ПРОТОКОЛ № 10 засідання басейнової ради Південного Бугу

опубліковано 10.12.2021 11:14

02.12.2021                                                                                             м. Вінниця
 
Дата проведення ради – 2 грудня 2021 року у форматі «он-лайн» відео-конференції в додатку Google Meet на базі Вінницького національного технічного університету.
Час проведення ради: з 1100 до 1400.
Час початку реєстрації: 1030.
Час закінчення реєстрації ради: 1100.
Присутні 30 осіб (перелік додається (Додаток 1) з 55 членів басейнової ради, що складає 54,5 % від загального складу басейнової ради), а також усі, хто забажав бути присутнім.
 
Порядок денний
 
1. Організаційні питання роботи басейнової ради.
2. Стан підготовки Плану управління річковим басейном.
2.1. ПУРБ Південного Бугу: стан справ і перспективи формування. Олексій Ярошевич – міжнародний експерт.
2.2. Стан підготовки питань ПУРБ та плани щодо його розроблення і затвердження. Ілля Дяконович – начальник БУВР Південного Бугу Інна Галузова – начальник відділу водних відносин та басейнової взаємодії БУВР Південного Бугу.
2.3. Обговорення питання в цілому.
3. Автоматичний та автоматизований моніторинг поверхневих вод.
3.1. Автоматизована система моніторингу довкілля Донецької області. Євген Нестеров – начальник відділу охорони навколишнього середовища «Центру моніторингу довкілля» Донецької обласної ради.
3.2. Удосконалення моніторингу поверхневих вод. Юрій Клименко – голова комісії з питань організаційних та соціально-економічних механізмів відновлення та стабілізації стану басейну.
3.3. Досвід використання технологій інтернету речей для автоматичного моніторингу якості та рівня вод у світі та нові можливості для України. Дмитро Озеров – директор SigFox Ukraine.
3.4. Обговорення питань автоматичного та автоматизованого моніторингу поверхневих вод. Участь взяли начальник Сіверсько-Донецького БУВР (м. Слов’янськ), ГО "Фрі-Ардуїно" (мережа "EcoCity") (м. Івано-Франківськ) та керівник Вінницького кластеру з приладобудування та автоматизації.
4. Залучення потенціалу науки, освіти та громадськості для вирішення проблем басейну річки Південний Буг.
4.1. Аналіз проведених просвітницько-освітніх заходів та результатів залучення потенціалу науки та освіти для вирішення проблем басейну річки Південний Буг. Олександр Мудрак – голова комісії з питань науки та освіти.
4.2. Про інформаційну технологію збирання та систематизації даних про стан та проблеми масивів вод басейну р. Південний Буг з використанням технологій штучного інтелекту. Віталій Мокін – голова комісії з питань кадастру водних об'єктів та водогосподарських проблем.
4.3. Стан проблем із об’єктами ПЗФ у басейні р. Південний Буг. Владислав Артамонов – голова комісії з питань біорізноманіття та природно-охоронних територій.
4.4. Малі річки міста – досвід та виклики. Назар Коваленко – заступник директорки КП «Інститут розвитку міст» Вінницької міськради, Янна Чайковська – координаторка проекту «Малі річки Вінниці».
4.5 Обговорення питання в цілому.
5. Підвищення ефективності роботи басейнової ради (БР).
5.1. Звіти голів робочих органів БР про результати роботи за рік і плани на наступний рік. Оцінювання їх ефективності роботи. За результатами звіту: можливі зміни назв цих робочих органів, їх голів або створення нових робочих органів.
Юрій Клименко – голова комісії з питань організаційних та соціально-економічних механізмів відновлення та стабілізації стану басейну.
Віталій Мокін – голова комісії з питань кадастру водних об'єктів та водогосподарських проблем.
Сергій Кватернюк – голова комісії ради з питань моніторингу стану поверхневих та підземних вод.
Олег Деркач – голова комісії з питань охорони природи та екобезпеки водних екосистем, голова тимчасової робочої групи з проблем екологічного стану масивів вод басейну річки Південний Буг у Миколаївській області (був відсутній на засіданні).
Владислав Артамонов – голова комісії з питань біорізноманіття та природно-охоронних територій.
Олександр Мудрак – голова комісії з питань науки та освіти.
5.2. Підведення підсумків. Віталій Мокін – голова басейнової ради Південного Бугу.
5.3. Затвердження Плану роботи БР на 2022 рік. Віталій Мокін – голова басейнової ради Південного Бугу.
6. Різне.
Відкриття засідання басейнової ради.
 
