11 травня на р. Хомора (ліва притока р. Случ) на кордоні Хмельницької і Житомирської областей було зафіксовано плями бурого кольору.
12 травня лабораторією моніторингу вод та ґрунтів Житомирського облводресурсів було проведено відбір проб поверхневої води в рр. Хомора та Случ від кордону Хмельницької і Житомирської областей до м.Новоград-Волинський.
За результатами досліджень вміст розчиненого кисню у воді р. Хомора становив від 3,04 до 6,08 мгО2/дм³, при нормі не нижче 4,0 мгО2/дм³, відповідно фіксується органічне забруднення за показником ХСК (хімічне споживання кисню), збільшення вмісту марганцю та заліза загального. Вміст розчиненого у воді кисню в р. Случ відповідав нормам, а вміст органічних сполук не перевищував середньорічні значення. При цьому у питному водозаборі м. Новоград-Волинський на р. Случ вміст марганцю зріс у 2 рази, порівняно з квітнем поточного року.
18 травня комісією в складі представників служб Хмельницької та Житомирської областей було проведено обстеження річок Случ та Хомора на ділянках протікання по території Полонського району Хмельницької області та Баранівського і Романівського районів Житомирської області. В ході обстеження проведено відбір проб та інструментальні вимірювання вмісту розчиненого кисню у поверхневих водах зазначених річок. Вміст розчиненого кисню нижче нормативних значень зафіксовано у річках Хомора та Случ.
В ході обстеження прибережної захисної смуги р. Хомора, у місці випуску зворотних вод КП «Полонне тепловодопостачання» та у межах смт Першотравенськ, виявлено несанкціоновані скиди стічних вод. Рівень води у р. Хомора, в межах смт Понінка та у місці впадіння р. Хомора у р. Случ, значно понизився, та в середньому становив 0,3 м.
У ході обстеження фактів загибелі водних живих ресурсів не встановлено.
Ситуація знаходиться під контролем Житомирського облводресурсів.