Оперативна інформація станом на 22 червня 2020 року

опубліковано 22.06.2020 13:58

Район басейну річки

Гідрологічне попередження

Гідрологічні та гідрохімічні зміни протягом минулої доби

Надзвичайні ситуації

 

 

 

Дніпро:
Суббасейни Верхнього Дніпра і Десни
Суббасейн Середнього Дніпра
Суббасейн Нижнього Дніпра
Суббасейн річки Прип’ять

-

На річках рівні води коливалися в межах 1-4 см, а на Верхньому Дніпрі, Десні та Прип’яті продовжувалося поступове підвищення рівнів на 1-3 см.

Вміст хлоридів у воді р. Інгулець біля Снігурівської ГНС становив 380 мг/л (норма 350 мг/л), на в/п Андріївка – 320 мг/л.

Станом на 22.06 каналом Дніпро-Інгулець загалом подано 87,090 млн.куб.м., сумарний скид з Карачунівського водосховища становить 90,691 млн.куб.м.

БУВР середнього Дніпра: станом на 21.06 на с/г землях залишалося підтоплення на загальній площі 26 га та затоплення 9,7 га в заплавах річок у Бородянському, Києво-Святошинському та Макарівському районах Київської області.

Вісла:
Суббасейни річки Західний Буг та річки Сян

21-23.06 на рiчках басейну Захiдного Бугу (Львiвська, Волинська обл.) очікуються підвищення рівнів води на 30-100 см з можливим виходом води на заплаву, мiсцями формування мiсцевого стоку.

20-23.06 на річках Карпатського регіону (басейни річок Уж, Латориця, Тиса, Прут, Сірет, Дністер), р.Вишня (басейн Сяну) та притоках Дністра у Тернопільській і Хмельницькій обл., продовжаться підйоми рівнів води на 50-150 см, на окремих ділянках річок Прута та Дністра – до 200 см над поточними відмітками.

При сильних зливах залишається ймовірність формування значного місцевого і схилового стоку, в гірських районах утворення локальних селевих потоків, що може мати негативні наслідки. На окремих ділянках річок басейнів Дністра, Прута, у нижніх течіях Боржави, Старої, Латориці, Ужа можливий вихiд води на заплаву та досягнення відміток початкового затоплення сільгоспугідь, окремих прирiчкових  госпоб'єктiв. У басейні Дністра (Львівська, Івано-Франківська обл.)  можливе досягнення вiдмiток початкового  затоплення в окремих населених пунктiв.

На р.Тиса - м.Тячiв в першiй половинi ночi 22.06 продовжиться пiдвищення рiвня води ще на 50-80 см ( над рiвнем на 20 год 245 см) з початковим виходом води на заплаву. Протягом ночi та першоi половинi дня 22.06 паводкова хвиля буде просуватись по Тисi дiлянцi Тячiв - Вилок з пiдвищенням рiвнiв на 100-150 см (над рiвнями на 21.06), в межах корінних берегiв

На річках басейну Західного Бугу рівні коливалися від -4 до +3 см, на річках басейну Сяну рівні утримувалися на малозмінних відмітках.

-

Дністер

 

На річках відновилися підйоми рівнів води на 12-50 см, спад рівнів відмічався на Дністрі в створі вод постів Самбір – на 9 см та Заліщики – на 45 см.

Зафіксовано вихід води на заплаву та затоплення міждамбового простору у Львівській області водами річок Дністер (с.Мости, Городоцького району) та р.Болозівка (с. Нижнє Самбірського району), без негативних наслідків.

Станом на 7.00 22.06 рівень води у Дністровському водосховищі становить 119.68 м.

З 20.06 в Івано-Франківській та Чернівецькій областях проходили інтенсивні опади.

У Львівській області 20.06 місцевим стоком в с.Чуква Самбірського району було підтоплено підвали 3 будинків та 9 присадибних ділянок. Силами ДСНС та Самбірського УВГ вживалися заходи з ліквідації підтоплення. На ранок 21.06 підтоплення ліквідовано.

В Івано-Франківській області зафіксовано пошкодження водозахисної дамба на р. Лімниця в с. Бабин Середній Калуського району. Зруйновано мокрий укіс та гребінь дамби на довжині 100 м. Повністю зруйновано 25 м. дамби. Існує загроза виходу паводкових вод на задамбовий простір та підтоплення жилих будинків.

