02 листопада 2022 року № 10
Формат засідання - онлайн відео-конференція шляхом використання додатку Google Meet.
Головував: В.Азима – заступник голови басейнової ради річки Прип’ять, начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.
Присутні: 28 членів басейнової ради (список додається).
Порядок денний засідання:
1. Про розвиток водогосподарського комплексу в умовах воєнного часу та можливої передачі цілісних майнових комплексів від Держводагентства до Держрибагентства.
В.Азима запропонував для ефективної роботи засідання басейнової ради річки Прип’ять наступний регламент роботи:
- для доповіді – до 10 хв.
- для виступу та дебатів – до 10 хв.
- для внесення пропозицій та доповнень – до 5 хв.
Члени басейнової ради річки Прип’ять одноголосно погодилися із запропонованим регламентом роботи засідання.
Заступник голови басейнової ради річки Прип’ять В. Азима зазначив, що до секретаріату басейнової ради річки Прип’ять надійшли звернення від членів басейнової ради, громадських організацій та науковців, які пропонують провести позачергове онлайн-засідання басейнової ради річки Прип’ять для обговорення принципів управління водними ресурсами за європейськими підходами в умовах воєнного часу та планів реформування галузі водного господарства шляхом передачі функцій і цілісних майнових комплексів із Державного агентства водних ресурсів України до сфери управління Державного агентства рибного господарства України.
1. Про розвиток водогосподарського комплексу в умовах воєнного часу та можливої передачі цілісних майнових комплексів від Держводагентства до Держрибагентства.
СЛУХАЛИ: Ю.Серилка – виконавчого секретаря басейнової ради річки Прип’ять, заступника голови правління «Житомирводпроект», який ознайомив членів басейнової ради річки Прип’ять із розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2022 року №714-р «Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств, установ та організацій до сфери управління Державного агентства рибного господарства».
Ю.Серилко зазначив, що у водній галузі зараз активно впроваджуються основні принципи управління водними ресурсами за європейськими підходами, зокрема Директиви 2000/60/ЄС Європейського парламенту та Ради від 23 жовтня 2000 року про встановлення рамок діяльності Співтовариства у сфері водної політики та 2007/60/ЄС Європейського парламенту та Ради від 23 жовтня 2007 року про оцінку та управління ризиками затоплення. Дане розпорядження може мати негативний вплив на подальший статус кандидата на членство в Європейському Союзі для України.
Більшість малих річок, які є природними об’єктами одночасно є і магістральними каналами-водоприймачами, що перебувають на балансі водогосподарських організацій. Захист від шкідливої дії вод та побудова захисних комплексів у вигляді водозахисних дамб, берегоукріплень та інших захисних споруд потребує їх експлуатації.
Є.Герасімов–к.т.н. доцент, начальник науково-дослідної частини Національного університету водного господарства та природокористування у своєму виступі звернув увагу присутніх на те, що надзвичайно важливим є збереження функцій водогосподарських організацій, щодо виконання робіт, пов’язані з забезпеченням потреб населення та галузей економіки у водних ресурсах, заходів щодо захисту від підтоплення населених пунктів, сільськогосподарських угідь, виробничих об’єктів, щодо поліпшення сільськогосподарських земель, перетворення несприятливих природних умов на сприятливі, підвищення родючості, захист від забруднення та виснаження ґрунтів, раціональне використання водних ресурсів, досягнення високих і стійких врожаїв.
І.Мерленко– керівник громадської організації «Чисте довкілля Волині» підняв питання щодо доцільності та мети реформування галузі наголосивши на тому, що більшість водогосподарських об’єктів мають комплексне призначення (меліоративне, протиповіневе), ці об’єкти попадають під подвійне управління та обслуговування.
Р.Кравчук – заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області та В.Тимощук – заступник начальника управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА наголосили на тому, що передача цілісного майнового комплексу як юридичної особи із усім закріпленим за нею майном, містить ризик втрати реалізації функцій Держводагентства у межах адміністративних одиниць, де функції із управління, використання і відтворення поверхневих водних ресурсів та захисту від шкідливої дії вод реалізуються через Регіональні офіси водних ресурсів.
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 28
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» -0
Рішення прийняте 28 голосами, що становить 100% голосів, присутніх на засіданні.
ВИРІШИЛИ:
1. Направити лист схвалений членами басейнової ради до Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.
Заступник голови
басейнової ради річки Прип’ять Василь АЗИМА