південного Бугу як чинників недосягнення доброго стану масивів вод у нижній течії річки».
СЛУХАЛИ: доповідь заступника начальника гідротехнічного цеху з експлуатації водосховищ Каскаду ГЕС-ГАЕС, ВП «Южно-Українська АЕС», ДП «НАЕК «Енергоатом» Андрія Гнезділова на тему «Актуальне питання сьогодення - збереження водності і оздоровлення гідрологічної ситуації в нижній течії р. Південний Буг – заповнення Олександрівського водосховища до проектної позначки 20,7 м та розчищення притоків малих річок».
Обговорення питання проблем басейну Південного Бугу як чинників недосягнення доброго стану масивів вод у нижній течії річки.
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна В. Б. Запропонував створити тимчасову робочу групу з проблем екологічного стану масивів вод басейну річки Південний Буг у Миколаївській області, яка має вивчити проблемні питання та запропонувати оптимальне рішення щодо досягнення доброго екологічного стану у цих масивах вод на одному із наступних засідань басейнової ради. На посаду голови робочої групи рекомендував обрати Деркача О. М. (склад робочої групи – у Додатку А).
СЛУХАЛИ: доповідь виконавчого секретаря басейнової ради Південного Бугу, начальника відділу водних відносин Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг, Галузову Інну В’ячеславівну щодо стану формування Плану управління річковим басейном (ПУРБ) Південного Бугу.
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна В. Б. Рекомендував продовжити роботу над підготовкою ПУРБ Південного Бугу згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 18.05.2017 № 336 «Про затвердження Порядку розроблення плану управління річковим басейном» та дотримуватись встановлених Держводагентством термінів виконання робіт. Відповідальність за реалізацію рішення покласти на заступника голови басейнової ради Магеру А.П.
СЛУХАЛИ: доповідь члена басейнової ради, голову комісії з питань організаційних та соціально-економічних механізмів відновлення та стабілізації стану басейну, Клименка Юрія Миколайовича «Про управлінські заходи басейнової ради Південного Бугу», який запропонував звернутись до органів місцевого самоврядування, розташованих на території басейну, щодо розробки та прийняття локальних нормативних актів, спрямованих на збереження та відновлення водних ресурсів Південного Бугу, зокрема шляхом:
перевірки наявності заходів із водо збереження та відновлення водних екосистем у стратегіях розвитку територіальних громад та планах реалізації стратегій;
встановлення жорсткого контролю за використанням поверхневих та підземних вод шляхом реалізації програм створення мереж автоматизованих постів моніторингу;
встановлення дієвого контролю та відповідальності за порушення прибережних захисних смуг агропідприємствами та іншими водокористувачами;
включення до програми відновлення водних екосистем заходів із видобутку поживних речовин та енергії із стічних вод за сучасними світовими технологіями;
звернутись до підприємств, розташованих на території басейну, з пропозицією прийняти участь у співфінансуванні проектів, спрямованих на підтримку доброго екологічного стану річки Південний Буг;
розробити рекомендації з уніфікованого механізму співфінансування проектів спрямованих на відновлення та підтримку доброго екологічного стану річки Південний Буг.
ГОЛОВУЮЧИЙ: запропонував обговорити кожну із висловлених пропозицій та, за необхідності, внести зміни до них. Після того, як ніхто змін не вніс, запропонував покласти відповідальність за реалізацію внесених пропозицій до проєкту рішення на автора цих пропозицій – голову комісії ради з питань організаційних та соціально-економічних механізмів відновлення та стабілізації стану басейну Клименка Ю. М.
2. Залучення потенціалу науки та освіти для вирішення проблем басейну річки Південний Буг.
СЛУХАЛИ: доповідь члена басейнової ради Південного Бугу, голову комісії ради з питань науки та освіти Мудрака Олександра Васильовича та члена басейнової ради, заступника голови комісії ради з питань науки та освіти Єфремової Ольги Олексіївни на тему «Реалізація освітньо-наукового потенціалу навчальних закладів для поліпшення екологічного стану басейни річки Південний Буг».
ГОЛОВУЮЧИЙ: Запропонував затвердити перелік заходів щодо залучення потенціалу науки і освіти для вирішення проблем басейну річки Південний Буг і рекомендувати комісії з освіти та науки та іншим комісіям басейнової ради розвивати співпрацю у цьому напрямку. Відповідальність за реалізацію рішення покласти на голову комісії з освіти та науки Мудрака О.В. та голову Комісії з питань кадастру водних об’єктів та водогосподарських проблем басейнової ради Південного Бугу Мокіна В.Б.
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу, голову комісії ради з питань кадастру водних об’єктів та водогосподарських проблем –
Мокіна В. Б. щодо проведення Міжнародного конкурсу з Data Science та штучного інтелекту на базі платформи Kaggle (Google) «Prediction BOD in river water», організованого басейновою радою у 2019-2020 рр., членів команди «Oahega» у складі:
1. Шевчук Віталій Володимирович – провідний дослідник даних, інженер машинного навчання компанії «Vimmi» (Shevchuk Vitalii Volodymyrovich – Lead Data Scientist/Machine Learning engineer at Vimmi, Ukraine);
2. Ковенко Володимир Андрійович – студент групи 1ІСТ-18б факультету комп’ютерних систем і автоматики Вінницького національного технічного університету, дослідник даних, інженер машинного навчання компанії «Vimmi» (Kovenko Volodymyr Andreevich – Data Scientist/Machine Learning engineer.
Запропонував вручити грамоти переможців конкурсу за підписом голови ради. Інші місця не присуджувати, оскільки інші команди не пройшли етап верифікації, проведений платформою Kaggle та Комісією з питань кадастру водних об’єктів та водогосподарських проблем басейнової ради. Відповідальність за реалізацію рішення запропонував покласти на себе як на голову басейнової ради та голову комісії ради з питань кадастру водних об’єктів та водогосподарських проблем.
3. Організаційні питання роботи басейнової ради.
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна В. Б. щодо зміни складу комісій басейнової ради за поданням голів комісій басейнової ради (Додаток Б). Наступне засідання провести у IV кварталі 2020 року.
СЛУХАЛИ: виконавчого секретаря басейнової ради Південного Бугу, Галузову І. В. щодо наявної заяви пана Крісанова Дмитра Валерійовича, призначеного на посаду голови Кодимської РДА, про включення до складу басейнової ради Південного Бугу та про виключення з членів ради пана Гладенького Генадія Митрофановича у зв’язку зі звільненням з вищевказаної посади, що унеможливлює його перебування у складі басейнової ради Південного Бугу, згідно пункту 4.14. Положення про басейнову раду Південного Бугу заміщення квот особами, на яких покладено обов’язки станом на сьогодні.
ГОЛОВУЮЧИЙ: Надійшла пропозиція проголосувати за рішення четвертого засідання басейнової ради в цілому.
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 35
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» - 0
ВИРІШИЛИ:
Вирішили схвалити одноголосно.
СЛУХАЛИ: заступника голови басейнової ради Південного Бугу, начальника БУВР Південного Бугу – Магеру А. П.
У зв’язку з карантином відзначення Дня Південного Бугу проводиться у діджітал-форматі, Басейнове управління водних ресурсів річки Південний Буг презентує шановним членам ради та гостям засідання відеоролик, в якому максимально викладено інформацію про річку Південний Буг.
Голова басейнової ради В.Б. Мокін
Секретар І.В. Галузова
Члени рахункової комісії: Ю.В. Кокошко, Л.І. Башняк