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна Віталія Борисовича. Відкрив засідання басейнової ради, запропонував, за наявності, внести пропозиції щодо зміни порядку денного та запропонованого регламенту. Зазначив, що голови комісій ради з питань організаційних та соціально-економічних механізмів відновлення та стабілізації стану басейну та з питань кадастру водних об'єктів та водогосподарських проблем запропонували розглянути додаткове важливе питання «Автоматичний та автоматизований моніторинг поверхневих вод» і що вже є запрошені експерти із доповідями щодо цього питання. Крім того, звернув увагу на те, що запрошені експерти-доповідачі попередили, що не зможуть бути весь час на засіданні, а тому запропонував змінювати порядок виступів у робочому порядку.
 
  •  
«ЗА» - 30
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» - 0
 
  •  
Зміни затвердити одноголосно.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: Запропонував спочатку заслухати доповіді запрошених гостей-експертів, а потім вже перейти до організаційних питань роботи ради.
 
Стан підготовки Плану управління річковим басейном.
 
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна Віталія Борисовича. Надав слово для доповіді Ярошевичу Олексію Євгеновичу – міжнародному експерту з розробки Планів управління річковими басейнами (ПУРБ).
 
СЛУХАЛИ: міжнародного експерта з розробки Планів управління річковими басейнами Ярошевича О.Є., який надав вичерпну інформацію щодо підготовки ПУРБ Південного Бугу та стан справ і перспективи формування. Звернув увагу на нещодавно прийняті зміни в законодавстві стосовно формування планів управління річковими басейнами прийнятими
Постановою Кабінету Міністрів України від 1 вересня 2021 р. № 922 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» та Наказу Міндовкілля № 752 від 15 листопада 2021 р. «Про внесення змін до планів-графіків процесу розроблення проєктів планів управління річковими басейнами».
         Звернув увагу на План-графік процесу розроблення проєкту Плану управління річковим басейном Південного Бугу та терміни виконання конкретних розділів структури ПУРБ Південного Бугу.
         Розтлумачив механізми виконання та досягнення екологічних цілей, котрі передбачає розробка ПУРБ для кожного з масивів поверхневих вод.
         Також привітав голову та членів ради з ювілейним десятим засіданням, акцентував увагу членів ради на важливості даного дорадчого органу в формуванні ПУРБ та необхідності в майбутньому розгляду басейновою радою різних заходів (програм/проєктів/донорів/інвестицій) на 2025-2030 роки, які б допомогли у досягненні доброго екологічного стану масивів вод басейну Південного Бугу.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: Подякував за ґрунтовну доповідь та повідомив про наявність в структурі органів басейнової ради комісії з питань організаційних та соціально-економічних механізмів відновлення та стабілізації стану басейну, яка аналізує та долучається до пошуку заходів, спрямованих на відновлення масивів поверхневих вод та на залучення місцевих органів виконавчої влади (ОТГ) за територіальною належністю.
         Поцікавився, яким чином планується оцінювати стан масивів поверхневих вод, на яких жодного разу не проводився моніторинг.
 
СЛУХАЛИ: Ярошевича О.Є., який ознайомив присутніх з інструментами оцінювання стану масивів вод у європейських колег та заходами, що плануються в басейні Південного Бугу, а саме – відкриття в Одеській області акредитованої до стандартів ЄС лабораторії, де буде проводитись моніторинг по 55-60 хімічних показниках, згідно яких і буде оцінюватись стан масивів вод та басейну в цілому.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: подякував за відповідь. Звернувся з питанням щодо можливості залучення міжнародних донорів для покращення стану масивів вод у басейні річки Південний Буг, оскільки наша річка не є транскордонною та є менш привабливою для міжнародних інвестицій, порівняно із транскордонними басейнами.
 
СЛУХАЛИ: Ярошевича О.Є., який порадив звернутись за підтримкою до Швейцарських колег за підтримки ініціативи з боку Міндовкілля України.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: поцікавився наявністю у присутніх питань, дякував поважному спікеру за доповідь та цінні поради.
 