Берегоукріплення р. Бистриця Солотвинська: зруйновано на всій довжині – 228 м. Відбувається розмив корінного берега на довжині 480 м.

Фіксуються затоплення автодоріг на прирічкових ділянках у Верховинському районі.

Дунай:
Суббасейн річки Тиса
Суббасейни річок Прут і Сірет
Суббасейн Нижнього Дунаю

На річках Закарпаття рівні води підвищувалися на 1-27 см, на р. Уж (водпост Ужгород) рівні підвищилися на 43 см.

На Пруті та Сіреті відбувалися підвищення рівнів води на 28-38 см.

По деяким вод постам в басейні Прута спостерігається вихід води на заплаву із частковим підтопленням прилеглих територій. Проходження максимального рівня води дощового паводку на р. Прут у створі гідрологічного поста Чернівці, очікується на 9.00 22 .06 з висотою 440-490 см над нулем поста, максимальна витрата води прогнозується в межах 1160-1310 м3/с.

На українській ділянці Дунаю рівні води зростали на 5-21 см.

Опади 20-22 червня призвели до підйомів води на річках та потічках.

Басейн річки Прут.

Івано-Франківська область. Станом на 7.00 22.06:

- зруйновано 100 м водозахисної дамби на р. Прут в смт. Заболотів Снятинського району. Дністровським БУВР завезенно та закріплено негабаритним каменем (250 м3) та мішками з піском (600 шт.) аварійну ділянку на довжині 30 м. На ділянці працює спецтехніка (2 екскаватори та 2 самоскиди) та працівники водогосподарських організацій, ДСНС і місцевої громади;

- дамба на р. Пістинька в с. Спас Коломийського району - зруйновано кріплення та мокрий укіс на довжині 150 м, підмито горизонтальне кріплення з плит на довжині 460 м. Дністровським БУВР завезенно та закріплено негабаритним каменем (240 м3) аварійну ділянку на довжині 90 м, задіяна спецтехніка (2 екскаватори та 7 самоскидів);

- водозахисна дамба на р. Черемош в с. Рибне Косівського району - пошкоджено 350 м дамби (зруйновано мокрий укіс та гребінь дамби), повністю зруйнована ділянка дамби довжиною 150 м. Відбувся вихід паводкових вод на задамбовий простір. Підтоплено 1 домогосподарство;

- підпірна стінка на р. Рибниця в с. Смодна Косівського району -  повністю зруйновано 40 м та підмито 31 м. Зруйновано 60 м. дороги місцевого значення;

- берегоукріплення р. Прут в с. Кийданці Коломийського району: зруйновано кріплення на всій довжині, фіксується розмив та руйнування корінного берега на довжині 170 м. Існує загроза руйнування житлового будинку.

Чернівецька область. Станом на 8.00 22.06 зафіксовано пошкодження берегоукріплень:

- Вижницький район: на р. Черемош в с. Банилів пошкоджено 80 м дамби №15-Б та 55 м дамби №5; в с. Слобода Банилів пошкоджено 180 м дамби №9А.

- Кіцманський район: в смт. Неполоківці на р. Прут пошкоджено 180 м дамби №1;

- Новоселецький район: на р. Прут в с. Тарасівці пошкоджено 247 м. берегоукріплення.

Поточна паводкова хвиля є вищою на 1 м ніж попередня, якщо в подальшому рівні води будуть зростати, то дані гідротехнічні споруди не витримають, є велика ймовірність затопленню (підтопленню) с/г угідь та населених пунктів.

У с. Великий Кучурів Сторожинецького району підтоплено домоволодіння через розлив річки Дерелуй.

Частково затоплено землі підприємств та с/г угідь водами р. Прут в селах Лужани та Мамаївці.

Басейн річки Сірет.

Підняття рівнів води на р.Сірет на території Глибоцького району призвели до руйнувань берегоукріплень:

- в с. Просіка, с. Сучевени пошкоджено 400 м дамби та 300 м берега;

- с. Йорданешти пошкоджено берегоукріплення 340 м.

Річки Причорномор’я

 

-

-

Південний Буг

 

 

На зарегульованих ділянках Південного Бугу та Синюхи рівні води коливалися в межах 6-13 см.

 

-

Дон:
Суббасейни річки Сіверський Донець та Нижнього Дону

 

Жорсткість води в Краснопавлівському водосховищі – 9,5 мг.екв/л.

На річках рівні знижувалися на 1-7 см.

-

Річки Приазов’я

 

-