ПРОТОКОЛ № 10 позачергового засідання Басейнової ради Дністра

опубліковано 30.09.2022 15:22

28 вересня 2022 року                                                                        м. Івано-Франківськ               
 
Місце проведення позачергового онлайн засідання:
м. Івано-Франківськ, актова зала Дністровського БУВР за допомогою додатку Google Meet, модератор зустрічі голова Басейнової ради Олег Мандрик.
Проведення засідання: з 14:00 по 14:48
Реєстрація членів басейнової ради: з 13.30 по 14.00
Закінчення реєстрації членів басейнової ради: 14.00
Присутні: 39 членів басейнової ради (перелік додається, додаток №1)
Всього: 72 членів басейнової ради
Засідання вважається правомочним, якщо присутні більше половини членів басейнової ради (присутні 54 % від загального складу).
 
СЛУХАЛИ: Олега Мандрика, голову Басейнової ради.
Позачергове засідання Басейнової ради Дністра присвячене обговоренню  розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2022 року №714-р «Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств, установ та організацій до сфери управління Державного агентства меліорації та рибного господарства». Басейнова рада Дністра повинна визначитися із позицією стосовно даного рішення.
СЛУХАЛИ: Олега Мандрика, голову басейнової ради, який запропонував винести на розгляд та затвердити порядок денний засідання:
 
  1. Обговорення розпорядження Кабінету Міністрів України №714-р від 12 серпня 2022 року та напрацювання звернення до Президента України.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - одноголосно.
«ПРОТИ»- немає.
«УТРИМАЛИСЬ»- немає.
 
Рішення прийняте 39 голосами, що становить 100 % голосів членів басейнової ради, присутніх на зборах.
 
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
 
І. Обговорення розпорядження Кабінету Міністрів України №714-р від 12 серпня 2022 року та напрацювання звернення до Президента України.
 
СЛУХАЛИ: Олега Мандрика, Голову Басейнової ради Дністра, який наголосив на тому, що дане розпорядження пришвидшує активізацію процесу реформування водогосподарської галузі та йдеться про практичну реалізацію розділення функцій управління інфраструктурою. Йдеться про початок передачі меліоративних систем державних меліоративних фондів Держводагентства до Державного агентства меліорації та рибного господарства.
Запропонував членам Басейнової ради висловити свої міркування з приводу даного розпорядження та надати практичні рекомендації щодо проєкту звернення до Президента України стосовно даного розпорядження.
ВИСТУПИЛИ:
Геннадій Микитка, громадська організація «Центр європейської інтеграції».
Звернув увагу на те, що дане розпорядження суперечить європейському підходу щодо управління водними ресурсами (Водно Рамкова та Паводкова Директиви), і ставить під сумнів подальші кроки нашої держави в цьому напрямі. Також запропонував крім звернення до Президента України, також звернутися до Ради національної безпеки та оборони України.
 
Роман Михайлюк, заступник голови Басейнової ради, начальник Дністровського басейнового управління водними ресурсами.
Висловився про негативний вплив даного розпорядження на статус кандидата в члени Європейського Союзу нашої держави. Звертає увагу, що дане розпорядження ухвалювалося без участі представників басейнових управлінь та регіональних офісів з управління водними ресурсами. А також на сьогодні не на часі прийняття такого рішення, а необхідно призупинити дію даного розпорядження і повернутися до обговорення у мирний час із залученням усіх зацікавлених сторін.
Стурбований тим, що напрацьовано роками і покладено чимало зусиль на злагодженість у роботі, можна втратити.
 
Галина Проців, Всеукраїнська громадська організація «Національний екологічний центр України».
Повідомила, що необхідно прийняти напрацьований  проєкт звернення за основу при голосуванні, а також створити редакційну групу щодо редагування даного звернення від імені членів басейнової ради Дністра. Також запропоноване поширити ухвалене звернення членам басейнової ради Дністра через засоби масової інформації.
 
Олена Яворська, Донецький національний університет імені Василя Стуса.
Висловила підтримку щодо доцільності підготовленого звернення до керівництва нашої держави, а також закликала членів басейнової ради Дністра розповсюдити дане звернення.
 
Ольга Пилипович, Львівський національний університет ім.. І. Франка.
Виступила в підтримку підготовленого проєкту звернення до Президента України, а також запропонувала звернутися додатково ще до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
 
Олег Чижик, в.о. начальника БУВР Причорномор’я та нижнього Дунаю.
Виступив про недоцільність проведення реформи у водній галузі у період воєнного часу, оскільки ми не знаємо ще яким буде післявоєнний період. Також наголосив на тому, що в міжнародній практиці  управління водними ресурсами це єдиний комплекс, а у нас чомусь  пропонують розділяти на окремі ділянки.
 
Оксана Гуляєва, Приватне акціонерне товариство «Укргідроенерго».
Доповіла що, з точки зору законодавства, прийняте розпорядження є результуючим нормативним документом, який виник на основі прийнятих законів та постанов, а також пройшло погодження у відповідних установах.
 
Сергій Клімов, Національний університет водного господарства та природокористування, вислови підтримку попередньому доповідачеві. Але також зауважив, що на балансі водогосподарських організацій є техніка, завдяки якій успішно виконуються завдання як з протипаводкового захисту так і з обслуговування та експлуатації меліоративного комплексу. Тому такий розподіл цілісної структури є недоцільним.
 
Юрій Димінський, начальник регіонального офісу водних ресурсів у Хмельницькій області.
Висловив підтримку про підготовку звернення до Президента України з приводу ситуації, яка склалася в зв’язку з прийняттям даного розпорядження.
Зауважив, що в результаті виконання даного розпорядження щодо передачі цілісних майнових комплексів виникне ситуація, коли в одній області буде їх підпорядкування Міністерству аграрної політики та продовольства України, а в іншій – Державному агентству водних ресурсів України.
На даний момент, зважаючи на воєнний час в нашій державі, непотрібно спішити з даною реформою. Процес реформування  має відбуватись раціонально та виважено, та у мирний час.
 
Олег Мандрик – голова Басейнової ради Дністра.
Заслухавши думки членів басейнової ради, дійшли спільної згоди щодо необхідності підготовки звернення до керівництва держави щодо призупинення дії розпорядження. Запропоновані рішення:
  1. Прийняти за основу запропонований проєкт звернення до керівництва держави щодо призупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2022 року №714-р «Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств, установ та організацій до сфери управління Державного агентства меліорації та рибного господарства» від імені Басейнової ради Дністра.
  2. Створити редакційну групу для опрацювання тексту звернення та завершити опрацювання до 30 вересня 2022 року.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» -37.
«ПРОТИ»-1.
«УТРИМАЛИСЬ»- 1.
 
Рішення прийняте 37 голосами, що становить 95 % голосів членів басейнової ради, присутніх на зборах.
 
Рішення:
1. Направити листи до Президента України, Ради національної безпеки та оборони України, Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування щодо призупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2022 року №714-р «Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств, установ та організацій до сфери управління Державного агентства меліорації та рибного господарства» від імені Басейнової ради Дністра.
 
 
Голова Басейнової ради                                                             Олег МАНДРИК
 
 
Секретар                                                                                         Іванна ГНАТИШИН
 
 
Члени рахункової комісії:                                                           Мар’яна ТРАЧ