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна В. Б., який запросив до доповіді представників БУВР Південного Бугу щодо стану підготовки питань ПУРБ та планів щодо його розроблення і затвердження.
 
СЛУХАЛИ: начальника відділу водних відносин та басейнової взаємодії БУВР Південного Бугу Галузову Інну Вʼячеславівну. Ознайомила присутніх зі станом розробки ПУРБ на сьогодні та планами на 2022 рік.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: поцікавився наявністю у присутніх питань, подякував за доповідь.
 
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна В. Б., який запросив до слова Євгена Нестерова – начальника відділу охорони навколишнього середовища «Центру моніторингу довкілля» Донецької обласної ради з доповіддю «Автоматизована система моніторингу довкілля Донецької області».
 
СЛУХАЛИ: Є. Нестерова, який поділився досвідом встановлення та експлуатації автоматизованих систем моніторингу поверхневих вод у Донецькій області у басейні р. Сіверський Донець, охарактеризував переваги, можливості та перспективи таких систем, поділився досвідом їх експлуатації.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: подякував за відповідь. Звернувся з питаннями щодо вартості встановлення однієї системи стаціонарного та пересувного моніторингу, а також поцікавився аналізом даних автоматизованої системи моніторингу, особливостями встановлення та експлуатації.
 
СЛУХАЛИ: Є. Нестеров повідомив орієнтовну вартість, джерело фінансування та орган державної влади, на який покладено функції обслуговування, спостереження та аналізу даних автоматизованих систем моніторингу. Ознайомив присутніх з критеріями вибору місць встановлення даних систем.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: поцікавився наявністю у присутніх питань, подякував за доповідь.
 
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна В. Б., який запросив до слова начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчука Сергія Івановича.
 
СЛУХАЛИ: Трофанчука С. І. Привітав присутніх, поділився стратегією співпраці з Донецькою обласною радою в частині оздоровлення річки Сіверський Донець та встановлення 8 постів автоматизованої системи моніторингу в її басейні на території Донецької області. Дані пости моніторингу дають можливість водникам оперативно виявляти та реагувати на погіршення стану якості поверхневих вод.   
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: подякував за коментар. Поцікавився у Євгена Нестерова, яка компанія встановлювала дані системи моніторингу.
 
СЛУХАЛИ: Є. Нестерова. Повідомив, що дане обладнання – австрійського виробництва, а виконанням робіт щодо встановлення обладнання займалась спеціалізована вітчизняна компанія, яка стала переможцем на оголошених торгах у порталі «Prozorro».
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: поцікавився наявністю у присутніх питань.
 
СЛУХАЛИ: члена ради, голову комісії ради з моніторингу вод Кватернюка Сергія Михайловича, який поцікавився повною вартістю даної системи моніторингу.
 
СЛУХАЛИ: Є. Нестеров ознайомив присутніх з вартістю проектної документації даного проєкту станом на 2017 рік. Інформація щодо повної вартості відсутня.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: поцікавився наявністю у присутніх питань, подякував за відповідь.
 
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна В. Б., який запросив до доповіді директора компанії, яка є оператором французької компанії Sigfox в Україні, Дмитра Озерова на тему «Досвід використання технологій інтернету речей для автоматичного моніторингу якості та рівня вод у світі та нові можливості для України»
 
СЛУХАЛИ: Д. Озеров, який ознайомив присутніх з досвідом використання технологій «Інтернет речей» від компанії Sigfox для автоматичного моніторингу якості та рівня вод у світі та охарактеризував нові можливості для України, які вони пропонують.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: поцікавився орієнтовною вартістю датчиків, які дають змогу автоматизованого моніторингу якості та кількості водних ресурсів, що пропонує компанія, та терміну роботи заряду однієї батареї, яка дає можливість зв’язку з давачем.
 
СЛУХАЛИ: Д. Озерова, який повідомив присутнім орієнтовну вартість давачів. Звернув увагу на легкість монтажу та експлуатації даних пристроїв і на те, що компанія Sigfox надає послуги з супроводу під час експлуатації пристроїв за порівняно низьку плату. Щодо терміну роботи батареї повідомив, що все залежить від частоти передавання інформації з конкретного давача, але в середньому це складає від одного до трьох років.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: поцікавився роботою компанії на території басейну Південного Бугу, а саме, в межах Вінницької та Миколаївської областей.
 
СЛУХАЛИ: Д. Озерова, який повідомив про співпрацю на територіях басейну Південного Бугу в агросекторі та в секторі перевезень.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: поцікавився наявністю у присутніх питань.
 
СЛУХАЛИ: члена ради, голову комісії ради з моніторингу вод Кватернюка Сергія Михайловича, який поцікавився технічними характеристиками та особливостями встановлення даних датчиків чи комплексів моніторингу води, які представляє компанія Sigfox.
 
СЛУХАЛИ: Д. Озерова, який повідомив про можливість монтажу даного обладнання на буї в природному середовищі або на основах мостових переїздів через річку, що свідчить про простоту монтажу.
 
СЛУХАЛИ: члена ради, Кватернюка С. М., який поцікавився співпрацею компанії в частині міжнародних грандів щодо встановлення такого обладнання для моніторингу стану поверхневих вод.
 
СЛУХАЛИ: Д. Озерова, який засвідчив про відсутність досвіду в його компанії співпраці такого характеру.
 
СЛУХАЛИ: координатора мережі громадського моніторингу «EcoCity» з м. Івано-Франківськ Олексія Трелевського, який поцікавився яким каналом передачі даних користується компанія.
 
СЛУХАЛИ: Д. Озерова, який повідомив що Sigfox це – і технологія, і мережа.
 
СЛУХАЛИ: члена басейнової ради, голову комісії з питань організаційних та соціально-економічних механізмів відновлення та стабілізації стану басейну Клименка Ю. М., який цікавився статистикою надійності в гірській місцевості.
 
СЛУХАЛИ: Д. Озерова, який повідомив про досить високу надійність передачі сигналу.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: поцікавився наявністю у присутніх питань, подякував за відповіді.
 
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна В. Б., який запросив до доповіді на тему «Удосконалення моніторингу поверхневих вод» члена басейнової ради, голову комісії з питань організаційних та соціально-економічних механізмів відновлення та стабілізації стану басейну
Клименка Ю. М.
 
СЛУХАЛИ: Клименка Ю. М., який ознайомив присутніх з можливостями та напрямками удосконалення моніторингу поверхневих вод басейну Південного Бугу, у т.ч. шляхом встановлення в басейні станцій автоматичного та автоматизованого моніторингу вод.
 
СЛУХАЛИ: члена басейнової ради, начальника БУВР Південного Бугу Дяконовича Іллю Мар’яновича, який висловив пропозицію спільно з членом ради Мудраком Олександром Васильовичем щодо ініціативи звернення до Вінницької обласної ради з ґрунтовним клопотанням про виділення коштів на встановлення автоматизованих пунктів спостереження поверхневих вод на річці Південний Бугу у межах Вінницької області, оскільки Південний Буг це – основна річка, що забезпечує 85% господарсько-питних потреб населення області.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: схвалив дану ініціативу, доручив робочим органам готувати необхідні клопотання. Зауважив, що у разі, якщо будуть звернення від членів ради й з інших адміністративних утворень на територій басейну, тоді варто аналогічний лист продублювати і для них.
Запропонував перейти до організаційних питань ради.
 
Організаційні питання роботи басейнової ради.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: надав слово виконавчому секретарю басейнової ради Південного Бугу Галузовій Інні Вʼячеславівні.
 
  • виконавчого секретаря басейнової ради Південного Бугу Галузову Інну Вʼячеславівну щодо інформування членів ради про наявність клопотань щодо заміни представників від чотирьох установ, чиї представники з різних причин змінилися, а саме:
 
  • Кіровоградська обласна державна адміністрація повідомила про виключення Мацьків Яни Василівни, яка представляла інтереси даної установи та перебувала на посаді директора департаменту екології, природних ресурсів та поливно-енергетичного комплексу, та про включення Дубровського В’ячеслава Юрійовича – директора департаменту екології, природних ресурсів та поливно-енергетичного комплексу Кіровоградської обласної державної адміністрації;
 
  • Кодимська міська рада Подільського району Одеської області делегувала новопризначеного голову Кодимської міської ради – Лупашка Сергія Івановича замість Кірсанова Дмитра Валерійовича, який представляв інтереси даної установи та перебував на посаді голови Кодимської міської ради.
 
  • Черкаська обласна державна адміністрація повідомила про виключення Звягінцевої Олени Миколаївни, яка представляла інтереси даної установи та перебувала на посаді начальника управління екології та природних ресурсів, та про включення Довгої Людмили Володимирівни – заступника начальника управління екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації;
 
  • Черкаська обласна рада повідомила про виключення Тарасенка Валентина Петровича, який представляв інтереси даної установи та перебував на посаді першого заступника голови, та про включення Лісового Сергія Миколайовича – заступника голови Черкаської обласної ради.
 
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна В. Б. щодо зміни делегованих представників від зацікавлених у подальшій співпраці з радою установ, до складу басейнової ради. Запропонував схвалити в цілому.
 
  •  
«ЗА» - 30
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» - 0
                                  
  •  
Вирішили схвалити одноголосно.
 
Залучення потенціалу науки, освіти та громадськості для вирішення проблем басейну річки Південний Буг
 
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна В. Б., який, в якості голови комісії ради з питань кадастру водних об'єктів та водогосподарських проблем, виступив із доповіддю на тему «Аналіз проведених просвітницько-освітніх заходів та результатів залучення потенціалу науки та освіти для вирішення проблем басейну річки Південний Буг», спільно із головою комісії ради з питань науки та освіти Мудраком Олександром Васильовичем. Крім того, Мокін В.Б. виступив з одноосібною доповіддю «Про інформаційну технологію збирання та систематизації даних про стан та проблеми масивів вод басейну р. Південний Буг з використанням технологій штучного інтелекту».
Присутні були ознайомлені з проведеними науковцями заходами та дослідженнями у басейні Південного Бугу та результатами цієї роботи. Була наведена кількість захищених наукових робіт, проведених наукових конференцій, де розглядалась тематика проблем у басейні та шляхів їх вирішення. Була наведена інформація про проведення ряду екологічних акцій та конкурсів, направлених на розвиток екологічної свідомості серед школярів, молоді та населення.
Була охарактеризована інформаційна технологія збирання та систематизації даних про стан та проблеми масивів вод басейну річки Південний Буг з використанням технологій штучного інтелекту, яка розробляється аспірантами та викладачами кафедри системного аналізу та інформаційних технологій Вінницького національного технічного університету в якості членів ІТ-секції комісії ради з питань кадастру водних об'єктів та водогосподарських проблем. Мокін В.Б. зазначив, що у разі завершення створення цієї інформаційної інтелектуальної технології з’явиться можливість автоматичного збирання відкритої інформації з веб-ресурсів, звітів та інших текстових джерел про стан і проблеми масивів вод, в ідеалі – усіх, з автоматичною геоприв’язкою до цих масивів та класифікацією по видах (про забруднення, затоплення, маловоддя, моніторинг, системи очищення тощо), а тоді, у свою чергу, з’явиться можливість обговорювати різні проблемні питання та ділитись інформацією, яка може стати корисною для розробки Плану управління річковим басейном Південного Бугу, що дозволить найкращим чином вирішити ряд проблемних питань масивів вод. Було наведено стан готовності окремих складових цієї технології та приклади їх застосування у вже опублікованих наукових працях авторів розробки.
Також, голова басейнової ради Південного Бугу Мокін В.Б. подякував усім науковцям та освітянам за продуктивну працю, рекомендував розвивати і поширювати екологічну свідомість серед населення під егідою басейнової ради Південного Бугу (і бажано по-більше заходів проводити саме під егідою ради), оскільки від обізнаності споживачів водних ресурсів залежить ставлення до екосистем і природи в цілому. Також, зазначив, що варто членам ради більш активно висвітлювати свою діяльність у Facebook-сторінці «Діяльність басейнової ради Південного Бугу».
 
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна В. Б., який запросив до доповіді на тему «Стан проблем із об’єктами ПЗФ у басейні р. Південний Буг» члена басейнової ради, голову комісії з питань біорізноманіття та природоохоронних територій – Артамонова Владислава Альбертовича.
 
СЛУХАЛИ: Артамонова В.А., який ознайомив присутніх зі станом проблем із об’єктами ПЗФ у басейні р. Південний Буг. Звернув увагу присутніх на зміни, які відбулись в адміністративно-територіальному розподілі, і разом з тим, зміною розпорядників територій, які охороняються. Висловив занепокоєння щодо можливої відсутності контролю по відношенню до об’єктів ПЗФ, збереження їх цілісності та запобігання господарської діяльності людини на їх території. Також звернув увагу на проблему зміни клімату та вплив цих змін на об’єкти ПЗФ. Запропонував звернутись від басейнової ради Південного Бугу до Верховної Ради України щодо необхідності прийняття закону про території Смарагдової мережі в Україні. Зазначив важливість проведення аналізу стану біорізноманіття в басейні р. Південний Буг та підготовки пропозиції щодо збільшення відсотку територій природно-заповідного фонду у цьому басейні.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: подякував за доповідь. Запропонував звернутись від басейнової ради Південного Бугу до Верховної Ради України щодо необхідності прийняття закону про території Смарагдової мережі в Україні. Доручив комісії ради з біорізноманіття підготувати відповідний текст звернення. Також, запропонував цій же комісії провести аналіз стану біорізноманіття в басейні р. Південний Буг та підготовити пропозиції щодо збільшення відсотку територій природно-заповідного фонду у басейні та розглянути це питання в наступному році на засіданні ради.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: Запросив до слова Назара Коваленка – заступника директорки комунального підприємства «Інститут розвитку міст» Вінницької міської ради та Янну Чайковську – координаторку проєкту «Малі річки Вінниці».
 
СЛУХАЛИ: Чайковську Я. та Коваленка Н., які поділились досвідом відновлення малих річок в умовах урбанізованих територій на прикладі р. Дьогтянець (притока р. Вишня, тобто – притока другого порядку р. Південний Буг, масив вод – UA_M5.4_0186) у м. Вінниця.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: подякував за доповідь. Відмітив важливість даного питання, рекомендував врахувати досвід м. Вінниця для відновлення малих річок у межах населених пунктів басейну Південного Бугу.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: Ініціював перейти до питання підвищення ефективності роботи басейнової ради.
 
Підвищення ефективності роботи басейнової ради.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: запропонував внести зміни у склад інших робочих органів, з урахуванням сьогоднішніх змін серед діючих членів ради, та ввести до складу комісії з питань кадастру водних об’єктів та водогосподарських проблем нового члена комісії – аспіранта кафедри системного аналізу та інформаційних технологій Вінницького національного технічного університету Шмундяка Дмитра Олександровича (секція з автоматизації ведення). Пропоную затвердити зміни в цілому.
 
  •  
«ЗА» - 18
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» - 12
                                  
  •  
Вирішили схвалити більшістю.
 
СЛУХАЛИ: голову басейнової ради Південного Бугу Мокіна В. Б. Запропонував заслухати звіти голів комісій робочих органів басейнової ради про результати роботи за рік і плани на наступний рік.
 
СЛУХАЛИ: Звіти голів робочих органів БР про результати роботи за рік і плани на наступний рік та оцінювали ефективність їх роботи.
Юрій Клименко – голова комісії з питань організаційних та соціально-економічних механізмів відновлення та стабілізації стану басейну;
Віталій Мокін – голова комісії з питань кадастру водних об'єктів та водогосподарських проблем;
Сергій Кватернюк – голова комісії ради з питань моніторингу стану поверхневих та підземних вод;
Владислав Артамонов – голова комісії з питань біорізноманіття та природоохоронних територій;
Олександр Мудрак – голова комісії з питань науки та освіти.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: Запропонував ліквідувати комісію з питань охорони природи та екобезпеки водних екосистем, оскільки по-перше, не було представлено звіту про роботу даної комісії і секретаріат ради не має підтверджених результатів роботи цієї комісії, а по-друге, питаннями цієї комісії займаються й інші комісії ради. Запропонував визнати роботу усіх іншій комісій ради задовільною та затвердити їх звіти і плани роботи на наступний рік.
 
  •  
«ЗА» - 18
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» - 12
                                  
  •  
Вирішили схвалити більшістю.
 
ГОЛОВУЮЧИЙ: Підвів підсумки роботи басейнової ради Південного Бугу. Запропонував затвердити План роботи БР на 2022 рік, з урахуванням пропозицій, які надійшли від голів комісій і членів ради.
 
  •  
«ЗА» - 30
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» - 0
                                  
  •  
Вирішили схвалити одноголосно.
 
 
Голова басейнової ради                                                            В.Б. Мокін
 
Секретар                                                                                      І.В. Галузова
 
Член рахункової комісії:                                                       Ю.В. Кокошко